Treść opublikowana przez dziqsek
-
pytanie o olej za 100puntów.
A czytac nie umiesz??
-
pytanie o olej za 100puntów.
ano roznica jest taka, ze jak jezdzisz to moze i ma te 90kilka sotpni, ale jak zostawisz go na noc na dworze w zimie jak bedzie -10 to juz bedzie gorzej i wlasnie o to chodzi, zeby ci olej nie zmienial za bardzo wlasciwiosci w niskich temperaturach na zewnatrz, poza tym jezeli cos ci strzeli z chlodzeniem i silnik zlapie temp powiedzmy 120-13 stopni i masz kiepawy olej to niestety mozessz sie z silnikiem pozegnac....... Gdzie te moje 100 punktow ?? :norty:
-
Rezystor wentylatora chłodnicy
a co Ci przeszkadza , ze na drugim biegu caly czas chodzil ?? I tak tego nie slychac w srodku a i silniczek lepiej chlodzony ;D
-
[E46] Jak szybko się grzeją wasze BMW?
hmm no u mnie moze nie po kilometrze ale po 2-2.5 jest juz na sztorc ;) Moze masz malo plynu wchlodzacego, lub po prostu za bardzo go katujesz na zimnym i robisz mu krzywde, pamietaj ze na zimnym max to 2,3-3 tys obrotow i lekka nozka :nienie:
-
Wiesniaki z nad wisły..
Oswiadczenie oswiadczeniem ;) A gdyby tak cale oswiadczenie sprawcy nagrac na telefon kormorkoy, no krecac filmik z tym jak przyznaje sie do winy na tle samochodow ;D
-
M54: 320i czy 325i?
Wyjdz !!! idz do kata i przemysl swe zachowanie;P
-
Jakie macie obroty silnika przy 100km/h na 5 biegu
nie koniecznie, przygasa i owszem, ale po jakims czasie komputer widzi ze przeplywka nie dziala i wylacza jej obwod a komp dostaje sygnal jakby przeplywka byla i dzialala jak trzeba - sprawdzalem u siebie. A co do przyspieszania na 3biegu ze 100 to ja nie wiem co was dziwni i dlaczego ktos tu cos pisal o zimnym silniku 0_0 Ja tez jak wyprzedzam na szybko to przyspieszam na 2-3 do czerwonego pola i problemow w tym nie widze, ( silnik cieply - wole napisac zeby sie znowu ktos nie zaczal wymyslac ze na zimnym ^^ )
-
Łącze OBD
Jezeli masz wersje uropejska to troszke ponizej akumulatora, z lewej strony jak patrzysz pod maske jest takie okragle odkrecane "cus", chyba ze masz obd2 to wtedy jest albo w schowku pasazera albo w schowku pod wlacznikiem swiatel, ale ja bym zadczal od sprawdzenia pod macha ;D
-
ASC ,ABS i prędkosciomierz nie działa
mozesz sprobowac;) ale najlepiej bierz sie za torxa i odkrec i wyjmij zegary zobacz czy sie kabelki nie poluzowaly i wsadz spowrotem;) jak nie to juz bedzie znaczylo ze masz cos na instalacji skopane;/
-
Wiesniaki z nad wisły..
JA w takich przypadkach daje po hamulcach :D Najpierw delikatnie i widze jak koles sie w srodku stresuje jak tylko zobaczy ze mi sie hamulce zalaczaja ;D po kiku takich manewrach albo mnie wyprzedza albo sobie odpuszcza, a moi koledzy jak ktos im tak pod tyle kpodjezdza zeby pogonic daja po hantlach w pelni i tylko czekaja na "łup" z tyłu i jużwychodzą zadowoleni bo koleś juz zmienia kolory i chce ich zabic a on i tylko komoreczka i dzwonia po palki, odszkodowanko dostana, jak mieli cos z tylu do malowania to przy okazji im to zrobia, a burak jeden z drugim sie oducza jezdzic na zderzakach;)
-
Czy jest duża różniaca w silnikach 330d 184KM a 204KM
lepszy jest ten nowszy ( 204km) ma lepiej dostrojony komp i jezeli sie nie myle troszke wzmocnione hamulce i przeniesienie napedu;) No i jest wyczuwalnie szybszy ;D
-
czy vanos z m52 będzie pasował do m50?
