Skocz do zawartości

Artic

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Artic

  1. Artic odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    2
  2. Artic odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Mi również bardziej pasuje niższa pozycja za kierą :)
  3. Artic odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Ja generalnie za sumami nie przepadam. Czasami polatam x5, ale uważam, ze to duży ciężki kloc z przeciętnym komfortem jazdy. Dylemat miałem natomiast z GLC63, bo wizualnie nawet jak na suva to mi się podoba. Brzmienie silnika po prostu bajka. I tutaj zalety się kończą. Auto pomimo pneumatyki - cholernie twarde nawet w trybie komfort. Układ kierowniczy niby precyzyjny i sztywnie zestrojony, ale ma się wrażenie jakby auto ważyło 2,5 tony i poruszało się na 4 kapciach 295mm. Wykończenie wewnątrz, multimedia i opcje wydają się trochę słabe jak na auto za 500k. Wybor padł na g30 - zobaczymy czy to dobry strzał.
  4. Artic odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    Jak zalewali ten gowniany castrol i turbiny padały przy 100tys km to tez było ok ?
  5. Artic odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    Wychodząc z tego założenia można uznać, że wszystkie oleje są dobre a tak nie jest. Spójrz sobie na parametry tego millersa i porównaj z shell. Druga sprawa to to - czy olej który jest z beczki jest z pewnością tej samej jakości co butelkowany. Jestem sceptyczny co do tego. Kolejna sprawa jest taka - czy tej olej w ASO na pewno Ci wymienią - bo o różnych przypadkach też słyszałem.... Nie widzę też nic dziwnego w tym, że ktoś za ten sam olej woli zapłacić 1000zł a nie 2000zł. Ludzie bogaci są w większości przypadków bogaci, bo potrafią racjonalnie wydawać pieniądze.....
  6. Artic odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    Raczej nad dobrym olejem, a nie sianem, które zalewają w ASO
  7. Artic odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    Ciekawy jest ten Millers EE 5w30. Co ile w g30 mniej więcej wyskakuje wymiana oleju ?
  8. Artic odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    Mam znajomego mechanika, który siedzi mocno w mercu i trochę v8 rozebrał. Ku mojemu zdziwieniu twierdzi, ze silniki najlepiej wyglądały po Mobil 1. Po motulu nie było tak pięknie. Do prawie wszystkich swoich aut od 15 lat żałowałem motula i zero problemów przy wymianach co ok 15tys. W jednym był castrol i turbina odleciała przy ok 100tys km
  9. Artic odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    O millersie tez dużo dobrego słyszałem. Po ilu km motul traci właściwości smarne a po ilu millers ?
  10. Artic odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    Mi do 5.0 v8 w Lexie wchodziło 9,5l. Te 11l dosyć sporo. Ja bym brał Motula chyba, choć z drugiej strony jeśli chciałbyś zmieniać olej częściej - to musiałbyś przeskakiwać między shellem a innym producentem....
  11. Jak ktoś się martwi o awaryjność to Trza brać rozszerzona gwarancje. Ja klikałem od razu 5 lat
  12. No zakładam, że zaliczka przepadnie
  13. Na ostatnim przeglądzie w audi - w dodatku gwarancyjnym - na fakturce znalazła się pozycja "poszukiwanie usterek - 80zł" To dopiero komedia .......
  14. Raczej nie do końca. Wcześniej miałem Lexusa i obsługa serwisowa na poziomie o którym w BMW, Mercu czy Audi można pomarzyć. Usterka przez 5 lat tylko jedna. Delikatna zmiana barwy lakieru na felgach przy piaście. Efekt - wymiana 4 kutych BBSów wartości 48k - bez mrugnięcia okiem. Teraz czekam na G30 i jak czytam temat o tych usterkach to tez lekko przerażony jestem.
  15. Artic odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Napiszcie w czym głównie jest problem z tym dźwiękiem ? Mało basu - tutaj receptą jest wymiana głośników pod fotelami
  16. Mercedes i jego 4.0 AMG przeczy tej teorii
  17. Artic odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    AliExpress ? Byłem właśnie ciekaw czy będzie pasil do tych żaluzji
  18. Artic odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Na czym polega słabość tego nagłośnienia HI-fi - bas, srednie, wysokie tony ??
  19. Dla mnie - te ekrany były największym minusem. Widać na nich masę odcisków palców - i wyglada to mega słabo. Odnośnie wyciszenia - to w A4 jest rewelacyjne i moim zdaniem lepsze niż w g30, wiec w A6 nie powinno być słabiej. Cennik audi i dopłaty nawet za tak prozaiczne elementy jak skóra na podłokietniku boczka - to dla mnie jakiś kosmos..
  20. Artic odpowiedział(a) na rds74 temat w G30, G31, F90
    Popatrzcie sobie na wskazówki nawigacyjne w nowej Aklasie. Bez HUDa wyglada to kozacko - jak strzałki są nakładane na obraz z kamery czołowej. Wyglada to perfekt
  21. Artic odpowiedział(a) na rds74 temat w G30, G31, F90
    Dla rownowagi dodam moje zdanie :) Moje BMW ma wszystkie opcje i od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem napisania szerszego watku o tym co warto a co nie koniecznie wybierac do 5-tki. Oczywiscie kazdy ma swoje potrzeby ale akurat HUD umiescilbym po stronie "nie warto". Jak juz poprzednik wspomnial, wystarczy ze jezdzisz w okularach przeciwslonecznych z polaryzacja i wyswietlacz staje sie niewidoczny, ja o tym nie wiedzialem i zajelo mi pol dnia zeby sie zorientowac, ze czegos nie mam przed oczami. Moze to kwestia pzyzwyczajenia ale z nawigacji wole korzystac patrzac na ekran konsoli, predkosciomierz przed nosem mnie bardziej denerwuje niz pomaga. Poza tym w dzien trzeba go rozjasniac a wieczorem przyciemniac recznie co jest dosc mocno dziwne bo daloby sie to ustawic automatycznie we wspolpracy z czujnikiem swiatla za 3 euro. No to dawaj, dawaj. U mnie co prawda już po ptokach, ale chętni poczytam co warto a co nie :)
  22. Artic odpowiedział(a) na Lasse1 temat w G30, G31, F90
    Ale to wystarczy sama aktualizacja systemu czy jak ?
  23. Patrzyłeś na g30 bimmerpost i g30 bimmerfest ?
  24. W audi to samo, ale w lexusie nie było problemu...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.