Treść opublikowana przez slawek330d
-
problem z utrzymaniem kierownicy
Przy tym profilu raczej nie powinno go wozić z powodu kolein. Najczęściej w zawieszeniu e46 wybijają się tuleje wahacza, wtedy masz podobne objawy. Najłatwiej to sprawdzić w taki sposób, że na postoju poruszaj przednim kołem w przód i tył czyli w linii wzdłużnej samochodu. Jeżeli jest wyczuwalny duży luz to 99% tuleje (koszt około 240zł za dwie sztuki+montaż). Albo jadąc powoli na równej nawierzchni delikatnie przyspieszaj i hamuj na przemian, czuć wyraźny przeskot, bo wahacze zmieniają lekko położenie.
-
Zagadkowe zachowanie
zapomniałem jeszcze dodać, że ekonomizer w tym momencie nie wychyla się dalej niż 8-10l pomimo gazu w podłodze
-
Czujnik deszczu po wymianie szyby
wydaje mi się, że tam nic się nie przekleja, po prostu nowa szyba musi być z sensorem deszczu, jak wymieniałem u siebie to szybowcy pytali jaką mają zamówić i szyba przyszła z czujnikiem zmierzchu i deszczu, nic nie przekładali ze starej
-
Bio-ester - opinie
ja Bioester leję do T4 (2.4D bez turbo) chyba od roku i nic sie nie dzieje, nawet wydaje mi się, że ciszej chodzi, pali tyle samo. Ale do bumki tego nie wleję, boję się!
-
Zagadkowe zachowanie
no właśnie tylko jak napisałem problem występuje czasami, więc musiałby stanąć na trasie i go odpiąć, co może nie być za proste ale spróbuję.
-
Zagadkowe zachowanie
Mam taki oto problem: samochód jak jest zimny chodzi idealnie (m47n) jak się rozgrzeje to czasami, nie zawsze złapie takiego muła, jakby miał ze 100 koni mniej, silnik kręci się tylko do około 4000 obr. Problem występuje przeważnie na trasie, chociaż czasem się zdarzy w ruchu miejskim. Czasem trwa to kilka minut a czasem dwie godziny. Zauważyłem, że przy większej prędkości przy przegazowaniu dochodzi do 4500 obr a jak stoję to tylko 3800 obr. Podejrzewam przepływomierz ale zastanawia mnie fakt, że to nie dzieje się zawsze, więc nie wiem czy może tak być, że raz jest zepsuty a raz nie? Może ktoś miał podobny problem?
-
[E46] Naprawa "linkowego" mechanizmu szyby+demontaz bocz
W roczniku 2002 (po lifcie) jest tak samo. Dokładnie pękło u mnie identycznie jak na załączonym obrazku, tylko, że ja nie demontowałem całego mechanizmu drzwi ale udało mi się założyć owe trytytki (2 szt) przez tę okrągłą dziurkę. Trochę pierdo.....nia ale nie musiałem bebeszyć całych drzwi. Ciekawe jak długo wytrzyma?
-
Telewizja w E46
Mam pytanie. Posiadam w swojej E46 dużą nawigację i chciałbym rozbudować sprzęt o TV. Czy wystarczy jak dokupię tuner TV, (widziałem na allegro takie po parę stówek) czy jeszcze muszę coś kombinować? Jak z okablowaniem, anteną itp. Może ktoś temat przerabiał?
-
E46 320D 150KM dziura pomiędzy 1800 a 2800 obr/min
Nie sprawdzałem fizycznie ale według OEM mam numer 13627787076, na allegro jest parę zamienników ale mówicie, że nie warto.... może spróbować w końcu dwie paki to nie sześć, najwyżej będzie dwieście drożej?
-
E46 320D 150KM dziura pomiędzy 1800 a 2800 obr/min
dzięki za radę, ale chyba niekoniecznie serwis BMW, wystarczy BOSH chyba taniej, co?
-
E46 320D 150KM dziura pomiędzy 1800 a 2800 obr/min
Właśnie zrobiłem test. W momencie jak nie chce jechać, czyli właśnie w tym przedziale obrotów (1800-2800) ekonomizer nie idze do końca i to na każdym praktycznie biegu czyli 3,4 i 5 pokazuje coś tak 14 litrów, więc co, przepływka?
-
E46 320D 150KM dziura pomiędzy 1800 a 2800 obr/min
Faktycznie poszukałem dokładnie i trochę na tym forum tego jest. Rozumiem, że chodzi i te zaworki z wężykami (czarno niebieskie), Według katalogu one są chyba identyczne, nawet ktoś próbował je zamieniać miejscami. Jednak chciałem zaznaczyć, że objawy te mam tylko na rozgrzanym silniku. Zimny chodzi idealnie przez jakieś 5 minut ( w obecnych temperaturach otoczenia). Może to jednak przepływomierz? Bo te zaworki jakiś mechanik mi czyścił, przynajmniej tak twierdził.
-
E46 320D 150KM dziura pomiędzy 1800 a 2800 obr/min
Witam, Wiem, że jest kilka podobnych tematów na tym forum ale może jeszcze raz, mianowicie: Na ciepłym silniku podczas przyśpieszania w zakresie obrotów około 1800-2800 auto nie ma zupełnie mocy, ciągnie bardzo powoli a czasem przy mocniejszym dodaniu gazu wręcz się dławi. Kiedy obroty dochodzą do niecałe 3 tys nagle dostaje kopa i do końca jest już ok. Podobnie z dołu od 1200 obr ciągnie normalnie (chyba) potem ta dziura w mocy, no i potem znowu ok. Wymieniłem filtr powietrza, wyczyściłem EGR. Turbo raczej gwizda normalnie, na komputerze nie ma rzadnych usterek. Może ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze może być i jak to zdiagnozować. Wiem, że są jakieś jeszcze zawory od sterowania turbiną czy coś ? HELP!
-
Problem z automatem STEPTRONIC (3,0 diesel 2001r)
U mnie jakiś czas temu podobna akcja. Objawy dokładnie te same, drżenie przy przyspiesszzaniu i tak dalej. Okazało się że poszło sprżeglo hydrokitetyczne, tarczki, pompa oleju i to chyba tyle. Koszt 3000pln, zrobili mi w Chojnicach w pomorskim
-
polski jezyk w nawigacji bmw e46
Zassać to nie wiem skąd ale na allegro widziałem, że ktoś robi takie rzeczy chyba za trzy stówki, poszukaj....
-
DVD w e 46 330d
podejrzewam, że kolega miał na myśli, że ksenony jako lampy wyładowcze wytwarzają pole magnetyczne, które może zakłócać odbiór tv ale takie żeczy mogą mieć miejsce, w przypadku stosowania nieoryginalnych lamp bez ekranowania itp, natomiast jeżeli są seryjne to ma się to faktycznie jak piernik do wiatraka.
-
NIe działa parktronic????
Witam, po włączeniu biegu wstecznego włącza się na kilka sekund ciągły sygnał, jakby auto było już mniej niż 30cm od przeszkody,a nie jest, potem cisza i już się nie odezwie, nawet jak w coś tyłem przyłożę. Czy to awaria czujnika, czy może coś innego?
-
Skrzynia A5S 390R i A5S 360R Jaka różnica?
Chodzi mi o to czy nawet jeśli mam 360R to czy ta 390 będzie pasować bo właśnie mi padła ale nie wiem jeszcze którą mam a tę 390R mogę mieć za rozsądne pieniądze.
-
Skrzynia A5S 390R i A5S 360R Jaka różnica?
Czy ktoś wie czym różnią się i czy wogóle się różnią te dwa automaty. (To steptronic do diesla 3.0)