Treść opublikowana przez dziqsek
-
E90 318d Problematyczna!
No właśnie coś w tym stylu, filmiku nie mam jak nagrac gdyz w obecnym telefonie nie mam kamery :mad2:
-
E90 318d Problematyczna!
Silniki N47 318d 143konie i 320d 177koni mają koło pasowe na czterech zwykłych śrubkach i tyle, nic więcej. W temacie powinno być 318d ale jakoś odruchowo wpisałem 320d i nie wiem jak to zmienić ;/ Edit: OK zmnienione ;)
-
E90 318d Problematyczna!
Kolego w naszych silnikach koło pasowe jest tylko na czterech śrubkach i wymiana naprawdę jest banalna ;) Paski wszystkie zostały dzisiaj rano profilaktycznie zmienione i nic.. bez pasków ( dla testu odpaliliśmy) dalej klepało i telepało. A niestety w naszych okolicach ( Jelenia Góra, Karpacz, Szklarska Poreba) nie ma polecanych mechaniorów;/
-
E90 318d Problematyczna!
Koło pasowe wymieniliśmy na próbę z moim, i żadnej różnicy nie ma ;/ poza tym sam u siebie wymieniałem i rozpoznał bym po dzwięku ale dzieki wielkie za sugestię ;)
-
E90 318d Problematyczna!
Myślę , że biorąc taką "okazję cenową" wiedział mniej więcej czego się spodziewać, a w tym temacie chodzi mi raczej o sugestie CO to może być a nie OD CZEGO
-
E90 318d Problematyczna!
Byłem z nim dzisiaj u mechaniora od tlumików i mówi że nie ma nieszczelności wydechu zasugerował tylko , że może plecionka jest do wymiany ale nie wiem czy to jest powód wibracji/głośniejszej pracy?? Ktoś wie jakie wymiary musi mieć taka plecionka i jaki może być koszt ??
-
E90 318d Problematyczna!
Już sprawdzane, jakieś inne pomysły?
-
gniazdo AUX, muzyka z AUX
U mnie jest to oznaczone AUX level i działa dpbrze zarówno i Iphonem jak i z każdym innym playerem
-
BMW Performance Power Kit
To może napisz coś więcej ?
-
E90 318d Problematyczna!
Witajcie. W końcu udało mi sie nakłonic sasiada na zakup E90 :norty: Jednak jako człowiek oszczędny i skąpy zakupił autko okazyjnie a dokładnie E90 318d z 2008 roku po lifcie z silnikiem n47 143 konie czyli takim jak mój, niestety są problemy: 1. Po otwarciu drzwi (głównie kierowcy lub pasażera za nim ) słychać buczenie a właściwie taki basowy rezonans ( słychać to siedząc w środku). 2. Autko na postoju na luzie basuje ( jest basowy podźwiek wśrodku przy zamkniętych drzwiach ale inne basik niż przy otwartch drzwiach) ale wystarczy odrobinkę podnieść obroty i już słychać tylko delikatny klekot bez basowej barwy. 3. Autko ogólnie troszke dziwnie klepie, na początku sugerowałem mu , że podobnie jak u mnie koło pasowe jest do wymiany ale zamieniliśmy z moim i dalej jest głośny, do tej pory myślałem , że mój klepie jak stary bocian ale jego to już w ogóle strasznie , zwłaszcza porównując z Kią Ceed diesel jego żony która chodzi ciszej na postoju niż moja beta , a jego można porównać z Golfem 5 TDI 4. Silnik mu wibruje, u mnie nawet patrząc na silnik nie widać najmniejszej wibracji a u niego po rpostu się lekko dyga. 5.Przy przyspieszaniu z niskich obrotów ( 1200-1900obr) w aucie czuć dziwne wibracje i basowy pomruk , powyżej 2200-2500 dolegliwości te znikają. 6. Strasznie paruje mu reflektor( xenon) jak przyjechał z myjni to po prostu był cały zaparowany i jak się postukało w reflektor to zaczęły zacieki spływać :duh: Jakieś pomysły ?? Pomijając ten , żeby pojechać do Turka który mu tą :"okazje sprzedał i sprzedać mu z podeszwy w jego wielki kinol ?
