Skocz do zawartości

kapibara22

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kapibara22

  1. Widac Ci sprzedawcy są z biedronki bo mi tak samo gadal ze zgasnie silnik i tak samo szumalem tej opcji.
  2. Witajcie, czy ktoś z forumowiczów Warszawa/Łódź lub okolice tych miast - ma G31 z zawieszeniem sportowym MSPORT lub Tym najwyższym ADAPTIVE DRIVE i mógłby mnie przewieźć w WEEKEND albo nawet dzisiaj, dosłownie 5 km, ponieważ chciałem porównać komfort z EDC, mam zamówione drugie auto i mam ewentualną mozliwosc podmiany konfigu. I muszę sprawdzić czy którekolwiek z tych dwóch rodzajów zawieszenia mi pasuje. Z góry Dzięki.
  3. Moja 540d jak narazie pali 13-15/100 km po mieście. Obecnie ją docieram. Kręce tylko do 2500 obrotów czazem do 3000 obrotów ale dosć dynamicznie. Aczkolwiek wciskania gazu w podłoge absolutnie nie ma. Moze się jeszcze ulozy bo mam 240 km przebiegu.
  4. Mimo, że mam zamówione G31 to wydaje mi się, że w nowej będą wygodniejsze siedzenia. Ta sama wygoda, a jednak lepiej "opasające" tyłek. Coś między komfortem a sportem. Krój podobny do nowej 7, gdzie siedzi się jak w domu na luksusowej kanapie. W nowej 5tce na pewno podoba mi się to, że można położyć telefon. Ale za to ustawienie temperatury wnętrza może być nieco długie. przyciski dotykowe, też nie mój faworyt. A tak swoją drogą, nie znam modelu G32 😉 A nowe to chyba G60 i G61.
  5. Polecam zatankować na innej stacji przy tym samym zasięgu jeszcze raz i sprawdzić 😉 Mi też się udało zatankować w VW bak 66 litrów, 67 litrami chyba.
  6. Lepsza od 7tki. Ale wygląda jak upośledzony brat 7tki. No jesli beda fotele jak w 7 to bedzie bajka.
  7. To.napisz gdzie Ci naprawili moze inni beda tam.zostawiac ;)
  8. Ale bicie jest tylko przy 80 i potem zanika? Czy jak to dokładnie wygląda?
  9. A co bylo zle?
  10. Niestety auta ze stocku sa zawsze wybrakowane. Maja zawsze wieksza znizke i zawsze gorsze wyposazenie. Czyli ogolnie sa niby tansze ale to tylko złudna oszczedność bo oszczedzamy przykładowo 7% a mamy sporo mniej opcji.
  11. Nic tylko powolne zacieranie Panewek, odkładanie nagaru. Zapychanie EGR no benzynki nie maja czesto. Potem branie oleju. A na końcu dead. No i komentarz w internecie ze ten silnik to syf. Przeciez producenci pisza wymiane co 30k zeby sie ilosc plynow serwisowych zgadzala z normami Unii Europejskiej. Jak ktos jezdzi autostradą 90 km/h to moze nic by sie nie stało. Ale jak ktos daje w palnik tak jak ja to trzeba olej wymieniac co 10k nie wazne jaki silnik. Bo olej zamiast miec 90 stC ma wtedy 110-120 StC i sie starzeje szybciej. Filtr powietrza tez warto wymienic co 10-20k. Jeszcze chcialem przypomniec ze jak dojezdza się do miejsca docelowego to warto nie wylaczac silnika aby turbo sie przestalo krecic szybko. Chociaz te 20 sekund. Moj tata kupil kiedys Scenica 2.0 od nowosci i wlasnie wymienial olej co 20-25k i potem po 213k silnik byl juz w 70% padnięty. Byly rysy na wale korbowym. A to byl wolnossacy bez turbo.
  12. A ma ktos foto czujnika? Ponawiam pytanie czy nie da sie naciąć peszla i zalac silikonem do elektroniki? Wtedy by najpierw lalo sie pod auto a nie w przewody.
  13. Dobrze rozgrzej olej do 60 Stopni przez wymianą. Jak koniecznie chcesz coś płukac to lepiej wlej jakiegoś kiepskiego oleju ze dwa litry gorą zeby przeleciało na wylot. I potem odczekaj 30 minut az wszystko zlecj i zalej właściwy. Ale według mnie wystarczy zlac stary i wlac nowy i to wszystko. I polecam fakturę za olej schowac i foto jakies zrobic jakby ktos kiedys pytal. Wazne ze w ogole wymieniasz a nie jak inni po 30k.
  14. A nie wystarczy naciąć tego peszla co idzie od czujnika z dwóch stron, i wlać tam silikonu w tubie Elastosil E43? I wtedy by nie pompowało ropy w przewody ?
  15. Tylko tyle, że się zastanawiam czy w ogóle kupować BMW ;D
  16. kapibara22 odpowiedział(a) na zalci temat w G30, G31, F90
    Ja też zauwazylem, że seria w BMW hamuje gorzej niż seria w Passacie 150 KM. Wręcz bałem się, że jak coś się wydarzy to walnę. Mam nadzieję, że te M są o wiele lepsze. A z tym tańczeniem, to już w ogole jak czytam to mnie załamujecie. Ja jak jadę paskiem 200 non stop to nic mi nie tańczy.
  17. kapibara22 odpowiedział(a) na zalci temat w G30, G31, F90
    Ja mam w pasku zwykle hamulce i spokojnie starczają do 150 koni ale auto jest lzejsze. Ale z kolei ja brałem 540d to inna.para kaloszy. Skoro sie rozpedze do setki w 5 sekund to i bym chcial zahamowac szybko.
  18. Ja mialem wypozyczony na 1 dzien do testu 520xd i spalal.po miescie przy ostrej jezdzie ok 10-11l/100km.
  19. 530d Ci pali 15??
  20. Czyli jak ma 8.8 to spuścisz pewnie około 7-7.5 litra. Musisz dolewać powoli płyn. Najlepiej naciskac weze od chłodnicy. Czekać trochę. I tak ciągle az do wlania spowrotem 7 litrow lub tyle ile dasz radę. Tylko tak jak mowie jakbya nie dal rady wlac tyle ile zlales to nie odpalaj auta. W Tym przypadku jak zlejesz 7 litrow a uda Ci sie wlac 5 to znaczy ze cos jest nie tak. A jak zlejesz 7 i wlejesz okolo 6 to znaczy ze jest ok i mozesz odpalic na chwile autoni zaraz zgasic poziom plynu powinien spasc i bedziesz musial znowu dolac. Tylko odpalaj auto przy odkręconym korku od zbroniczka, żeby mógł się odpowietrzyć.
  21. Tylko ja nie wiem jaka jest pojemnosc ukladu u Ciebie trzeba by sprawdzić w serwisówce jakies. Albo sprawdz ile zlałeś najpierw. Aczkolwiek i tak zawsze sporo płynu wylatuje do gleby ;)
  22. Pisałem Wam zebyscie kontrolowali ile wlaliście płynu. Jak pojemnosc układu ma 5.litrow i wlejecie 4.5 albo 4 odpalicie potem dolejecie to powinno byc ok. A jak wlejecje tylko 3 i w trase pojedziecie to logiczne ze sie rozwali.
  23. Takie info są na PW
  24. Na oba modele jest znizka 19-21% Touring oraz Sedan. Ale sedan mozna zamawiac do konca Kwietnia. Ale handlowcy mowia juz ze nie daja gwarancji na produkcje auta. A Touring mozna zamawiac jeszcze długo. Wiec mozecie negocjowac super znizke na Sedana, a na koncu okaze sie ze zostaniecie ze 100% znizka bo nie bedziecie mieli auta. A touring zamawiac mozna bedzie jeszcze dlugo pewnie 4 miesiace i byc moze wejda jeszcze lepsze znizki. A byc moze nie. Tego nie wiadomo.
  25. Chyba na 540. Jak ktos chce Touringa to bym poczekal jakis czas az handlowcy zaczna mięknąc. A jak sedan to bym zamawial zeby nie zostac bez auta bo do konca kwietnia sa chyba zamowienia tylko.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.