Treść opublikowana przez Leeo
-
Nowa seria 5 G30
Ja miałem X3 F25 jeszcze na gwarancji, którą kupiłem w salonie z rozszerzoną gwarancją 5lat/200tyś, do końca sierpnia tego roku, skonfigurowaną na 220tyś. Auto zakupione 09.2014, a produkcja 12.2013. W salonie zeszli do 180tyś za nią. Wyposażona naprawdę dobrze, skóry, sporty siedzenia, profi nawi, lusterka, szmery bajery. Bezwypadek, pierwszy właściciel i 140tys przelotu. Plus nowe koła letnie i zimowe z fakturą na 10 tyś. Wystawiłem za 87, nikt nie zadzewonił, po 3 tyg na 84, zadzwoniła jedna osoba ze da 80. W końcu sprzedałem za 79. Był problem, bo nie miałem faktury tylko umowe k-s bo wyprowadziłem z firmy. Pytanie czy na konfigurowane auta np x3 w M edition będą jakieś rabaty, bo na razie w salonach twierdzą, że leasing 100% plus ten tani pakiet m edition to promocja i nic nie dają, ani procenta. Jakby za takie m edition z 220 tyś dali 18% to biere w ciemno... Ale na razie nic nie ma, 520d xd są teraz po 200-210 tyś, czyli 40 tyś więcej niż 518d którą mogę kupić. No i ta ma jeszcze 5 lat darmowych przeglądów bo to 2018r wyprzedaż. Trochę dziwi mnie odsyłanie do VW, czy skody, miałem passata na wypasie i nie był tak fajny jak x3, a przecież x3 to naprawdę toporne auto było.
-
Nowa seria 5 G30
FUX, relax :) Sytuacja życiowa jest taka, że nie chcę wydawać 200tyś kolejny raz, bo mam już dwa inne auta w domu i plany na małe nieruchomości. Poduszkę (backup) mam, Pan z ubezpieczeń doradził, ale dziękuję za rady. Po prostu mam teraz taką pracę, że dojeżdżam codziennie 32km do pracy, bo zachciało się mieszkać w malowniczych terenach ładną drogą, asfaltową bez dziur itp i pomyślałem, że taka 5tka w zupełności wystarczy, tym bardziej, że jestem już po etapie jazdy w rajdach, motocyklach itp, a pozostałe dwa auta mają zacięcie sportowe. W salonie od razu powiedzieli, że mogą zrobić program za 5 tyś, bez utraty gwarancji, ale przyśpiesznie w tej 518 jest praktycznie takie jak miałem w 184km X3, więc może nie być potrzebny. Wyprzedaż jest teraz mocna, bo auto dobrze wyposażone z asystentami kierowcy, navi, półskórami, sportowym, podgrzewanym fotelem, rozszerzonym pakietem lusterek, ambientem, itp bajerami jest z 227 na 160 tyś. Pojeździłem suvem x3 4 lata i było super, tylko mega ciężko było mi sprzedać x3 (nie wiem czemu, chyba za dużo z USA tego), a po drugie chciałbym zobaczyć jak jest w limo. Nigdy piątki nie miałem. Wiem, że to trochę takie Januszowanie, dlatego chciałem podpytać o wasze spostrzeżenia na ten temat i na temat tego silnika. Nie pytam o moc, raczej o sam tył napęd i zimę oraz o trwałość 5tki.
-
Nowa seria 5 G30
:mad2: :mad2: :mad2: Koledzy czy możecie się wypowiedzieć na temat 518d w edycji biznesowej? Nie chodzi mi o osiągi, ale o trwałość jednostki napędowej oraz to czy z napędem na tył da się żyć :) Wydaje się, że do tej mocy powinien sobie poradzić. Chcę zrobić przesiadkę z F25 2.0D Xdrive na G30 518d (taka sytuacja życiowa) i zastanawiam się czy nie będę mocno rozczarowany i czy nie lepiej poszukać jakieś lekko używanej 520d xd lub X3 2.0d niż pakować się w nowe 518. Jest w ogóle jakaś szansa, żeby to godnie sprzedać po zakończonym leasingu? :mad2: :mad2: :mad2:
-
BMW 5 G30 518d Luxury Line
Heja, gratulacje autka. Może przedstawisz mi wrażenia po paru miesiącach, bo noszę się z zamiarem pobrania 518d w edycji biznesowej w bardzo dobrej ofercie. Też mnie rażą te kierunki w przednich lampach ;) Jak tam się użytkuje, moc dalej wystarczająca? Nie myślałeś o podniesieniu mocy w salonie? Mi proponowali w jednym w warszawie za 5 tyś :)
-
X3 F25 2.0d xd - kontrolki abs, trakcja, cisnienie w oponach
Na szczęście tym razem nic, bo mam rozszerzoną gwarancję.
-
X3 F25 2017 2.0xd Spalanie
Mi przedlift pali 6,8-7,0 na dystansach 30km miasto i trasa, a polift mojego ojca 7,8 srednio miasto i trasa, ale on jezdzi tylko na eco pro :)
-
X3 F25 2.0d xd - kontrolki abs, trakcja, cisnienie w oponach
No i potwierdziło się, winny był czujnik abs w tylnym prawym kole. Szkoda, że wyszło to dopiero po wymianie akumulatora za 1700zl.
-
X3 F25 2.0d xd - kontrolki abs, trakcja, cisnienie w oponach
A to to widziałem, ale to nie ma innych objawów, żadnego szarpania, żadnego dźwięku, jakby sama elektronika bez uszkodzeń mechanicznych, poza tyl auto mam od nowości i niecałe 110tyś to chyba jeszcze nie czas na xdrive? Auto nigdy nie używane w terenie, tzw bulwarówka ;)
-
X3 F25 2.0d xd - kontrolki abs, trakcja, cisnienie w oponach
Mozesz dac linka? W szukajce nie znalazlem, ale moze nie tych hasel uzywam...
-
X3 F25 2.0d xd - kontrolki abs, trakcja, cisnienie w oponach
Witam. Bmw x3 f25 z 2013 roku, zakupione jako nowe pod koniec 2014r. Od jakiegoś czasu zapalają się sporadycznie po uruchomieniu zimnego silnika następujące kontrolki, ktore gasna po ponownym odpaleniu. Domyslam sie ze moze miec to zwiazek z myciem auta. Akumulator zmieniony na nowy 3 tygodnie temu - nie pomoglo. Jak nie myje auta to problem sie nie powtarza. Ostatnio zapalila sie tez sama kontrola trakcji przy szybkim cofaniu. We wtorek stawiam ponownie do aso, bo auto na gwarancji. Moze jakies sugestie? Tak to wyglada: https://imgur.com/a/vd2GP
-
Kierownica M-Pakiet
Koledzy, odgrzeje trochę.. Może ktoś próbował założenie kierownicy m-pak z polifta do przedlifta? Zakochalem się wtej polifotwej, jest mega mięsista i super leży w dłoni :) Chodzi mi o ten model: https://www.olx.pl/oferta/bmw-f10-f11-f01-kierownica-airbag-m-pakiet-nowa-CID5-IDpyJo9.html#90a2d2e99a Zastnawia mnie czy poduszka odpali, czy kostki się zgadzają, czy radio i tempomat będą działały.. ktoś z tym walczył? :)