-
F10 520d w manualu, ktoś posiada?
[quote name="TIGERn" A co Tobie z Automatu (pomijając fakt że nie musisz się "wysilać" żeby zmienić bieg) skoro Twój sportowy automat ma taki sam czas (8' date='1s do 100km/h) jak to samo BMW z manualem?[/quote] To może zróbmy mały teścik, ty weż np 320d w manualu , ja wezme 320d w automacie i ustawimy sie na kreske a wtedy zobaczysz wyższość automatu. Prawda jest taka, że przeciętny kierowca nie jest w stanie zmienić tak szybko biegu jak zrobi to automat wiec "przeciętny" kierowca będzie szybszy od kierowcy z manualem , smutne ale prawdziwe.
-
F10 520d w manualu, ktoś posiada?
Wybaczcie , sugerowałem się cennikiem który widziałem w DE, 520d aut vs 530d różnica nie była aż taka kosmiczna jak u Nas ;/
-
F10 520d w manualu, ktoś posiada?
Ja bym wolał dołożyć kilkanaście tysięcy i wybrać 530d, zwłaszcza jeżeli często jeździsz na trasach, bo wyprzedzanie 520d mimo 184 koni i sporego moementu do najszybszych nie należy. Sugeruje kolor beżowy albo biały z lampami tylnymi whiteline :twisted:
-
Dołożenie tempomatu E60
Wyczytałem na E90 post , że np w e90 jest to kwestia kupna wajchy od tempomatu, założenie ponoć proste a potem podjechać na programowanie , bo inaczej po wlaczeniu tempomatu bedziesz mial choinke na zegarach.
-
bmw 320d 122km pytanie !!
A to dobre jest... bo ja też sobie założyłem lampy xenon, nie mam poziomowania ani spryskiwaczy a lampy i tak ida gora-dol. Ale to kazde e90 ma nawet jak lampy halogenowe sa to tak jest to jest zwykly test silniczkow od lamp.
-
Jaki silnik do e90?
Dokładnie ja nawet jak zwracałem to słyszałem , że to jest normalne i ten typ tak ma... i mowili to nawet po zkonczeniu gwarancji.
-
Jaki silnik do e90?
Moje jest z lutego 2008 a przebieg mam 73tys. co ciekawe ten dzwięk jest tylko od czasu do czasu a nie zawsze O_O
-
BMW 318 2007 R.DIESEL PROBLEM Z KOKPITEM
Bezpieczniki sprawdź.
-
Jaki silnik do e90?
Chyba , że ten szelest mu nie przeszkadza, ja od półtora roku go słyszę i nic z tym nie robie i serwis tez mowil ze poza "akustyka" niczy to nie grozi ;)
-
Czy da się wstawić ?
Oj wylaczy wylaczy :) NIe raz już zjeżdzając z autostrady na stacje albo na macdrive autko mi zgaslo jak wrzuciłem na luz. Ale jak pisałem wcześniej obieg turbiny jest podtrzymywany więc nic sie nie stanie.
-
Usterki E90
żarniki mówią Ci już "papa" i pora kupić nowe - polecam 6000k :) ewentualnie przetwornice ale obie na raz to raczej niemożliwe wiec obstawiam żarniki
-
Czy da się wstawić ?
Ja tez mam funkcję start-stop i w ASO dowiedziałem się , że modele te mają elektrycznie sterowane turbo i kiedy autko nawet po agresywnej jeździe sie wyłączy w korku obieg oleju jest jeszcze przez kilkanaście sekund podtrzymywany właśnie z dbałości o turbinę.
-
Jaki silnik do e90?
Zależy którego wybierzesz , ale nawet 122konne 318d będzie szybsze od rovera 75 :)
-
[E91] Jakie felgi i opony na zimę z oryginalnych BMW?
Ja mam 268' 16 do sprzedania ;)
-
Wymiana żarówki w ringach e90 ???
No to już pojechałeś :lol: Dali żołte bo nie mieli za bardzo dostepu do ledowych w tym czasie i chyba nik specjalnie na to nie wpadl, nie wiem czy zauwazyles ale nowe modele wychodza wszystkie z LEDowymi ringami :lol: :duh: