Treść opublikowana przez donbulzone
-
[F10/F11 xDrive] Wymiana oleju w skrzyni rozdzielczej xDrive
W f10 xdrive 525 218 latem wymienialem również olej w f10 xdrive (profilaktycznie, nic się nie działo z autkiem) - mialem do wyboru Revenol albo oryginalny BMW - byłem u Fąfary, więc akurat za jednym zamachem w raz z rozrządem :P Generalnie to co mi powiedzieli, że Revenol to bardziej do starszych aut lać, gdyż ma "ogólną"gęstość, ale lepiej dobierać oryginalny olej z BMW który ma mniejszą gęstość oleju i będzie lepiej się sprawować w VTG.
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
Ostatnio jechałem nad zatokę Fińską - po wymianie wszystkich filtrów i rozrządu - wydaje mi się, że filtr powietrza sprzyjał lepszemu spalaniu. f10 218km xDrive - o ile przez Polskę do Ww dało radę jechać "normalnie" to po przekroczeniu granicy (Litwa, Lotwa, Estonia), ograniczenia od 90-130km/h..czasami 80km/h.. :) https://imgur.com/pDiUSqn
-
Opony - właściwe ciśnienie w oponach
mogę się dołączyć do tematu ? ostatnio też miałem rozkmine nt ciśnienia, posiadam F10 218KM 14' xDrive. Z Fabryki wyjechała na RoF i przy minimalnym obciążeniu na tabliczce dla felgi 17'' dla 225/55 opony pokazuje ciśnienie max: 2,2 przód - 2,4 tył. Opony zimowe mam zwykłe, firma która mi ostatnio zmieniała na zimówki, mówili "lepiej dać większe ciśnienie, bo to nie RoF - więc min. 2.6 wszędzie" ja akurat myślałem o 2.4 przód -2.6 tył.. i się zastanawiam, czy przy xDrive ma to znaczenie czy dawać wszędzie takie samo ciśnienie czy z przodu mniejsze, z tyłu większe ? Z góry dzięki za odp i sorry jak za off dla Autora
-
Podwyższone wyładowanie akumulatora
Hej, Odkopię temat, mam identyczny problem z wyladowaniem akumulatora, jak autko postoi przez 2-3 dni, to zazwyczaj z rana wyskakuje taki komunikat jak w temacie. Mógłbym prosić o podanie bezpieczników odpowiedzialnych za dostęp komfort ? f10 525 14' - czy normalnie, podłączając autko pod komputer powinno wskazać też błąd jakiś ? https://obrazki.elektroda.pl/6558267100_1448547369.jpg - w innym temacie znalazlem tą tabelkę, tylko nie za bardzo wiem, który z bezpieczników by odpowiadał. Z góry dzięki
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
Trasa Waw - Wr. 525d 218 xdrive, tryb comfort - prędkość w okolicach 140-160 - spala ok 7,5l - 8l. Na jednym tankowaniu, mogę pojechać do Warszawy z Wrocławia, ok. 370km, tam trochę pojeździć i wrócić z powrotem - przy pełnym zbiorniku pokazuje zasięg 900 +km. Producent gdzieś podawał, że zasięg na full ma być 1,2k km ? nie ukrywam, że mogę mieć coś nie tak z autem.
-
Napęd XDrive a opony
Kup najlepiej nowe, nie baw się w dobieranie. Tu jest jeden temat na forum gdzie ludzie pisali, że przez rozne opony w aucie, przy xdrive skrzynie dość często padają.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
A przypadkiem nie jest tak, że w nowszych autach już nie robią adaptacji ? - mi mechanicy mówili, że pod czas jazdy w okresie tygodniowym, skrzynia sama się poustawia / dopasuje do trybu użytkowania.
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
hej hej, Zakupiłem sobie oponki Hankook ROF r17 f10 xdrive 525d (rok musze na 17 pojezdzic :( ).. aczkolwiek zgodnie z tabelką przy drzwiach dla 3 os. przód 2.2 tył 2.4, na stacji pod czas wymiany mi napompowali 2.7 wszędzie.. kumpel z G20 mowi ze mu też 2.7 wszedzie napompowali i jeździ tak ( tylko ma napęd na tył). Czytając komentarze tutaj, gdzie przez złe ciśnienie w oponach może skrzynia się rozwalić - trochy mnie ciarki przechodzą :D Mógł by ktoś powiedzieć jak to jest z ciśnieniem dla xdrive ? I jakie najlepiej mieć ciśnienie w moim przypadku ? aktualnie 2.3 przód 2.4 tył mam Z góry dzięki
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Witam, Mogę ponownie prosić o sprawdzenie ? Vin:D462033 Z góry dzięki !
-
BMW F10 n47 klapy wirowe
Dzięki za odpowiedź, wezmę pod uwagę. Aczkolwiek nastawiony będę na tym aby zostawili mój kolektor, chyba że rozkręcą i się okaże że jest do wymiany, to wtedy nie będę się kłócić - w sumie powód dla którego oddaje to komputer pokazał błąd 2C3200 (Swirl-flap actuator: mechanically faulty (lever broken) ), auto f10 525d xdrive, 14' (pierwsza rej w 01/15 - więc praktycznie 5 latek) - więc albo silniczek sterujący, albo któraś klapa się nie domyka przez nagar. Po wykonaniu naprawy mogę dać edita co było przyczyną itp.
-
BMW F10 n47 klapy wirowe
Cześć, Sorki, że się wtrącę, ale wątek dość aktywny dotyczący kolektora.. mam małe pytanie - jestem przed serwisem kolektora (czyszczenie itp) mechanik powiedział, że zamiast wyczyszczenia kolektora, przygotuje swój i zrobi swapa po prostu - czy to takie normalne ? czego mógłbym się obawiać ? np nie oryginalnej części ? co mógłbym na miejscu sprawdzić ? - taka akcja jest spowodowana tym żeby nie tracić czasu na czyszczenie. Z góry dzięki za odpowiedź
-
Dolnośląskie
Cześć, Potrzebuję wyczyścić kolektor w f10 525d xdrive ( wyskakuje blad 2c3200) - polecicie kogoś ?
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Witam, Jakbym mógł się podpiąć: D462033 Z góry dziękuję
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Jestem właśnie po wymianie oleju w skrzyni (profilaktycznie wymieniłem) - robiłem w Aseko, to chłopaki powiedzieli, że nie trzeba kasować, ale ja tam prosiłem o to, więc powiedzieli że sama się zaadoptuje po kasacji.. tylko to może chwilę potrwać - aczkolwiek, dziś jechałem i jakoś zbytnio niezauważyłem większych zmian w pracy skrzyni.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Cześć, Vin: D462033 Czy mógłbym prosić o ofertę dla poniższych elementów - i oszacowanie czasu na ewentualne dostarczenie części ? - czekam jeszcze na odpowiedź z warsztatu odnośnie tego czy mogę swoje rzeczy przywieźć: - łącznik elastyczny wału napędowego, tył - warto wymieniać na oryginał czy Febi też może być ? - klocki hamulcowe + tarcze tył + pewnie czujniki ? - proszę o doradzenie czy np oryginały brać czy ATE tarcze + Textar klocki itp - Olej silnikowy z filtrem - tutaj prosiłbym o doradzenie który olej wybrać ? BMW Longlife-04 ? - komplet uszczelnień kolektora - przymierzam się do czyszczenia -Olej do skrzyni biegów + miska Z góry dziękuję za informację