Treść opublikowana przez Majek_Marcello
-
X1 U11 23i - dziwne dźwięki
Cześć, poszukuję użytkownika X1 U11 z motorem 23i, który albo potwierdzi albo rozwieje moje obawy związane z dziwnym (moim zdaniem) zachowaniem auta. Opis poniżej: Info: Przebieg 6tys, po pierwszej zmianie oleju (około 3tys). Objawy: Przy przebiegu ok 1,5-2 tys zauważyłem (mogły być od początku, ale może spokojna jazda i nieprzekraczanie 120 miało na to wpływ), że przy prędkościach powyżej 80km/h jadąc spokojnie po zdjęciu nogi z pedału gazu samochód zaczyna gwałtownie hamować silnikiem (na wyświetlaczu ze statusem samochodu pojawia się informacja o ładowaniu baterii). Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie: - samochód bardzo mocno zwalnia (w zasadzie jak w elektryku) - spod podłogi dobiega dudniący dźwięk jak by "zhamowywanego" wału. To jest na prawdę dość głośne dudnienie - samochód wpada w delikatne wibracje od podłogi - zmiana trybów jazdy (przeklęte "my mode") nic nie wnosi - nigdy mi się nie zdarzyło by auto weszło w tryb żeglowania (jak to jest opisane w instrukcji) mimo usilnych prób, zawsze delikatne zdjęcie nogi z hamulca i od razu dudnienie i zwalnianie ogólnie trochę to przypomina hamowanie na zwichrowanych tarczach, tyle że odgłosy i wibracje idą spod stóp. W zasadzie ostatnio to zauważyłem wszystkie objawy nawet przy prędkości poniżej 70, co prawda wszystko ciszej, ale jest. Czy ten typ tak ma? Marek
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Witam, czy mogę poprosić o sprawdzenie WBAU Z310 60 LD18338
-
Dżwięk podczas ryglowania i otwierania centralnego zamka
Tak znajdziesz w bimmercode: Acoustical lock/unlock confirmation Enable/disable the acoustical confirmation when the car is locked/unlocked.
-
G01: niestabilna jazda na wprost przy dużych prędkościach
Cześć, to jeszcze poprosimy o namiar na serwis :)
-
G01: niestabilna jazda na wprost przy dużych prędkościach
To ja mam radę: aktywny tempomat plus asystent pasa a wtedy to i książkę można czytać podczas jazdy :)
-
Zakup X3 G01
W przeciwieństwie do F25 gdzie do tego przebiegu miałem zmienione lusterka, poszycie fotela i turbinę tu jedyny mankament to jak jest mróz na dworze to dopóki nie zacznie wiać ciepłe powietrz odzywają się świerszcze na gaśnicy zamontowanej pod fotelem pasażera (pierwsza minuta jazdy) :) Ale żeby nie było, ten F25 to miałem jakąś sztukę składaną po weekendzie. Dwa inne auta we flocie o dokładnie takim samym konfigu nie miały ŻADNYCH problemów, tylko mój...
-
X3 G01 - Kamera przednia, da się dołożyć?
Instrukcja instrukcją, ale u mnie w G01 jest magiczny przycisk PDC i ważne, że działa :)
-
Zakup X3 G01
Silnik całkiem, całkiem, mam go 5 miesięcy oraz 13kilo km za sobą i porównanie do 2.0d w F25 (90kilo km). Same plusy: - odczuwalnie bardziej żwawy - cichszy niż F25 nawet na zewnątrz bo w środku jest po prostu lepsze wygłuszenie - co ciekawe ma mniejszy apetyt. Wczorajsza trasa Warszawa - Gdynia i powrót, przejazd starą S7, 150km z prędkością ok 60-80km/h, reszta ok 800km 120km/h i lekko więcej, trochę wyprzedzania na trybie sport reszta w trybie komfortowym, wynik - 6,7l/100km. Na autostradzie różnicy nie ma w porównaniu do F25 (wir w baku rośnie wraz ze wzrostem prędkości i mam wrażenie, że wykładniczo :) ), ale miasto i przejazdy do 120km/h apetyt rewelacja ale: - jak to diesel klekocze przy otwartych oknach (szyby z izolacją akustyczną konieczne :)) - subiektywnie wydaje mi się, że start/stop jakoś tak bardziej agresywny, szarpiący... przydał by się mały silnik elektryczny do ruszania... albo wyłączyć start/stop na stałe bimmerem Następny będzie 30d o ile jeszcze będzie bo benzyna to jakiś dramat. Pojeździłem 20i w x4 g02 i normalnie jak w hybrydowej C-HR ze skrzynią bezstopniową, wyje, napina się, robi wrażenie, ale żeby to jeszcze jechało... a wir w zbiorniku! Nie mam ciężkiej nogi, a trasa Warszawa- Kraków i powrót wiosną (było ciepło, ale nie gorąco) dała wynik ponad 9l/100km no i każde wyprzedzanie to była walka o życie mimo trybu sport i nogi w podłodze. Nawet żona powiedziała, że coś jest nie tak ze mną(!) bo strasznie długo wyprzedzam inne auta :) Wtedy jeździliśmy F25 2.0d i do tego porównywała! Majek
-
X3 G01 - Kamera przednia, da się dołożyć?
