Treść opublikowana przez KombiFan
-
iDrive 8 - pytania i opinie
Tego nie znałem, dzięki! Jak się te skróry przypisuje? Druga sprawa to pojeździłem teraz zastępczym G30 520i i uważam że ekran środkowy jest mocno odbijający. Przy słonecznym dniu mało to dla mnie komfortowe. Ktoś pisał że ekrany w G20 LCI są lepsze ale jednak mam obawy. Nie pojmuję czemu zrezgnowali z takich praktycznych, "zadaszonych", ładnie wkomponowanych ekranów :(
-
iDrive 8 - pytania i opinie
Byłem ostatnio w salonie i wykorzystałem okazję by potestować na żywo iDrive 8 w G20 LCI. Do tej pory miałem wyrobioną opinię tylko na podstawie filmików na YouTube. Nie podobał mi się ten chaos z kilkunastoma porozrzucanymi aplikacjami, bez klarownej nawigacji między wszystkim. Doświadczenie na żywo tylko mnie w tym utwierdziło. Sam ekran oczywiście robi lepsze wrażenie (chociaż jego wklejenie na siłę - bez żadnego wkomponowania - to nadal wg mnie totalna amatorka). Znalezienie jednak czegoś w tym bałaganie aplikacji to męka. Myślałem też, że może na ekranie głównym da się poukładać najprzydatniejsze widżety i zastąpi to jakoś brak programowalnych przycisków (tych skrótów 1-8). Nic z tego. Widżetów do wyboru jest raptem kilka i nie można tam dowolnie wrzucać używanych często funkcji. Moje pytania do Was - bo z tym nie poradziłem sobie ani ja ani sprzedawca: 1. Gdzie znajdują się dane jazdy: wykres spalania + czas i kilometry + średnie wartości? 2. Gdzie szukać danych sportowych (temperatura oleju + przeciążenia)?
-
Kradzieże aut / części
Moje "przygody" z Poznania: 1. Sierpień 2021 - kradzież wkładów lusterek - auto stało 4 h na otwartym parkingu przy termach 2. Lipiec 2022 - kradzież radaru przedniego - auto w hali garażowej 3. Wrzesień 2022 - kradzież wkładów lusterek - auto stało 3 h na otwartym parkingu przy zoo Mam już gnojków dosyć. To nie są miejsca gdzie nie ma żywej duszy. Mam jakiegoś wyjątkowego pecha, czy mamy aż taką plagę kradzieży? Mój trzeci komplet wkładów chcę oznakować (grawer). Kojarzycie czy lusterko fotochromatyczne można spokojnie grawerem potraktować?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Do tego modelu nie ma adaptera na 4 rower, zakładam że Tobie niepotrzebny :) zwracam tylko uwagę innym wybierającym.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ale niespodzianka, ja mam VeloCompact 3 na 3 rowery (model 926), aż zacząłem szukać różnic w haku albo bagażniku. Widzę że 924 (2 rowery) i 926 (3 rowery) mają znacząco inaczej skonstruowaną tę część (stelaż?), która idzie na hak. W 924 masz rurki odchodzące do tyłu po łuku, w 926 są to "belki" o przekroju prostokąta idące równolegle do zderzaka. W dodatku 926 zdaje się głębiej (niżej?) nachodzić na hak.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Tak Hak fabryczny. Pewnie jakieś przejściówki też by pomogły, ja zostawiam jak jest, nie przeszkadza mi to specjalnie :)
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Dla dokończenia historii - kupiłem VeloCompact. Pewien problem w montażu powoduje mała odległość gniazda od kuli haka. Przez to nie można podpiąć wtyczki przy założonym bagażniku - nie da się jej przekręcić. Obudowa bagażnika blokuje tę "wypustkę" wtyczki, która normalnie trafia w osłonę gniazda. Na poniższym zdjęciu widać, że dalszy obrót wtyczki w lewo (w celu wypięcia) jest niemożliwy: Moje rozwiązanie: kładę bagażnik przy samochodzie, podpinam wtyczkę, instaluję bagażnik. Może dałoby się też odciąć / spiłować kawałek tego kółka - w każdym razie nie całe, aby nadal wtyczka była blokowana.
