Treść opublikowana przez Zakuss
-
Zakup BMW E87
W 2009/2010 roku była mała modernizacja N43 (Wtedy wersja 116i dostała silnik 2.0) po której te silniki są trochę mniej awaryjne więc poszukaj informacji na ten temat i szukaj poprawionego N43. Co do małych dystansów jakie pokonujesz to w przypadku benzyny także będzie problematyczne jeśli kat jest na miejscu bo nie będzie się odbywało pelne wypalanie siarki. Na twoim miejscu po zakupie zrobił bym serwis startowy dla N43 (Świece, Cewki, Rozrząd + Uszczelniacze, Czyszczenie elektrozaworów, Nowy czujnik ciśnienia oleju itp) I jezdzil bym dopóki nie zaczną się problemy z Wtryskami wtedy nowy zestaw i znowu można jeździć.Ale koszt takiego serwisu startowego będzie ogromny. Osobiście wybrał bym "ropniaka" z ekologią w garażu.
-
Zakup BMW E87
Źle napisałem ale chodzi mi o to, że N47D20A ma osadzoną na stałe zębatkę a w N47D20C ma wymienną zębatkę i nie ma problemu, że trzeba wymieniać wał jeśli wytrze się zębatka. Przy okazji D20C nie ma problemu z opadającymi tulejami i oprócz delikatnego układu paliwowego to dobry silnik, bo dłużej się wyjmuje skrzynię niz silnik (bynajmniej w E91)
-
E87 118d+ 2006 by Zakuss
Na dzień dzisiejszy uporałem się z wszystkimi błędami i zamówiłem dystanse na tylną oś :D
-
Różnica w kloszu lampy przód??
Sprawdziłem na Realoem i nie ma o tym danych, lecz w lampie H7 i Xenon sama lampa bez wyposażenia ma ten sam numer
-
Zakup BMW E87
Oglądałem dwie jedynki z silnikiem N43 i pytałem co sądzą o nich koledzy z forum. Posłuchałem ich i doszedłem do wniosku, że E87/E81 jest sensowne jedynie w Dieselu, a sam kupilem E87 z 2006 roku z silnikiem M47 szukając Benzyny z rocznika 2010+. Śmiało mogę Ci powiedzieć, że lepiej nie pchać sie w N43 na siłę, ponieważ to nie kończące się przygody z niskim ciśnieniem oleju, NOX'em, cewkami, wtryskami itp. PS. Przed liftem polecam M47 i N46(Mniej awaryjny silnik niz N43 ale to wciąż delikatna benzyna), za to po Lifcie jedynie silnik N47 jest opłacalny, ale warto szukać oznaczenia N47D20C ponieważ wychodził również N47D20A mający zespoloną zębatkę na wale.
-
E87 118d - Reset kontrolki informującej o zużyciu klocków
Witam! Dziękuję koledze MIMI's za pomoc i przy okazji napiszę poradnik dla innych forumowiczów :D Jeśli ktoś ma problem z resetem serwisu, a czujnik jest sprawny to niech spróbuję tak: 1. Zdejmujemy koło i odkręcamy nadkole 2. Wypinamy kostkę od czujnika 3. Szukamy w garażu ok. 10cm kabelka który zarabiamy na końcach i wsadzamy w kostkę. 4. Wsiadamy do auta, włączamy zapłon i zgodnie z serwisówką kasujemy serwis I wyłączamy zapłon 5. Wyjmujemy kabelek i wpinamy czujnik 6. Idziemy sprawdzić czy błąd się nie pojawił (Jeśli się pojawi to należy w większości przypadków po prostu wymienic czujnik i przy okazji sprawdzić stan klocków aby historia się nie powtórzyła) 7. Jeśli wszystko jest ok to składamy wszystko i cieszymy się zresetowanym serwisem! Coraz więcej się uczę o tym aucie ale cieszę się, że mogę przy nim "podłubać"
-
E87 118d - Reset kontrolki informującej o zużyciu klocków
Zawsze coś, jutro będę się z tym bawił bo dziś miałem jedynie czas na ponowne wpięcie czujnika. No cóż dziękuję wam za odpowiedź, będę od samego rana próbował a jak nie to pojadę kupić nowy czujnik.
-
E87 118d - Reset kontrolki informującej o zużyciu klocków
Widzę, że nikt nie zainteresował się moim postem także mam pytanie i proszę o odpowiedź: Mam zamiar wymienić sam czujnik zużycia klocków i zresetować klocki przez menu w zegarach bez problemów? (Aktualnie komputer nie pokazuje ilości km tylko ----- ) PS. Odpinanie i Wpinanie starego czujnika nic nie dało.