W X3 G01, kamerę można włączyć w dowolnym momencie. Wystarczy przyciskiem w pobliżu selektora biegów aktywować PDC a potem ewentualnie włączyć widok z kamery na wyświetlaczu. Mam kamerę cofania zwykłą, nie 360 i działa. Chociaz w manualu jest też info, że są wersje bez przycisku PDC :) Panel z bmwstore w postach wyżej jest z F25 Tu info z manuala: https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/bmw/x3-2016/instrukcja?p=21 https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/bmw/x3-2016/instrukcja?p=143 https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/bmw/x3-2016/instrukcja?p=144 Majek
-
Aplikacja BimmerCode - kodowanie x3
Poddałem się... Apple CarPlay w trybie pełnego okna mnie przerosło... może ktoś coś podpowie?
-
Aplikacja BimmerCode - kodowanie x3
A tak z ciekawości jest może w Warszawie lub okolicach ktoś posiadający interfejs?
-
Aplikacja BimmerCode - kodowanie x3
Qrcze aż mi się wierzyć nie chce że to aż takie proste... dzięki
-
Asystent jazdy w korku - X3 G01
Dziś wymiękłem, asystent robił co chciał, ruszał jak patrzyłem w inną stroną, ba ruszał bez rąk na kierownicy i po dłuższym postoju, ale również nie ruszał po zatrzymaniu na ułamek sekundy... generalnie jakiś chaos Majek
-
Aplikacja BimmerCode - kodowanie x3
To ja mam pytanie laika: Jakiś step by step na podłączenie Bimmer do auta, oprócz nabycia aplikacji i adaptera? Mam cholernie dużo pytań i nie ukrywam, że zamiast przebijać się przez fora, filtrować błędne informacje, wolałbym skorzystać z doświadczenia korzystających z zalet Bimmer. Majek
-
Apple carplay w nowym G01
Coś dziwnego bo sam CarPlay zapięty jest przecież via Bluetooth, auto nie podaje sieci WiFi (przynajmniej u mnie). Może coś przeoczyłem? Majek
-
Zawieszenie standard adapotacyjne - jak wam się sprawuje?
Ja co prawda od niedawna jestem użytkownikiem G01 (przesiadka z F25 ze standardowym zawieszeniem) ale powiem szczerze, że wręcz szczęka mi opadła jak działa to adaptacyjne. W trybie komfortowym jest trochę jak w VOLVO XC90 na pneumatycznym, łódeczka i płyniemy sobie, mam codziennie do przejechania kliku "policjantów" i 500 metrów lekkiego offroad po dziurach i często błocie na piachu. Zero stukania i dziwnych dźwięków (w przeciwieństwie do F25) jest cicho i cholernie komfortowo. Za to przełączenie na sport (zawieszenia, nie trybu jazdy) powoduje że czuję każdy kamień pod kołem, a zakręty które w komforcie przelatuje się 60-70 km/h można spokojnie przefrunąć 20-30 km/h szybciej. Powiem szczerze niesamowite uczucie. Porównując do F25 (auta wymieniłem tego samego dnia i miałem około godzinę przerwy w jeździe) jest dużo lepiej. F25 był dość głośny z zawieszenia na tych gorszych drogach, którymi się poruszam i jednocześnie na kawałku "Ski" łagodnie pływał. G01 w komforcie pływa podobnie na Sce ale na dziurach jest za...biście, a znowu w sporcie czuć jak auto zaczyna kleić się do asfaltu i na Sce nie ma lekkiego dyskomfortu. Jest duuużo lepiej. Jedna tylko uwaga to asystent pasa ruchu włączający się powyżej 70km/h, pierwsze z nim spotkanie (awaryjna zmiana pasa i uciekanie przed autem zajeżdżającym drogę) o mało nie skończyło się źle bo nie miałem pojęcia, że będę musiał walczyć z autem. Ta cholera za nic nie chciała zmienić pasa i było o włos... trzeba by pogrzebać w ustawieniach i trochę złagodzić jego działanie, niech ostrzega a nie przejmuje kierowanie, może ktoś już ma to za sobą? Bardzo zadowolony z zawieszenia adaptacyjnego - Majek PS. Na kołach RFT 19''
-
Asystent jazdy w korku - X3 G01
Wg mnie asystent zwraca również na kierowcę i dopóki patrzysz na jezdnie potrafi ruszyć niezależnie od tego jak długo stoisz w korku. Warto by ktoś jeszcze to zweryfikował, ale ostatnio miałem z tym cholerną zagwozdkę, auto czasami ruszało po długim postoju a czasami krótkie zatrzymanie powodowało konieczność naciśnięcia albo gazu, albo regulacji prędkości asystenta.... Swoją drogą gdzieś czytałem o ograniczeniu prędkości do której działa asystent samodzielnie, może po przekroczeniu prędkości granicznej będzie trzeba ponownie ręcznie/nożnie uruchamiać auto po zatrzymaniu. Generalnie instrukcja jest trochę do bani.... Majek