Skocz do zawartości

kapibara22

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kapibara22

  1. Touring na pewno a sedan musisz sprawdzic. Podobno 2 miesiące i podobno do 21% znizki.
  2. W audi masz wyswietlacze wszedzie ale wiecej miejsca. Kup to co Ci pasuje. Zawieszenia porownaj czy standardowy zawias w zwyklej 5 jest lepszy od standardowego w a6. Bo moze byc tak ze a6 lepiej sie prowadzi przy standardowym zawiasie
  3. Ja nie wiem co Wy gadacie? Wedlug mnie wystarczy zalac pod korek. Odpalic na chwile silnik. Znowu zalac pod korek odczekac i potem ewentualnie uzupelnic. Oczywiscie jak uklad ma zalozmy 6 litrow. A Wam wejdzie tylko 3 do nie odpalajcie auta. Musi wejsc okolo 4.5 -5 wtedy znaczy ze nic się nie zatrze
  4. Tylko, że w umowach zaliczki BMW jest napisane, że jak kupujący się nie wywiąże to zaliczka zostaje u nich, ale nie jestem prawnikiem. Natomiast jest napisane, że jak oni się nie wywiążą to możesz ich cmoknąć i oddadzą tylko zaliczkę.
  5. Jak 5000 różnicy to nie ma sensu, ale jak 25 000 to inna sprawa.
  6. Pakiet innowacji ma teraz inne opcje w składzie. Dla 520 roznica cenowa moze wychodzi mała ale dla 530 i 540d to juz baaardzo duża. No chyba, że 30k to dla kogos mało.
  7. Wy mówicie o innych silnikach, na 520 są do 18% a na 540 do 20%.
  8. W Bawarii nadal 8% informacja udzielona przez doradcę 10 minut temu. Ciekawe bo w Inchape mowi o 15-16%, więc moze nie wszyscy jeszcze maila dostali.
  9. UWAGA Na 5tkę na każdy model i silnik (a na pewno na 540) jest od wczoraj do produkcji 15% znizki i więcej zalezy od negocjacji pewnie i 18% mozna uzyskac.
  10. Dowiedziałem się, że zniżka jest tylko na limuzynę ;) 21%, zniżka bardzo fajna, ale nie każdy chce limuzynę.
  11. Zniżka to indywidualna sprawa i salony mają duże pole manewru. Jeśli chcecie kupić auto szybko i jesteście nastawieni mocno na zakup, to nie wywalczycie dużej zniżki. Jak będziecie rozmawiać tylko z 1 handlowcem to też zapomnijcie o dużej zniżce (Na handlowców działa bardzo dobrze metoda zapoznania się i potem dania do zrozumienia, że są jeszcze inne salony, a także inne modele - tylko nie bójcie się walczyć o swoje, ja już miałem wychodzić z mojego salonu jakby handlowiec się nie zgodził i trudno, ja w swojej branży też muszę dawać zniżki i to żadna hańba za darmo i tak nie sprzedają aut (myślę, że na każdym zarabiają od 10 000 do 25 000 + premie za wyniki - i to za parę minut albo parę godzin rozmowy to całkiem dobra stawka godzinowa). Jak w danym mieście macie salon tylko 1 spółki to też może być problem ze zniżką bo to jest tak zwany Monopol. Wszystkim zalecam wycieczki do miast sąsiednich i porównywania ofert i rozmów z handlowcami. Jedni handlowcy są skłonni do negocjacji, a inni mają płacone za odstraszanie klientów. Jak handlowiec wyczuje, że się nie znacie to od razu zniżka idzie w dół, ja sam nie jestem zadowolony z wynegocjowanej zniżki, chociaż i tak jest najlepsza porównując kilka salonów. Na stocki są większe zniżki (tylko mojej konfiguracji na stocku nie ma szans znaleźć) bo chcą się pozbyć aut. Aczkolwiek nigdy tego nie zrozumiem, zamawiają konfiguracje których nikt nie chce, a potem proszą się, aby sprzedać i dają większe zniżki. Ja pamietam jak kupowałem auto już 2gie w danym salonie to wtedy w ogóle była inna rozmowa znizka ktora dostalem byla wieksza niz w kazdym innym salonie. Najgorzej zawsze pierwsze. Często handlowcy zadają pytanie czy macie inne auta na oku? Jak powiecie, że nie to zniżka w dół. Handlowiec pyta jak szybko potrzebne auto? Jak powiecie, że jak najszybciej to możecie dostać jedynie śmiech, a nie zniżkę. Proponuje Wam być zainteresowanymi kilkoma modelami przykładowo trzema markami, a wtedy na pewno wyneogocjujecie prędzej lepszą zniżkę.
