Treść opublikowana przez FIDOOO
-
Wymiana żarówki ring
ez sie tego nie spodziewalem ale fale FM np mi nie zaklucaly jedynie fale cyfrowe DAB+
-
E92 335d Project X - pierwsze zdjęcia F10 str. 76
Auto piekne , jest sie na co napalac ale jak czesci do tego beda tyle kosztowac to wole kupic sobie bmw M :) czesci dostepne w normalnych cenach i masz juz spore rozeznanie w temacie Bmw :)
-
335d. Duzy spadek mocy. DPF? Podcisnienie? Mala odyseja
http://ills.bmwfans.info/a9cj.png Najczestrza przyczyna jest nr 1 Przetwornik ciśnienia 11 65 8 509 323 Ale jak to umiera to zazwyczaj auto w polowie nie jedzie: np jak z malej turbiny to auto nie jedzie do 3tys obrotow potem jedzie jak wsciekle (normalnie) lub odwrotnie jak z duzej turbiny. Rowniez problemem moga byc Elektrozawóry 11 74 7 810 831 Przewody podcisnienia lub nieszczesna czerwona rura na IC.. Co do DPF to sie zatkal bo jak cos nie dziala w naszych silnikach tak jak powinno auto zaczyna walic sadza i zanim sie zoorientujesz DPF juz przytkany...
-
Wymiana żarówki ring
Co do tych to ciezko stwierdzic bo mam 2 rodzaje takich jak twoje i maja rozne plytki w srodku a z zewnatrz wygladaja tak samo... Dziwne jest ze jedne przyszly do mnie w ladnym pudelku i byly drozsze z czego jedna dzialala prwidlowa a kolejna zaklucala fale radiowe DAB , kupilem kolejny zestaw taki sam (tanszy) przyszly bez opakowania i obie zaklucaja fale radiowe DAB... puszczaja jakis sygnal na mase :duh: A sama barwa i moc jak dla mnie idealna.... zastanawiam sie czy moge ominac cala plytke (canbus) by diody swiecily i wykodowac je z sprawdzania przez komputer.. taki ogolny mam plan lub powrot do ORI
-
Re: [e90] Beata 335d by FIDO (wymiana zarowki w ringach s12
no i zus nadal sie buduje ;) czyli wszystko w normalnie :) :duh: :D
-
Re: [e90] Beata 335d by FIDO (wymiana zarowki w ringach s12
Hej Tombo ;) bardzo dobrze :) nie zauwazylem zadnych problemow.. sygnal dosc mocny rds itp wszystko dobrze dziala :)
-
Re: [e90] Beata 335d by FIDO (wymiana zarowki w ringach s12
Wiesz ze nie wiem :) nie bylem jeszcze w PL tym autem ale wyobraz sobie ze jest w Londynie radio PRL (Polskie radio Londyn) :lol: wlasnie na DAB+ :)
-
Re: [e90] Beata 335d by FIDO (wymiana zarowki w ringach s12
dokladnie tak samo jak zaczynalem odlaczac lampy z wtyczek to w pewnym momencie wszystkie problemy odeszly... i powiem ci ze rece mi opadly jak odpialem ta zarowke a z 2 strony radosc bo ile godzin nad tym spedzilem to moje... W pl DAB jeszcze nie dziala ale jak zacznie kiedys to polecam.. Ja uzywam to w Londynie - dzwiek czysty jedynie czasem wylapuje jakies zaklucenia np z autobusow itp i przez chwile nie dziala, ale ogolnie radosc z radia jest spora ;) Dodatkowo w NAVI sie caly czas uaktualniaja korki i navigacja ma mozliwosc wyliczenia najlepszej trasy , nie jest to moze idealne ale spewnoscia dosc pomocne :)
-
Re: [e90] Beata 335d by FIDO (wymiana zarowki w ringach s12
no daj spokoj to jakas masakra jest. ja po wymianie gratow zaczalem myslec ze pewnie xenon cos sieje bo tam idzie spory prad a tu taki psikus... Teraz wystawilem wszystkie uzywane czesci na ebay i czekam na szczesliwego nabywce - przynajmniej ma sprawdzone czesci i z pewnej reki :wink:
-
Re: [e90] Beata 335d by FIDO (wymiana zarowki w ringach s12
Sprawa mojego DAB zostala rozwiazana :D piszac w skrocie wymienilem wszystkie czesci na nowe 1.antena dachowa (pod pletwa) 2.wzmacniacz antenowy (kolo 3swiatla stop) 3. na obu slupkach sa filtry i wzmaniacze chyba lacznie 3 elementy 4. element byl uzywany to sterownik radia DAB Po zmianie wszystkiego nadal byla wielka :mad2: :mad2: idac dalej pomyslalem ze to moze byc cos innego nie DAB tylko cos co zakluca albo cos z masa.. i podczas sprawdzania masy itp. podczas testow zauwazylem ze dab reaguje na zapalone swiatla. pierszy pomysl byl xenon a potem okazalo sie ze chinska ledowa zarowka ringow puszczala jakis sygnal na mase i to niszczylo caly sygnal DAB.. Koszt czesci dab okolo 2-5tys zlotych (trzeba teraz odsprzedac caly zestaw by strata nie byla taka duza :) Koszt zarowek 100zl :lol: i majac taki pomysl na poczatku w takiej kwocie by sie naprawa calosci zamknela ;)
-
Jak dostać się do kratki nawiewu?