-
E87 118d - Reset kontrolki informującej o zużyciu klocków
Poczytałem trochę na internecie i Spróbuję sposób z ponownym wpięciem wtyczki od czujnika, lecz wątpię żeby to bylo takie proste.
-
E87 118d - Reset kontrolki informującej o zużyciu klocków
Witam, mam problem ponieważ przed sprzedażą były właściciel zmienił klocki hamulcowe i nie resetował tego w menu na zegarach. Przy okazji udanego resetu serwisu olejowego (po długich męczarniach) wziąłem się za reset klocków i się mocno zdziwiłem. Zamiast wartości w kilometrach pojawiły się kreski (-----) i nie idzie tego zmienić. Miał ktoś taki problem?
-
E87 118d+ 2006 by Zakuss
Założyłem dziś 16" 7J ET47 i jest strasznie :P Przód jest w miarę, ale na tył jest potrzebny dystans 20mm.
-
E87 118d+ 2006 by Zakuss
Kolego, widziałem twoją Beemkę i jest bardzo ładna. Nie wiem, czy ta lotka nie bedzie szpeciła tyłu dopóki nie założę M-Pakietu. PS. Szukam Felg i zastanawiam się jakie wymiary wybrać aby z przodu kolo było prawie na równo z błotnikiem a z tyłu dać dystans. Jakie wymiary masz u siebie?
-
E87 118d+ 2006 by Zakuss
Siemano! Chciałbym pokazać wam moją Beemkę :D Dane Techniczne VIN: WBAUG31030PU69178 Code/Type: E87 / UG31 Chassis: Sports Hatch Market: Europe Engine: M47/T2 Drivetrain: Rear-Wheel Drive Transmission: Manual Color: Titan-silber (354) Upholstery: Stoff "moir/anthrazit" (AFAT) Manufacturer: BMW AG / Regensburg, Germany Production Date: 2006-07-26 Wyposażenie 1CA Selection Cop Relevant Vehicles 200 Diesel Particle Filter 226 Sports Suspension Settings 249 Multi-function For Steering Wheel 255 Sports Leather Steering Wheel 2KH Light-alloy Wheels V-spoke 229 321 Exterior Parts In Body Color 423 Floor Mats, Velour 28 Warning Triangle 431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d 442 Cupholder 473 Armrest, Front 481 Sport Seats F Driver/front Passenger 4AG Interior Strip Titan. Dull 507 Park Distance Control (pdc), Rear 520 Foglights 521 Rain Sensor 530 Air Conditioning 540 Cruise Control 548 Speedometer With Kilometer Reading 563 Lights Package 662 Radio Bmw Business Cd 7RP Advantage Package 7RT Dynamics + Comfort Package 801 Germany Version 851 Language Version German 863 Europe/dealer Directory 879 German / On-board Documentation 8SP Cop Control 9AA External Skin Protection Modyfikacje - Wtryski "216" - Intercooler od 330d - Downpipe - Lampy LCI z tyłu - Pogrubiona i ponownie obszyta kierownica - Pomalowane Zaciski - Oklejony na czarno dach, lusterka i nerki - Przyciemnione Lampy z tyłu - Radio Professional - Antena 3.5cm OEM - Felgi 17x8J ET38 - LED'owe kierunki - Stage ? :8) W planach - M-Pakiet Zewnętrzny - Aktywny Wydech
-
E87 118d - Nie mogę skasować serwisu.
Witam, w Styczniu kupiłem auto I świeciła się wymiana oleju więc zmieniłem ją na Marzec (Chciałem zobaczyć czy zgaśnie wykrzyknik obok licznika kilometrów). Zmieniłem olej I chce zmienić dane na 1 rok lub 12000km sposobami z YouTube (po zakupie dzialało) I po naciśnięciu przycisku na manetce komputer wychodzi z zakładki Service-Info i pokazuje mi główną stronę (Spalanie Chwilowe bo tak mam ustawione). Podłączyłem auto pod TEXA'ę i zero błędów (sprawdzałem wszystkie systemy). Mam jedynie błędy od postojowek (LED bez CanBusa) I od dziś przypomnienie serwisowe na temat płynu hamulcowego.
-
E87 M47 Szarpie na zimnym
Jak dla mnie też, może świeca nie grzeje? Możesz powiedzieć coś więcej o diagnostyce DDE?
-
E87 M47 Szarpie na zimnym
Zaszła spora pomyłka, bo dziś we dwóch odpaliliśmy auto I ojcu chodziło o taki dźwięk jak na filmie. Wina świec żarowych czy coś grubszego związanego z wtryskami? FILM: EDIT: Ale wciąż jestem ciekawy co cyka podczas pracy silnika nie ważne jaka ma temperaturę.