-
Koła G21
Ja zamówiłem i odebrałem G21 M na 19, ale na zimę kupiłem (w salonie) felgi 796M z oponami. Dokładnie: 2 x 225/45R18 (36112462648) (przód) 2 x 255/40R18 (36112462649) (tył)
-
Aktualizacje OTA
Właśnie że nienaładowany :) Podłącz na noc do ładowarki to się przekonasz :) Miałem identycznie z każdą aktualizacją, żadna trasa nie pomagała a wystarczyło podłączyć do CTEK-a i OTA odpala natychmiastowo. Dzięki Yossi123, miałeś 100% racji. Po mieście jeżdżę autem raz/dwa razy w tygodniu, poza tym dłuższe trasy co któryś weekend. Akumulator najwyrażnie ciągle niedoładowany. Kupiłem i podpiąłem CTEK MXS 5.0, po 10 godzinach był cały czas w trybie "ETAP 3 BULK - Ładowanie maksymalnym prądem aż do około 80% pojemności akumulatora." a auto nadal nie pozwalało na aktualizację. Po nocy (jakieś kolejne 12 godzin) ładowarka już w "ETAP 7 FLOAT - Utrzymywanie napięcia akumulatora na maksymalnym poziomie poprzez dostarczanie ładunku stałonapięciowego.", a auto właśnie instaluje 07/2021.85 :)
-
Gasnące zegary (Live Cockpit Plus)
Zdarzyło się raz, chyba 2 lata temu, trwało 1 albo 2 sekundy. Pojechałem na aktualizację i nigdy więcej problem nie wystąpił. Masz wersję oprogramowania 2021+?
-
Regulacja / Konserwacja Szyberdachu G20
Słyszałem o tym już kilka razy w G20. To jest przypadłość serii 3 czy wszystkie modele mają takie problemy?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
W iDrive 6 tak było
-
Folia na samochód, ceramika na lakier.
Mam niepełną folię na serii 3, ochrona przed zarysowaniami czy obiciami - wiadomo - super. Wkurza mnie natomiast to jak łatwo wtapiają się w nią owady i zostawiają nieusuwalne ślady. Może należałoby myć auto po każdej trasie, ale kto ma tyle czasu. Po dwóch latach właściwie byłoby dobrze wymienić przód, ew. maskę. Dokładnie, to zdecydowanie najlepsza opcja - napisałem o full front bo można to zrobić w cenie podobnej do ceramiki jako alternatywę. 2,5 roku temu płaciłem 8'000 brutto za przód, maskę, lampy, lusterka, słupki B, próg bagażnika (seria 3). Dzisiaj całość X5, to ile? Około 20'000 zł? Chyba nie wydałbym aż tyle. W Poznaniu oklejałem w GLANC PROJEKT, doświadczenia dobre, odzywaj się jak chcesz obejrzeć auto.
-
330d Błąd paska silniczka maglownicy po zmianie maglownicy
Próbowałeś przeczytać sobie to zdanie przed wysłaniem? Nikt tu polonistą raczej nie jest, ale bez przesady :mad2: Trzy razy w trakcie czytania można zapomnieć co było na początku.
-
Remote Software Upgrade ver. 11/20
Moja wypowiedź z forum serii 3: Musisz odczekać swoje, aż BMW przypisze aktualizację do Twojego auta. Wtedy pojawi się w samochodzie / w myBMW. Aktualizacje są przypisywane / rozdysponowywane w partiach, pewnie żeby nie przeciążać serwerów i ew. wyłapać poważne błędy (i mieć szansę na wstrzymanie kolejnych rzutów aktualizacji). A potem jak ją pobierzesz to jeszcze poczekaż aż samochód pozwoli na instalację ;) Ja czekam juz kilka tygodni z przygotowaną 07/2021.85. Zrobiłem trasę 2 x 300 km, więc akumulator naładowany, auto czeka jednak na lepszy moment. Co do naładowania, kolega mi odpowiedział, że trasa 2 x 300 km to może być za mało na naładowanie akumulatora.
