Treść opublikowana przez michal9986
-
[E39] Regulacja świateł mijania/Wymiana regulatora
są do tego pokrętła przy lampie jak otworzysz maske to je zauważysz jednak w wielu lampach w e39 regulacja jest połamana i stąd lampy mogą świecić u ciebie za nisko złap za mocowanie żarnika i poruszaj na lewo, prawo góa dół i będziesz wiedział, jak jest luźno to są połamane, jak jest sztywno to wystarczy wyregulować
-
E46 CD Business Alpine jaka moc ? i jakie głosniki wybrać ?
moc jest taka sama różnica polega na innej jakości dźwięku w porównaniu do pozostałych radii w e46 wyjątek to radio PROFESSIONAL
- Jaki LCM??
-
Czujniki PDC - czy jest możliwy montaż?
co cie interesuje ile ta e60 ma lat?! kolega chce zrobić sobie czujniki parkowania dla siebie a nie przygotowywać auta do odsprzedaży.. tu nie chodzi o żaden biznes tylko o ułatwienie sobie poruszania po miescie. kolega nie montuje spojlera dla picu tylko pdc, to jest różnica dla mnie stare auto to e34, napewno nie e60... :nienie: co ma z tym wspólnego twoja historia z e39 pisz na temat a nie bzdury.
-
Jaki LCM??
będzie ale i tak czy tak czeka cie programowanie w module lcm zakodowany jest przebieg i vin
-
Czujniki PDC - czy jest możliwy montaż?
dawno nie czytałem większej głupoty :mad2: oczwiście że można zamontować i jest sens możesz nawet zamontować kamere cofania w aso są gotowe zestawy doposażeniowe.
-
E38 Uszkodzony wzmacniacz oraz tuner - po naprawie
takie rzeczy to i ja zrobię, a nie mam nawet www na necie :norty:
-
E38 Uszkodzony wzmacniacz oraz tuner - po naprawie
masz jakieś zapytania? czy to zwykła reklama?
-
320d urwany kabel od kostki radia POMOCY
ciężko określić o jaki kabel chodzi.. zrób może jakąś fotke
-
Ramka na monitor w miejsce nawiewów
pytaj w ASO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
poszukuje DVD 2009-01 do navi professional..
wgrać nowy soft do navi..
-
poszukuje DVD 2009-01 do navi professional..
dzięki za reklame ale kolega Matias dobrze o tym wie :norty: niestety nie da się zrobić kopii oryginału ;)
-
[91] Zmiana radia
wszystko będzie działać musisz tylko kupić radio professional BMW od E9... i będzie hulać
-
mapy do BMW 630
mapy kupisz u mnie co do PL menu to jest mnóstwo ogłoszeń na allegro potrzebny odpowiedni softi i fejs.
-
Słabe światła w polifcie bez xenona.
ja mam odbłyśniki do polifta
-
radio cd wyswietla disabled [e46]
brak jednego istonego kabelka w kostce który nie pozwala na połaczenie radia z autem
-
Sterowanie radia z kierownicy.
tylko pioneer może łączyć się z multi od BMW
-
E39 2001-navi-MK3
nic, poprostu się nie da ;]
-
Jak wyjąć napęd DVD / CD ?
trzeba zacząć od głównej listwy ozdobnej z nawiewami wystarczy podważyć i wyjdzie, jest na wcisk potem ukażą ci się dwie śrubki od osłony klimatronika, odkręcasz i zdejmujesz całą osłone środkową potem ukażą ci się dwie śrubki od dvd po obu stronach, odkręcasz i masz dvd w ręku
-
530i czy 530d czy 730d
e65 z początków produkcji to bardzo usterkowy pojazd, jeśli już to musiałbyś szukać czegoś od 2006r. e60 530i najmniej problematyczny w użytkowaniu i najmniej usterkowy, a nawet jak coś się pojawi to jest to tanie do usunięcia. Jedyna wada to spalanie, po mieście 13-14, po trasie 9-10. e60 530d to jedna z lepszych opcji jeśli będziesz przygotowany na jakieś droższe naprawy typu, skrzynia, filtry cząstek stałych, wtryski, turbo... to są najuciążliwsze usterki w tym aucie. Auto odwzięcza się bardzo dobrą dynamiką i niskim spalaniem, ok 10l po mieśice i 8 po trasie.
-
Słabe światła w polifcie bez xenona.
na diagnostyce to oni zawsze za nisko ustawiają lampy i nic nie widać. Ja ustawiam samemu i klienci nie narzekają, a mam już w tym trochę doświadczenia. Druga sprawa to nie oczekuj od h7 szału, nawet xenon w e39 jak dla mnie słabo oświetla, ale napewno lepiej niż h7. Dopiero istotną zmianę widać w e60, tam już poprawiono snop światła. Jednak muszę przyznać że najlepsze odwietlenie robi mercedes, bmw chowa się przy nim.
-
Mechanizm elekt.kolumny kierownicy
smarowanie ma bardzo ważne znaczenie. należy użyć bardzo dobrego smaru, który nie wysycha żadne wd40 nie wchodzi tutaj w gre ;]
-
Mechanizm elekt.kolumny kierownicy
po co ten cytat? :norty:
-
Mechanizm elekt.kolumny kierownicy
do foteli raczej nie używa sie pamięci za często. natomiast przy montażu elektrycznej kolumny kierowniczej nawet wskazane jest zamontowanie pamięci ponieważ wtedy po wejściu do auta i przekręceniu kluczyka kiera ustawia sie automatycznie do zapisanej pozycji, natomiast po wyjeciu kluczyka przesuwa się w góre. Jest to o tyle pomocne, iż jeśli mamy sport fotele to łatwiej się wysiada i nie zawadzamy kolanami o kiere, a druga sprawa to taka że przy wsiadaniu nie musimy za każdym razem ustawić kiery w ulubionej pozycji. Ja mam np kiere ustawioną na maksa w dół więc gdybym miał za każdym razem po wejściu do auta opuszczać ją na dół to bym zwariował. Co do montażu to: 1) zdejmujemy osłone kolumny od spodu 2) kolumna jest przykręcona do ramy na 2 lub 4 śruby, teraz do końca nie pamietam :P ale widać je na pierwszy rzut oka, są całkiem spore. 3) następnie odpinamy drążek na połączeniu krzyżowym, jest tam jedna śruba do odkręcenia. 4) zdejmujemy też kiere, taśme i manetki. Po tym wszystkim mamy już praktycznie kolumne w ręku. Co do montażu kolumny elektrycznej to jest więcej roboty. 1) Trzeba przełożyć stacyjke 2) trzeba podpiąć po jednym + i - do każdego silniczka regulacji kolumny 3) jesli ma być pamieć to trzeba pociągną 4 kable od manetki sterowania kolumną do przedniego fotela kierowcy. Oraz jeden kabel do modułu komfortu. To tak z grubasz tyle. Dodam tyle że jak robiłem to pierwszy raz to zajęło mi to bite 3 dni roobty. Ponadto przyznam że nie chciało by mi się tego robić drugi raz, roboty od h..ja a efekt nie powala na kolana.
-
Mechanizm elekt.kolumny kierownicy
ja to zrobiłem u siebie, łącznie z podłączeniem pamięci kolumny, lusterek i foteli. szczeółową instrukcje opiszę jutro bo teraz nie jestem w stanie