Treść opublikowana przez kapibara22
-
Nowa 5 G60/G61
Według mnie fotele sportowe w G60 są bardzo wygodne. I dobrze trzymają. Właśnie są dobre przez brak tego wpadania. Ale kto co lubi. Miejsca na telefon super. Jeśli chodzi o obsługę dotykową tragedia. No ale jest jak jest. Według mnie całkiem fajne auto się szykuje. Co prawda trochę takie tandetne no ale innego wyboru nie ma.
-
BMW 540d świst przy 2000 obrotow
Dzieki za film. Jest szansa abys przytrzymał obroty przy 2000? I nagral jeszcze raz?
-
Piszczące hamulce niski przebieg
Mi ostatnio piszczal chwilowo prawy przod przy -13, chwilowo -5 nie piszczy. 4300 nalotu. M sport zacisk
-
Nowa 5 G60/G61
Teraz transport morski znowu drożeje. 2020 - 800 USD kontener 20". 2021 - 10 000 USD, 2022 - 5000 USD 2023 - 800 USD - 2024 - 3500 USD+ i szykują się znowu podwyżki cen towarów mimo że transport wynosi przykladowo 10% wartosci towaru wiec podwyzka powinna byc np 4% ale okazja do zysku zawsze się znajdzie.
-
Nowa 5 G60/G61
W 2003 roku były w ogóle inne zniżki niż teraz tak mi się wydaje. A w magazynach podają zawsze ceny katalogowe. Dodatkowo ceny aut w 2003 roku były chyba wręcz wyższe niż w 2010. Potem rosły bardzo wolno a wyposażenie w zamian rekompensowało podwyżkę. Najtańsze auta względem ewentualnych zarobków były koło 2017-2020. A potem było już tylko gorzej. Jedynie ta zniżka 19%+ była fajna na 5tkę w Maju i Czerwcu 2023. Nie sądzę aby ceny bazowe spadły jedynie mogą robić jakieś promocje pakiety zniżki.
-
Pneumatyczne zawieszenie. Rożne wysokości na skośnym parkingu.
Professional ktory zawiera edc + aktywne stabilizatory.
-
Z jakim silnikiem kupić?
Akurat 540d rozwija moc bardzo liniowo. Przynajmniej polift. O spalaniu nie wspominam bo nie wiem czy nie mam uszkodzonego silnika albo turbiny bo byście się za głowę złapali ile mi pali ale jeśli chodzi o jazde to jest genialne przyśpieszenie. Przesiadlem sie z X1 118i 136 KM zastepczego na 540d to dosłownie chcialo sie jechac. Jechalem tez 520d i potem wsiadlem do 540d. No roznica jest spora. Zeby osiagnac to samo to 520d krecilem do 3500 obrotow a 540d moze do 2200 obrotow. Jak ktoś nie potrzebuje byc pierwszy spod swiatel to 520 starczy.
-
BMW 540d świst przy 2000 obrotow
540d ma TwinTurbo na zewnątrz nie słychać. No po otwarciu maski czasem coś słychać. Nie mam porównania bo niestety nikt nie wstawił filmu. Pytałem jedną osobę na Priv mówiła, że nic takiego nie słyszy. Oraz pytałem w X5 40d też nie ma niby takiego świstu. Ale filmu niestety nikt nie wstawił.
-
BMW 540d świst przy 2000 obrotow
W ASO już wstępnie zaczął sie cyrk. Więc czekam aż ktoś wstawi film z jakiegoś 40d. Ale wedlug mnie jest coś nie tak.
-
BMW 540d świst przy 2000 obrotow
Jeszcze jeden film
-
BMW 540d świst przy 2000 obrotow
Dodaje jeszcze film.
-
Silnik 40d swist
Tak chodzi o ten świst. Ale mam rowniez auto 2.0 TDI i tam nie ma zadnych swistów. A tu nowe auto. 2000 obrotow i jakieś świsty. Które sie nasilają jak auto się rozgrzeje. Jak jest zimne w 100% to jest delikatniutki swist. A potem jaj sie rozgrzeje jest wiekszy. Swist mam na postoju jak dodam gazu i podczas jazdy.
-
Silnik 40d swist
Witajcie czy ktos z uzytkownikow X5 z silnikiem 40d moze sprawdzic czy ma taki dzwiek kolo 2000 obrotow? Z gory dzieki.
-
Silnik 40d swist
Witajcie czy ktos z uzytkownikow X5 z silnikiem 40d moze sprawdzic czy ma taki dzwiek kolo 2000 obrotow? Z gory dzieki.
-
główny wyświetlacz w LCI
Ale to jest wyświetlacz? Czy obudowa wyświetlacza?