  12. Przecież zależy od sprzedaży i tak dalej. Jak nikt nie będzie kupował to beda musieli zrobić zniżki. Według mnie ceny katalogowe pójdą w górę i wzrosną zniżki tak jak kiedyś. Ja przykładowo w 2015 roku miałem oferte na Passata 150 000 zł, a za 3 lata ten sam passat już był za 127 000 zł. Tu może być tak samo aktualnie bedzie nowa 5 za zalozmy 500 000 zł, i znizka 12%, a za 2 lata moze byc znizka 20%. Ale nie wiadomo.
  13. Hmm, być może ale ja wymieniam olej co 10kkm i wole miec spalanie 11-12 litrów zamiast 17-18.
  14. Ja osobiście wybiore 540d bo jeżdzę bardzo dynamicznie. Ale jak ktoś jeździ średnio to wybrałbym benzyne bo jak policzysz roznice 3 litrow na 100 km to rocznie wydasz przy 8kkm jakies 1800 zl wiecej za paliwo.
  15. Witaj po czym poznałeś, że się zaczyna auto sypać? Silnik i skrzynia biegów? Ja mam w swoim aucie od nowości 2.0 TDI 150 KM, i jezdzę non stop podłoga hamulec spalanie koło 10-11 l/100 km. 82 000 nalotu jeszcze wszystko pracuje, olej wymieniany co 9-11 k.
  16. Czy ktoś ostatnio zamawiał auto do produkcji? Bo na Stocki są teraz zniżki nawet 18-19% na hybrydowe wersje i na diesla nawet 17%. Ale jak to wygląda do produkcji ?
  17. https://zapodaj.net/11b5b7966ce4e.jpg.html https://zapodaj.net/ef4728cf3c3f7.jpg.html https://zapodaj.net/d793b72b53604.jpg.html>20230128_111626.jpg https://zapodaj.net/210e3990a6a80.jpg.html>20230128_111612.jpg
  18. A w Gdańsku są jako demo? Czy stoi w salonie po prostu ?
  19. Witajcie, czy jest może ktoś z forum, kto ma nagłośnienie B&B w 5tce od roku 2018? Z Warszawy lub Łodzi? I mógłby udostępnić na chwilę, aby można było posłuchać? Bo niestety w salonach to biały kruk i się nie da. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
  20. Nie wiem czy to coś pomoże, ale mi 4 lata temu w Passacie odpadł lakier ze zderzaka po 100 kilometrach i oczywiście miałem wymieniony zderzak na nowy i pomalowany od nowa. Na szczęście nowy zderzak miał lepszy kolor po pomalowaniu niż fabryczny. To samo było z tylnym po 4000 km, dostałem lekkiego strzała w tył i zderzak by wymieniany na nowy na szczęście pomalowali na lepszy kolor niż ten fabryczny. Niestety z zaślepkami spryskiwaczy już nie było tak kolorowo. Tylko wymiana drzwi to jednak nie to samo co zderzak. Myślę, że przy tych cenach aut to już lepiej z prawnikiem i rzeczoznawcą to załatwiać.
  21. Czy ktoś wie może jakie rabaty są w Niemieckich salonach? Bo teraz widzę, że to samo auto w Niemczech wyjściowo kosztuje 455 000 zł, a w Polskim 475 000 zł. Zawsze było inaczej. Już prawie miałem zamawiać, okazało się, że znowu są zmiany w konfiguratorze. A na stronie jest jeszcze stary konfigurator.
  22. Śledzę rabaty od Lipca 2022. Rabaty rosły od 8% w Lipcu do 12-13% w Grudniu. Ale i tak we Wrześniu było już 11-13%. A jak ktoś zamowił z 7 % znizka to znaczy ze handlowiec Cię wyczuł że szarpniesz jak reksio szynkę. Teraz straszą już obniżką zniżek. Ale spokojnie. Ceny aut katalogowo nie spadną jedynie zniżki się zwiększą. Nie tu to gdzie indziej zamówcie. Zaczyna się kryzys według mnie. Firma gdzie czekałem 2 miesiącami na towar nagle wyprodukuje mi zamówienie w 2 tygodnie. Także tak to chwilowo wygląda.
  23. kapibara22 odpowiedział(a) na tkwiat temat w G30, G31, F90
    A
  24. kapibara22 odpowiedział(a) na dalmat temat w G30, G31, F90
    Nawet jak ktoś podaje katalogową ofertę to sprawdz na forum, że jakiś czas temu były zniżki ponad 15%.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.