-
Aktualizacje OTA
Musisz odczekać swoje, aż BMW przypisze aktualizację do Twojego auta. Wtedy pojawi się w samochodzie / w myBMW. Aktualizacje są przypisywane / rozdysponowywane w partiach, pewnie żeby nie przeciążać serwerów i ew. wyłapać poważne błędy (i mieć szansę na wstrzymanie kolejnych rzutów aktualizacji). A potem jak ją pobierzesz to jeszcze poczekaż aż samochód pozwoli na instalację ;) Ja czekam juz kilka tygodni z przygotowaną 07/2021.85. Zrobiłem trasę 2 x 300 km, więc akumulator naładowany, auto czeka jednak na lepszy moment.
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Dawno - i chyba nie raz - proponowałem żeby się zgadać i porównać na żywo auta które mają się niby dobrze trzymać i te niby pływająco - uciekające. Ja na swoje 330ix cały czas nie narzekam. Jak ktoś będzie w okolicach Poznania i narzeka na swoje auto - zapraszam do porównania.
-
Ubezpieczenie
Jako ciekawostka (bo niczego nie gwarantuje): dwa razy składałem wniosek ze swoim (tylko) podpisem i dwa razy otrzymałem akceptację.
-
Ubezpieczenie
Sprawdź swoją tabelę opłat: czy opłata jest za rozpatrzenie czy za akceptację.
-
Ubezpieczenie
Pod konkretną ofertę, bo na wniosku wpisujesz szczegły oferty ubezpieczenia. Jak mieliby sprawdzić i zaakceptować ubezpieczenie obce nie znając jego warunków?! 1. Wybierasz najkorzystniejsze ubezpieczenie spełniające wymogi BMW FS 2. Piszesz do BMW FS o aktualną wersję Wniosku o ubezpieczenie pojazdu przez Korzystającego 3. Wypełniasz Wniosek (PDF ma wbudowany formularz), drukujesz, podpisujesz i wysyłasz do BMW FS 4. Czekasz na odpowiedź od BMW FS, w razie pozytywnej ubezpieczasz auto samemu i wysyłasz kopię polisy do BMW FS 5. Dostajesz fakturę od BMW FS
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Ja właśnie "skracałem" leasing z 3 lat do 2 lat i 2 miesięcy, więc nie było szansy na 1% wykupu.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
W 2021 nic takiego nie było, a i o takiej zmianie w 2022 nie słyszałem. Chyba że mówisz o wykupie z jakiejś spółki (kapitałowej?), tam faktycznie zawsze były jakieś dodatkowe "problemy".
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Widzę, że nie tylko ja skracałem leasing przez nasze durne państwo. W BMW FS piersze 3 kalkulacje nowego harmonogramu są bezpłatnie, a właścia już zmiana to 300 zł netto. Najbardziej boli ten wykup na kilkadziesiąt tysięcy (zamiast 1%), które miały być kosztem :/
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
To akurat możliwe, bo każdy dealer zaklepuje sobie z góry sloty i potem oferuje je klientom. Dostają jakieś tabelki z restrykcjami, mają je mniej lub bardziej aktualne, potem próbują zmieniać zamówienie aby wpadło we właściwy status, tam jest totalny bałagan. Faktem jest, że niektórzy wcześniej dostali darmowy upgrade. Teraz ciężko gdybać co się stanie z Twoim zamówieniem za ponad pół roku.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja się właśnie przymierzam do Thule na 4 rowery. Mają dwa modele: VeloCompact oraz VeloSpace XT. VeloCompact: składa się do mniejszych rozmiarów, podobno "pasuje" do BMW 3 (można otworzyć bagażnik). VeloSpace XT: pozwala na "zabudowę" jako bagażnik, podobno trochę stabilniejszy od VeloCompact