Treść opublikowana przez Pawliko
-
Jaki silnik do e90?
Witam panowie. Kumpel szuka E90 325iA. Bardzo podoba nam się ta sztuka, jednak mamy kawał drogi, a miasto Zwoleń jakoś nie zachęca do wyjazdu. Może widział ją ktoś na żywo bądź wie o czymś, o czym my nie wiemy? :) będę wdzięczny za pomoc. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-218km-xenon-navi-jasne-skory-serwis-idealna-gwarancja-ID6z0MrR.html#d7d3295b59
-
zamiana opon RFT na zwykłe a system kontroli ciśnienia
Ja uważam że zawsze warto kupić zwykłe. Jak masz nawyk patrzenia na opony i kontrolowania tego co się dzieje z Twoim autem to ubytki ciśnienia czujesz i widzisz.
-
zamiana opon RFT na zwykłe a system kontroli ciśnienia
RFT jest twardsze i nic tego nie zmieni. Natomiast po zmianie opon wystarczy w iDrive wejść w ustawienia samochodu i zresetować nowe wartości, żeby wiedział że koła są napompowane prawidłowo i policzył sobie obroty. Wymiana opon na zwykłe nie spowoduje żadnych nieprawidłowości.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Wg mnie za duża różnica, 245/40 jest sporo wyższe. Jak już chcesz wąsko to optymalny jest chyba setup który mam na lato - 225/40 i 235/40.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Nie wezmę kompletu 225/40, bo felgi mają różne szerokości. Jeśli już to 235/40 na tył, tak jak letni komplet.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Witam Panowie. Mam oryginalne felgi 18", chyba 8 i 8,5j. Auto kupiłem na oponach 225/40 i 255/35, ale że były gładkie, to wymieniłem komplet i letnie mam 225/40 i 235/40, tył trochę naciągnięty względem przodu. I teraz czas kupić zimówki, do przodu wziąłęm naturalnie 225/40, natomiast nie wiem czym kierować się przy wyborze tyłu - czy wziąć fabryczne 255/35, czy jednak 235/40? W 235 niby większy wybór, ale to nieistotne. Niektórzy mi teoretyzują "nie ujedziesz na takiej oponie w zimę" albo "po co taki walec, na zimę wąskie" :mrgreen: i nie wiem sam która opcja będzie lepsza. Przy 235 drażni mnie trochę ta różnica w układaniu się opon. Auto mam mocno obniżone na gwincie i w sumie 255 lepiej by mi się zbliżyło do błotnika z tyłu, bo dystansu mam tylko 20mm... pomóżta :)
-
Drgania, lekkie stukanie przedniego koła.
A próbowałeś założyć inne, oryginalne, nie prostowane felgi? Myślę, że do perfekcji nie da się wyprostować tych które masz, więc może jednak one są winne? Może półoś krzywa? Jakieś tuleje ławy?
-
CHIPTUNING BMW 318D 320D 330D ProfiStrojenie DPFoff PROMOCJA
Witam Panowie. Mam 318d 122KM, zrobiona mapa, obecnie 156KM i 340Nm. Manual. Zastanawiam się nad podniesieniem tego dalej, bo dla mnie to auto nie jedzie. Co robić? Wtryski od 3.0d, jakieś hybrydowe turbo, wywalić DPF i czego się spodziewać? 200+ będzie na pewno, nie? Czy może jakaś inna droga?
-
Newralgiczne pkty E46 / na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Oj, widzę, że popełniłem błąd :P temat chyba nie tu gdzie trzeba, wybaczcie
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Witam wszystkich :) Z tej strony Paweł, razem z ojcem poszukujący kolejnego auta do naszej stajni :) rozglądam się za E46 320d
-
Newralgiczne pkty E46 / na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Witam. Jak w temacie, na co zwracać uwagę przy zakupie E46 320d przed liftem? Wiadomo, że autem trzeba się przejechać, posłuchać, obejrzeć, jak każde, ale nigdy nie miałem BMW i nie wiem co jest w nich takiego charakterystycznego, co trzeba dokładnie zbadać itp. Będę wdzięczny za wszelkie porady :)
-
Ile kosztuje kompletny rozrząd? E46 320d
Dzięki Panowie za odpowiedzi :) prosiłbym jeszcze o informację czy jest gdzieś na forum temat na co zwracać uwagę przy zakupie E46.
-
Ile kosztuje kompletny rozrząd? E46 320d
Świetnie, zawsze to mniejsze koszta obsługi. Byłem pewny że tu będzie pasek :) a jeszcze mam jedno pytanko, jak to jest z twardością seryjnego zawiasu w E46? Słyszałem że niby sztywny... ale jeśli teraz jeżdżę Astrą na sportowym zawiasie i 205/45 to chyba seria przy 16" lub 17" w BMW nie będzie sztywniejsza? :P Jest jakiś temat na forum odnośnie tego na co najbardziej zwracać uwagę przy zakupie E46? Jakieś charakterystyczne problemy itp. wszystko mnie interesuje, bo na dniach rozpoczynam poszukiwanie tej jedynej (już po sprzedaży obecnego auta :) )
-
Ile kosztuje kompletny rozrząd? E46 320d
O kurcze, nawet nie wiedziałem :) świetnie, dzięki za odpowiedź :) w przedlifcie i polifcie jest łańcuch w tym silniku?
-
Ile kosztuje kompletny rozrząd? E46 320d
Witam. Jak w temacie, gubię się jeszcze na tym forum i nie wiem gdzie te tematy zakadać... Jaki jest koszt kompletnego rozrządu do E46 320d przedlift i co wchodzi w skład takiego zestawu? Dodatkowo zapytam: na co zwracać uwagę przy zakupie tego auta, jakieś kluczowe punkty jeśli chodzi o zawieszenie, silnik itp? Aaa, i jeszcze jedno - oglądam na Allegro te "perełki" i często jest tak, że tył konkretnie siedzi na ziemi, jakby tona buraków w bagażniku była... a seryjny zawias mają. One się zarywają, czy co? Od razu takie odrzucać z miejsca? z góry dzięki za informację lub skierowanie do odpowiedniego wątku z odpowiedzią na moje pytanie. Pozdrawiam!
-
Jestem nowy. Witam na forum!
brry :) przymierzam się powolutku do zakupu E46 320d FL ;)