Treść opublikowana przez bmwojtas
- inspekcja
-
kontrolki w teście zegarów
Ale ABS działa tylko ta kontrolka podczas testu się nie świeci. Można to jeszcze inaczej sprawdzić? Może ktoś coś dorzuci do tematu, jak jest u Was
- inspekcja
-
kontrolki w teście zegarów
Witam. Zrobiłem test zegarów ( pod 2.0 )pierwszy raz po kupnie samochodu i zauważyłem że kontrolki od poduszki i od ABS w ogóle nie świecą i mam pewne podejrzenia co do tego czy coś tam nie było modzone. Dodam że normalnie po włączeniu kluczyka w poz 2 świecą obie a ta od ABS na żółto i gaśnie a od poduchy na czerwono i też gaśnie. I jeszcze jedno po przekręceniu kluczyka w poz 1 gdy pokazywany jest oilserwis to kontrolka od poduchy jako jedyna świeci i sama gaśnie po ok. 2 sek. ABS działa poprawnie bo koła się nie blokują i pod nogą drga. Wypowiedzcie się co o tym myślicie, jak powinno być. Pozdro. A i jeszcze czy podczas sprawdzania testu sygnału (chyba 15)ma odzywać się jakiś dźwięk, bo u mnie nic.
-
Filtr powietrza
Chodzi mi o filtr powietrza w silniku a tak przy okazji to ten kabinowy to jest ten pod maską w podszybiu? taka siateczka czy może jakiś inny. BO mam też zamiar przeczyścić klimę i na tych środkach pisze żeby wyjąć podczas czyszczenia właśnie filtr kabinowy. Pozdro
-
Filtr powietrza
Co ile należy go wymieniać według książek a co ile żeby było ekonomicznie a dobrze. Pozdro dla forum
-
Jak sprawdzić przeebieg
Dzięki za porady, a z tym sprawdzaniem to dam sobie spokój, wolę żyć w przekonaniu że oryginalny, i tak już po ptakach a za te 5stów to olej sobie wymienię i ganiam. Pozdro
-
Co ile wymiana oleju?
Podobno w ASO leją castrola 5w30
-
Co ile wymiana oleju?
Czy czekać na wskaźniki czy wymieniać wcześniej. Wydaje mi się że 30tys to o dużo za dużo a tak wynika po cyferkach Pozdro
-
Jak sprawdzić przeebieg
Tylko teraz nie wiem czy ufać tym kilometrom do wymiany oleju pokazuje mi teraz jeszcze 20000 i sprzedający mnie wręcz przekonywał żebym nie wymieniał bo szkoda kasy
-
Jak sprawdzić przeebieg
A może dać sobie spokój żeby się nie zszokować
-
Jak sprawdzić przeebieg
sprawdzałem ten przebieg i w ogóle w Łodzi w takim niedużym zakładzie niestety nie pamiętam ulicy ale robią tam same beemki, gość podłanczał dwa laptopy coś tam sprawdzał i powiedział że niby wszystko w porządku albo ktoś się znał na robocie i pozmieniał wszędzie gdzie powinien. A ile to może kosztować w ASO takie sprawdzenie?
-
Jak sprawdzić przeebieg
Czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie przebiegu bo coś mi tu nie gra.Mam niby to 70tys rocznik 2003 z połowy roku a łożyska w tylnych kołach mają luz i przy 120km/h nosi a jak powiało w sobotę z boku to trzeba się było pilnować ostro. Papiery wydają mi się w porzo te wpisy pieczątki, wydruki, w środku czyściutko i pachnie świeżością nic nie powycierane (zużyte), wygląda naprawdę jak na 70. Jedyna wada to akumulator zaczyna wysiadać. Doradźcie coś jak możecie. Pozdro
-
łożyska w tylnych kołach
Dzięki za info, a i jeszcze jedno czy możliwe, żeby przy 70 tyś przebiegu wystąpiły luzy ?
-
Właściwy dobór letnich opon
mam obecnie 4x225/50/16 nosi mnie strasznie ale ponieważ już się kończą to planuję kupić 4x205/55
-
łożyska w tylnych kołach
Czy tam są stożkowe i można je dociągnąć żeby skasować luz czy jakieś inne i należy je wymienić, podpowiedzcie jeśli ktoś to robił.
-
odłączenie akumulatora
Odnośnie wymiany to oryginał jest 80Ah myślę wstawić 74 a może rozruchowego ciut więcej. Bedzie tak!
-
odłączenie akumulatora
Chciałem się upewnić czy mogę odłączyć akumulator i czy nic się nie stanie z kompem na kilka minut żeby założyć drugi, zima podobno powraca!
-
dołożenie PDC i haka
Za haka dałem na allegro 800 oryginał cały komplecik, montaż 110 plus koszt nieprzewidziany ponieważ mam zderzak z czujnikami cofania nie mogłem wpiąć kuli podobno jest troszkę szerszy, dorabiałem dystans który mi obniżył gniazdo kuli o 1.3cm i pasuje, koszt 50
-
kontrolka pasów w e46
Właśnie u mnie gaśnie jako ostatnia. Powiedzcie mi jeszcze czy kontrolka od podgrzewania świecy też powinna tak szybko gasnąć po 2s nawet przy -10?
-
kontrolka pasów w e46
Witam wszystkich. Jestem od niedawna posiadaczem 46 touring no i dlatego się też zalogowałem, mam nadzieję że dowiem się czgoś więcej o swym autku. Na początek chciałem się dowiedzieć czy to jest ok że kontrolka pasów sama gaśnie po około 2-3sek od włączenia zapłonu chociaż pasów wcale nie zapinam. Napiszcie jak jest z tym u was