pewnie mu halasuje;)
-
1.9 gasnie jak jest zimny ;
Raczej nie ;) Ja tak jezdzilem 2 miesiace, i poza tym ze systematycznie sie robilo coraz gorzej, a pod koniec juz nie mozna bylo nawet ruszyc zanim wskazowka nie wyjdzie poa niebieskie to nic sie nie stalo ;)
-
1.9 gasnie jak jest zimny ;
hmm wiec tak zawsZe najlepiej pojechac na kompa, to kosztuje 80zl gora 100 ale powiedza ci wszystko co i jak ;) Przyplywki ja bym nawet nie sprawdzal bo ewidentnie to jej wina, wiec kup nowa ( moze byc zamiennik mtm czy jakis tam inny) a krokowiec masz zaraz obokj przepustnicy ;D
-
Problem z płynem chłodzenia POMOCY!!!
to ze wywala i plyn na goracym silniku to normalne ;) Zostaw go niech ostygnie i wtedy zobacz ile tego plynu jest, dolej tak zeby sie plywak podniosl na maxa nawet nalej troszke wiecej i wtedy sprawdz ile wytrzyma, ajak krotko to lecisz na orlen i kupujesz proszek do chlodnicy uszczelniajacy wsypujesz i jezdzisz powinnio pomoc;D
-
1.9 gasnie jak jest zimny ;
mialem to u siebie... sprawdz krokowiec i przeplywke
-
Jakie macie obroty silnika przy 100km/h na 5 biegu
znalezienie kogos kto ma taki sam i przelozyc :D
-
Jakie macie obroty silnika przy 100km/h na 5 biegu
Ja mam e46 320i m52tub20 150koni ( to samo co ty tylko na podwojnym vanosie) i tak samo przy 100km/h mam okolo 2800-2900 ale autko sie jako tako zbiera;) Sprawdz przeplywke...
-
Pytanie o lampy i Xenony
u mnie jak wyciagneli lampe, to z tylu byl taki jakby przelacznik nie wiedzieli co to i przesuneli bo mysleli ze cos jest zle, i jak pojechalem na ponowna regulacje to sie okazalo ze ta lampa swieci symetrycznie , zamiast asymetrycznie :D wiec problemow chyba z tym nie ma ;D
-
Pytanie o otwieranie tylnej klapy w e46.
A czytasz dokladnie co piszemy ?? Wlasnie rozwazamy jak by tutaj to zrobic i pomysl sie podoba, z otwieraniem narazie , z zamykaniem nie przejdzie za duzo roboty, a tak tylko silowniki na mocnijesze wymienic i po grzybach :D
-
Szarpie całym samochodem!
Bardzo droga czyli...???? Kompletne sprzeglo z dwumasowka mozna grubo ponizej 1000zl znalezc;) Na alledrogo czasem mozna wychaczyc za 400-500zl :D
-
[E46] Jak wymienić przepływomież w 318i
wymienia sie bardzo prosto, odkrecasz srubke od obejmy przyeplywki z jednej i z drugiej strony i uzywajac ( dosyc sporo) sily wyciagasz najpierw od jednej potem do drugiej, i wkladasz nowy w to samo miejsce ( byle nie na odwro;) ), i juz :D cala filozofia ;) Ewentualnie mozesz zrobic reset kompa metoda rozlaczania i polaczania klem od akumulatora, ale msyle ze mozesz spokojnie jezdzic , komp sie sam zresetuje po kilku odpaleniach;)
-
Wentylator chłodnicy
zawsze mozna kupic uzywke :8)
-
słabe 320 :(
No jak najbardziej pompa paliwa tez moze byc;) Zapchala sie lub juz "wyrobila" i autko dostaje za malo paliwka i przez to go muli zdeczka, w sumie jka to wszystko zsumowac to moze ci ze 30% moc spasc ;) ale musialbys miec naprawde mocno zuzyta przeplywke i naprawde kaprawy filtr i pompe paliwa :D P.S 200 post ;D
-
Pytanie o otwieranie tylnej klapy w e46.
Mnie tak tknelo kilka dni temu jak nioslem bagaze z marketu do auta i brakowalo mi reki zeby otworzyc bagaznik, wiec poprosilem dziewczyne zeby mi otworzyla bagaznik no i otworzyla... pilotem :D Lekko odskoczyl do gory i sie zatrzymal i wtedy mnie oswiecilo .... :D Tylko cholera gdzie takie mocne silowniki znalezc