Taki sam probelm mialem :) juz mam srodkowa i od kierowcy wymieniona na nowa.. niestety nie bardzo widze mozliwosci by to naprawic.
-
[e90] Jaki olej?
Wiadomo :) fajnie poznac opinie kogos kto wie co mowi :) bo w Angli to mechanik leje do wszystkiego 5w30 z baniaka najtanszej firmy... a jak zaczniesz cos pytac to po wie ze nie ma potrzeby bo wszystkie oleje sa takie same :duh: a na opiniach uzytkownikow nie ma co sie opierac bo do momentu kiedy silnik nie wybuchnie to olej jest dobry a zazwyczaj lepszy jest drozszy :) Ja od dawna jezdze na castrol 0w40 bo taki zaleca bmw jest LL04 i wychodzilem z zalozenia ze zle nie zrobie lejac castrol... lecz od jakiego czasu zaczely mnie zastanawiac Mobil1 bo kolega od zawsze zachwala i uzywa... i musze przyznac ze mamy identyczne silniki w samochodach i przebiegi bardzo porownywalne i jego auto na 100% pracuje ciszej.. i od tego momentu zaczalem sie grubo zastanawiac nad sprawdzeniem innych olejow niz castrol. Dzieki wielkie za odpowiedz :) czekac bede az bedziesz mial jakies nowsze info co do nowego castrol edge fst titanium ;)
-
Re: [e90] Beata 335d by FIDO (wymiana zarowki w ringach s12
zal im dupe sciska chyba.. nie wiem Robilem glupie rzeczy bedac mlodym ale nigdy niczego nikomu nie niszczylem i chcial bym by reszya ludzi taka byla ale niestety to juz podchodzi pod idealny swiat wiec mozemy o tym zapomniec ;)
-
[e90] Jaki olej?
Wlasnie zawsze mialem problem o co chodzi z technologia syntetyczna i syntetykiem.. doczytalem ze tworzone sa z roznych grup "poczatkowych" olejow itd.. no i brak jasno powiedzianych informacji przez kogos obojetnego co do marki itp... by zwykly uzytkownik mogl z latwoscia zadecydowac, dlatego od zawsze do bmw leje castrol edge... Ogolnie z tego co piszesz to nie ma wiekszego znaczenia jaki olej (markowy) zalejesz o ile bedziesz wymienial co 10tys... i z tego co widze ze do diesla polecasz Amsoil z (LL04) a kolejne jakie oleje bys polecil ktore sa bardziej dostepne w europie na polkach sklepowych ?? :) Powiedz prosze dlaczego nie polecasz Castrola ?? bo ogolna opinia jest ze castrol jest bardzo dobry... Dzieki za wytlumaczenie :) wszystko zaczyna miec coraz wiecej sensu :)
-
Re: [e90] Beata 335d by FIDO (wymiana zarowki w ringach s12
ciesze sie jedynie ze nie chcialo mu sie po lakierze strzelac.. szyba tansza niz lakierowanie ;)
-
Re: [e90] Beata 335d by FIDO (wymiana zarowki w ringach s12
Dawno nic nie pisalem ale caly czas cos robie ;) Od dluzszego czasu prowadze walke z moim radiem DAB , ze wzgledu ze nikt nic nie wie jak sie za to zabrac , zaczalem wymieniac czesci na nowe :) efekty mizerny - ale jeszcze zostala jednostka glowa do sprawdzenia.... :) Antena dachowa (nowa) Jak macie mozliwosc nie sciagania to nie robcie tego bo samo sciaganie i klejenie nie jest zle ale usowanie pozostalosci tasmy :duh: nowy wzmacniacz antenowy - drogie ustrojstwo i ciezko znalesc uzywany w tej specyfikacji jaka potrzebowalem. rowniez nowe filtry antenowe ktore znajduja sie na slupkach tylnych :) (zdjec brak) Zeby nie bylo dnia spokoju jakas nudzaca sie szumowina potraktowala mi szybe z pistoletu na kulki... Szczesliwie znalazlem uzywana orginalna szybe za polowe ceny ASO (nowej) a szyba w bardzo dobrym stanie i bez rysek i byla dostepna od reki :)
-
[e90] Jaki olej?
znalazlem taki film na youtube.. amsoil vs mobil 1 moze sie kolega Rivasi odniesc do tego bo z tego co widze ma najwieksze pojecie o olejach itp.. Dzieki rowniez za doradzenie plukanki dlugodystansowej :) juz zalana i czekam na efekty oraz wymiane oleju.. Nad olejem nadal sie zastanawiam, i doczytalem ze np olej Mobil1 jest olejem technologi syntetycznej a nie syntetykiem za jakiego sie podaje oraz ze castrol edge jest pelnym syntetykiem i nie bardzo wiem dlaczego jest odradzany i mowi sie ze nie jest najlepszym olejem ?? ponizej taki test i wydaje sie ze castrol wychodzi dobrze w nim.. Mnie interesuje 0w40 olej do mojego diesla..
