Treść opublikowana przez L-U-K-A-S
-
Mycie silnika
Nie chodzi o to by silnik był cały czas czysty. Zazwyczaj myje się gdy szukasz wycieków, albo robisz coś ( poważnego) przy nim.
-
Test dotyczący przebiego
Koledzy odnośnie koloru kierunków to są gusta i gusta , a o tym sie nie rozmawia :)
-
Mycie silnika
Wiele lat temu pracowałem na myjni samochodowej. Szczególnie myłem silniki i podwozia ( 90% handel) . Ze starszymi dieslami nigdy nie miałem problemu, z benzynką zawsze było trzeba być uwazniejszym- szczególnie kopułka itp . Z naszymi beciami tez nie ma większego problemu z myciem ale polecam tak jak Lucass_81 najpierw spryskać silnik np. motor cleanerem i pózniej tylko szlaufem. [/b]
-
Mała ciekawostka
Mam e46 z 99 roku i u mnie na stronie 81 instrukcji jest tylko info o możliwości zaprogramowania przez serwis funkcji "odprowadzania do drzwi" i nie ma ani słowa o włączeniu go długimi, więc nie osądzaj ludzi " po okładce" :)
-
Test dotyczący przebiego
Jeżeli jest to prawdziwy przebieg, to świadczy o jakości zastosowanych materiałów ( i oczywiście eksploatacji) w BMW. :clap:
-
co o tym myslicie posiadacze BMW i nie tylko!!!
Może ten mechanik potrzebował samochodu na kilka godzin- no wiecie w buni można sie pokazać :twisted2:
-
spryskiwacz tylnej szyby, problem;(
A sprawdzałeś wężyk czy nie jest zapchany? Możesz wgo przedmuchać? :twisted2:
-
Test dotyczący przebiego
Niezły zbieg okoliczności :cool2: Pozdro
-
Test dotyczący przebiego
Ciężko powiedzieć . Jedyny minus to brudne klosze :lol: . Ja daje 250-280 tys.
-
Co myślicie o tym e46 ?
Dokładnie jak napisał Piotr2569, sam poszukuję auta i nawet w Niemczech za tą cene, jest ciężko. Wygląda niezle ale jaka przeszłość i co się działo? Trzeba podjechać i zobaczyć na żywo.
-
Mała ciekawostka
http://www.bmwnation.com/tech/glossary/carkeyconfig_1999.pdf Dzieki f33m jest co poczytać.
-
Mała ciekawostka
Może to co napisze jest dla wielu oczywiste, ale dla mnie do niedawna była to niewiadoma i chciałbym się podzielić tym z osobami które o tym nie wiedzą.Po pierwsze po wyłączeniu silnika i wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki można włączyć światła mijamia (odprowadzenie do drzwi ) poprzez włączenie i wyłaczenie długich świateł. Lampy działają ok 15 sek i same się wyłączają, to samo z kierunkami, zapalamy lewą albo prawą stronę. Było juz na forum o niedogrzanym silniku i jak to nie powinno się włączyć ogrzewania zanim wskazówka nie minie niebieskiego pola. A co z funkcja AUTO? Gdy ustawię tem. np 19 stopni a silnik jest zimny to i tak dawkuje powoli nawiew w miarę nagrzewania silnika. Co o tym sądzicie? Czy to zdaje egzamin?
-
Koniec Turbo?
Jezeli juz piszesz o kontrolce to poszukaj na forum już o tym było.
-
Ile pali wasze BMW 320d, moje chyba za duzo
Po miescie 6,5-7 przy spokojnej jezdzie, trasa 5 -5,5 ale rekord to 4,7 na 100 km(zalane pod korek) komp pokazał mi tyle samo.
-
Koniec Turbo?
Dlaczego sądzisz że pada ci turbina? Nie wkręca sie, szarpie, jest głośna? Te żeczy które napisałeś to normalka przy eksploatacji. A będziesz pewny na 100% jak wyciągniesz.
-
tłumik drgań??
Miałem to u siebie : duże drganie , metaliczny odgłos przy ruszaniu i zapach spalin. Robiłem to jakieś 20 tys. km temu i jest dobrze.
-
320d przeplywomierz
Zacznij szukać nowej przepływki :reading2:
-
318i jaki plyn polecacie do chlodnicy?
Castrol Antifreeze
-
e46 kierunkowskazy clear
Jak wymienisz przednie kierunki na clear/black to wymien też boczne na błotniku w tym samym tonie. Ja tak zrobiłem na zielonym metaliku i nawet niezle to wygląda.