-
Ciśnienie w oponach 225/50/18
Ja mam w R19/45 3.0 bara więc tu bym dał 2.8 i chyba będzie ok. Ale ja nie wiem w ogóle czy ten rozmiar kół zimowych jest do 530d.
-
BMW 540d świst przy 2000 obrotow
Witajcie. Czy ktoś z Was mógłby sie wsłuchać czy przy około 2000 obrotów występuje świst jakby z okolic kokpitu albo silnika? Mam wrażenie że pierwsze 2500km go nie było. A przy przejechaniu 2900 km się pojawiło. Jak delikatnie dodajecie gazu to przy około 1900 obrotów sie zaczyna i przy 2100 obrotów się kończy. Jak silnik jest zimny to tego nie ma a jak się rozgrzeje 10 minut to się zaczyna. Czy ktoś się z tym spotkał?
-
BMW G30 Jakość wykonania - prośba o opinie
Czy mówimy o tych trzaskach?
-
BMW G30 Jakość wykonania - prośba o opinie
Mam to samo. 540d. Auto 2500km przebiegu. 2023r. Przyśpieszenie jak formula 1. Ale trzeszczy na wybojach prawa strona. Czasem zatrzeszczy boczek kierowcy czasem pasazera i dekor z prawej strony od pasazera. O wyswietla juz nie mowie bo jest tak wykonany ze jak zlapiecie reka od tylu to caly trzeszczy. Jestem mega zawiedziony.
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Ja mam 540d i mam chyba jakiś uszkodzony egzemplarz. Mam 2200 km nalotu czyli już dotarty. W miescie trasa 12 km spala mi przy w miare spokojnej jezdzie jakieś 14 litrów, przy dynamicznej 16.5, a spodziewałem się wyniku 10 litrów.
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
Ja wymienilem po 1600 km w 540d na 0w30 BMW LL04 kupilem u autoryzowanego dealera przez neta po 59 za litr. To co moge powiedziec to ze w fitrze jest to co na fotkach kilka wiekszych opilkow ok 0.5 mm srednicy i sporo mniejszych Więc wymiana oleju po docieraniu jest niemalże wskazana. A kolejna przy 10kkm. Za olej zaplacilem 385 zl za filtr ok 90 zl oryginalny. I za robocizne 0 😉 czas pracy jakieś 1.5 godzinki. Wymiana w BMW jest akurat bardzo czysta i przyjemna. Najpierw odkręcamy korek na dole. Czekamy az zleci. I korek zostawiamy odkrecony! Potem kluczem nasadowym z przedluzkami odkrecami filtr oleju od gory bardzo powoli bo jak zaczniemy odkrecac to znowu zacznie splywac olej dolem. Tylko trzeba zdjac pokrywe silnika i pokrywe taką po prawo od pokrywy silnika. Nie martwcie sie z filtra oleju nic nie wyleci bo juz wszystko zlecialo w dol przez miske olejowa do baniaczka. Korek spustowy trzeba wymienic podkladke na tą ktora daja z filtrem miedzianą. Moment dokręcania 25 Nm. Moment dokręcania filtra tak samo 25 Nm. Oleju wlewamy 6.5 litra i będzie wtedy stan jakies 3/4 na "bagnecie". Nastepnym razem moze kupie RAVENOL VSW SAE 0W‑30 USVO®.
-
530xd Puknięcie pod maską i błąd „Zasilanie Elektryczne”
Moze ktoras rolka lub pasek od alternatora. Porób zdjęcia dokładnie pod maską.
-
Zawieszenie EDC G31 Sport Plus, Indyvidual
Witajcie, pytanie do posiadaczy G31 z EDC. Samochód mam jeszcze na dotarciu, ale cały okres docierania byłem załamany bujaniem auta na ustawionym SPORT INDYVIDUAL na (AMORTYZACJA SPORT oraz UKŁAD KIEROWNICZY SPORT) przy szybkim skręcie kierownicą na przykład przy 80 km/h albo 150 km/h. Natomiast dzisiaj wcisnąłem tryb SPORT PLUS. I mam wrażenie jakby autem w końcu nie bujało i prowadziło się znacznie znacznie lepiej jakby kierownica zmieniła swój skok, a amortyzator się jeszcze o 15% utwardził. Czy to tak jest czy mam po prostu złudzenie?
-
Wyłączanie radia i multimediów vs gaszenie silnika.
Czy ktoś z Was mógłby przystawić ucho do wyświetlacza tego głównego i zobaczyć czy po włączeniu wydaje pisk? Jakby cewki piszczały? Czy tylko mój jest wadliwy ?
-
Buczenie z kół
Jak skręcasz w prawo to odciążasz lewe łożysko.