-
[e90] Jaki olej?
Ja mam castrol edge fst wczesniej sport caly czas 0w40 kolega jezdzi na mobil 1 (zielony) 5w30
-
[e90] Jaki olej?
DPF to dluga historia ale bylem robic testy na spaliny i mieszcze sie w niskim zakresie dopuszczalnych norm... Duzo lepiej niz dieslowskie taksowki i wiele innych uczestnikow diesli na drogach... Mimo wszystko dziekuje za pomoc na pewno poczytam troche o olejach ktore mi podales :cool2: i musze powiedziec ze o olejach duzo czytalem i im wiecej czytam tym wiekszy metlik mam w glowie.. a zmienic chcialem castrola na mobil dla testow jak bedzie sie silnik zachowywal po tej zmianie. :cool2:
-
[e90] Jaki olej?
potrzebujesz oleju LL04, Mobil nie ma jakis znakomitych olejow LL04, lepiej zalac Amsoila european formula 5W30 low saps lub Amsoil european formula 5W40 mid saps, moze byc ten penrite ENVIRO+ 5W-40. Nie mam juz DPF jezeli chodzi o to ;) a czemu 5w40 a nie 0W40?? taki leje od dawna ;)
-
[e90] Jaki olej?
Ja zasze zmieniam olej sam i podczas wymiany staram sie (mam czas) by wyciekl caly olej z silnika + zawsze odssysam z filtra, zawsze miesci mi sie olej w granicy instrukcji.. w silniku pozostaje okolo 100ml
-
[e90] Jaki olej?
Rivasi Witam widze ze masz spore pojecie na temat olejow widzialem tez ze polecasz mobil 1 a castrola nie bardzo, chcialem sie ciebie doradzic co do oleju do mojej 335d od lat jezdze na Castrol edge 0W40 zawsze leje wersje sport a teraz ta FST uzywam tylko filtrow Mann , niechce ciac kosztow na czesciac i olejach... Z blizam sie do zmiany oleju i zastanawialem sie nad zmiana na Mobil 1 ESP dexos 2 co kolwiek to ma znaczyc ;) , moj kolega jezdzi na takim oleju i jego silnik (ten sam i przebieg podobny) stanowczo cieszej pracuje, ale nie wiem czy to sprawa oleju czy moze czegos innego... Ja osobiscie nie mam zadnego problemu z silnikiem wiec wykluczam inne mozliwosci :) Czytalem ze polecales wczesniej mobil 1 new life, ten akurat jest tanszy od ESP i zastanawiam sie teraz jaki olej mam kupic do swojego samochodu ?? Czy mozesz mi doradzic ktory olej bys wybral lub zaproponowal ?? 0w40 1.Castrol Edge FST 2.Mobil 1 ESP 3.Mobil 1 New life 4 moze jakis MOTUL czy tez inna marke?? Dzieki wielkie za odpowiedz :) PS- znalazlem tez taki olej z Mobil 1 :duh: http://2.bp.blogspot.com/-ojkr_eCPGDw/Ue413Psf5DI/AAAAAAAAEXI/tmG3-d5u33w/s1600/001.JPG
-
Lampa przód xenon - naprawa
viewtopic.php?f=158&t=226361&start=60 prosze tu jest moj temat jak sie wyciaga i co zawadza ;) powodzenia i milej zabawy ;)
-
[E90] NCS - funkcje -co mozna zakodowac.
nikt... nic ?? :roll:
-
[E90] NCS - funkcje -co mozna zakodowac.
Znalazlem pare spisow do e90 funkcji ktore mozna zakodowac ale nigdzie nie potrafie znalesc jak zrobic to: 1. Ustawienie dla I-Drive ekranu startowego na dowolny Ekran I-Drive'a po włączeniu od razu przejdzie w wybrane menu: Communication, Entertainment lub Navigation 2.Funkcja otwierania bagaznika bez otwierania reszty samochodu. 3.Wiem ze mozna zakodowac by lampy stopu podczas mocnego hamowania migaly , Czy jest mozliwosc by podczas awaryjnego hamowania przeciwmgielne tylne zaczely migac?? 4.czy jest mozliwosc by moc wyswietlac temeperture silnika tak samo jak np. licznik dzienny czt predkosc digital V ?? http://ncs-expert.com/e90-coding-options-list na tej stronie jest lista kotra znalazlem. dzieki :)