-
E87 M47 Szarpie na zimnym
Chłopak zna się na robocie. Tak jestem uparty na rozrząd, ale wolę to zrobić i przy okazji sprawdzić rolki niz szukać co innego może wydawać taki dźwięk.
-
E87 M47 Szarpie na zimnym
Wiem, że diagnostyka jest najwazniejsza, ale po otwarciu maski nie dość, że na zimnym to i dopóki się nie rozgrzeje słychać cykanie/terkotanie z przodu silnika przy pokrywie. Po otworzeniu korka wlewu oleju na chwilę jeszcze bardziej słychać ten dzwiek i wydobywa się na 99.9% z rozrządu. Mam znajomego mechanika, który jutro przyjedzie i sprawdzi czy to napewno tylko rozrząd.
-
E87 M47 Szarpie na zimnym
Moim zdaniem to brak odpowiedniego napięcia, ponieważ w momencie kiedy "wypadał zaplon" także przygasało podświetlenie tablicy i inne światła. Pożyjemy zobaczymy, na internecie niczego nie znalazłem co by odpowiadało mojemu przypadkowi.
-
E87 M47 Szarpie na zimnym
Świece i moduł swiec zarowych wymieniał poprzedni właściciel. Co do odpalania to byłem teraz odpalic (po 3h) I bardzo ładnie odpaliła tylko jak zawsze dłużej kręci (ok. 2/2.5 razy). Rano było słychać grzechotanie/cykanie i teraz po otwarciu maski i korka oleju słychać cykanie/terkot. Uczę się dopiero jako mechanik ale jak dla mnie to dźwięk wyciągniętego rozrządu który trze o ślizgi i obija się o coś. Jutro przyjedzie znajomy mechanik i zdecyduje, czy to rozrzad. Jeśli tak to wymieniam i zmieniam olej na 5W30 lub 5W40. Teraz pytanie jakiej firmy rozrzad najlepiej kupić FEBI, SWAG czy może coś innego?
-
E87 M47 Szarpie na zimnym
Witam, ojciec odpalil dzis rano auto i usłyszał grzechotanie (pewnie rozrządu), później auto stało 10 godzin po czym je odpaliłem aby sprawdzić czy grzechotanie wystąpi ponownie. Wsiadłem do auta z przyzwyczajenia (do benzyniaka) włożyłem kluczyk i nacisnalem Start (Bez podgrzania swiec, tak wiem lipa...), lecz z trudem po dłuższym kreceniu (Słyszałem 3/3.5 obroty rozrusznika) zaczął załapywać i zapalił. Zgasilem I odpaliłem ponownie ale co jakiś czas szarpnął tak jakby wypadał zapłon. Dalem mu gazu przez ułamek sekundy na 1.5 tyś obrotów i odrazu zaczął normalnie chodzić. Wydaje mi sie, ze to wina słabego akumulatora, lecz chciałbym dowiedzieć się od was co może być nie tak. EDIT: Auto ma 251tyś. km przebiegu oraz niezależnie od temperatury kreci ok. 2/2.5 razy po czym odpali bez zająknięcia.
-
(E87 118d) Gdzie kupie te części
Odpaliłem auto (stało 10 godzin na dworzu) I nie usłyszałem rozrzadu, lecz po odpaleniu co jakiś czas poszarpywal dopóki nie dałem mu lekko gazu (na ułamek sekundy) i ojciec zauważył, że jak za każdym razem jak szarpnął to przygasało aż podświetlenie tablicy. Edit: Pierwszy raz odpaliłem wszystko ok, tylko za drugim razem się tak zaczęło dziać. Możliwe, że to wina akumulatora? (Później potrzymałem na 1.5 tyś obrotow żeby podładować akumulator, odpaliłem ponownie i chodził równo) Edit2: Wymienię rozrząd oraz olej na 5W40 i mam nadzieję, że się poprawi. Temat szarpania jak dla mnie jest już znany, bo przy naładowanym Akumulatorze nie poszarpywał.
-
(E87 118d) Gdzie kupie te części
Zagrzechotał rano przez 2-3 sekundy chyba, że na mrozie (w nocy -17) olej zgęstniał i nie napiął się tak szybko (olej 10W40 więc sam w sobie gesty) Zobaczę jeszcze wieczorem bo cały dzień bedzie stała.
-
(E87 118d) Gdzie kupie te części
Tak jak mówiłem, dzisiaj rano wyszła dodatkowa rzecz. Jakiej firmy polecacie rozrząd? (M47D20)
-
Montaż Elektrycznych Szyb z Tyłu (E87)
Mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym zamku? Co dokładnie należy sprawdzić? A może jest jakiś film na YT o tym. Pozdrawiam