Treść opublikowana przez Krrizz
-
BLOW OFF w 530dA co myślicie?
:D wiem co mówię, :D
-
BLOW OFF w 530dA co myślicie?
jedynie co mogę powiedzieć to pod maską nie szukałem go, bo nie miałem takiej potrzeby
-
BLOW OFF w 530dA co myślicie?
Odgrzewam starszego kotleta :D ostatnimi czasy wybebeszyłem całe wnętrze w swojej 5tce i podczas jazdy, a właściwie przy dynamicznej jeździe słychać że w E39 530d jest fabryczny zawór upustowy, tyle że jest cichy i przy założonym całym wnętrzu w ogóle go nie słychać. :D
-
Cudowna obsługa w ASO BMW
Ok wiemy już na jakim poziomie mamy serwisy ASO w Polsce i w Warszawie jako nowy użytkownik BMW chciałbym się dowiedzieć jaka jest Wasza ocena tych "mniej" autoryzowanych stacji ale ukierunkowanych typowo na BMW jak na przykład właśnie opisywane serwis na ul. Narbutta, serwis na Ojcowskiej Auto Pawłowski Auto Rawski Jak sie ma wiedza praktyczna i merytoryczna tych Warsztatów??Jakie macie doświadczenia z WW serwisami PZDR
-
Głośniki w E39
jako że nikt nie wiedział - wytężyłem wszystkie zmysły i znalazłem jakie rozmiary głośników występowały w E39 BMW E39 w/ Standard 5.25" Front Midbass 2" Front Midrange - Silk Dome ~5/8" Front Tweeter 5.25" Rear Midbass ~5/8 Rear Tweeter BMW E39 w/ DSP(Premium) 5.25" Front Midbass 2" Front Midrange - Silk Dome ~5/8" Front Tweeter 5.25" Rear Midbass ~5/8 Rear Tweeter 2x ~5" High Efficiency/High Excursion OEM Subwoofers - Hung from Rear Deck z czego 5,25 cala to po naszemu 13cm 2 cale to 5cm 5/8 cala to 1,5cm wychodzi na to że głośniki średniotonowe można sobie odpuścić bo praktycznie nikt takich nie robi PZDR
-
Swap hamulcy z przed Fl na po Fl
niunia i oli możesz jakiegoś linka podesłać o tej dyskusji?? Btw przymierzasz się do zmiany w niedługim czasie...??
-
Swap hamulcy z przed Fl na po Fl
Koledzy i koleżanki W kilku wątkach poruszany był temat "jakości" tarcz hamulcowych w E39 przed FL (tych mniejszych 296mm) Moje pytanie brzmi czy ktoś kiedyś próbował swapować hamulce (konkretnie tarcze i zaciski) z wersji przed FL na wersje po FL gdzie tarcza ma 324mm???? czy wystarczyłoby zmienić sam zacisk + większa tarcza i już (wersja optymistyczna) czy należałoby dorobić jażmo do obecnych mocowań czy może zmiana całej piasty jażma i jeszcze 100 innych rzeczy??????(wersja pesymistyczna) proszę o konkretne odpowiedzi PZDR
-
Głośniki w E39
chodziło mi o zastosowanie dobrego zestawu nisko+wysoko-tonowego + może dobrego średniotonowego tylko o jakiej średnicy?? oraz w tylnych boczkach także występuje głośnik w wersji top hi - fi, którego nie mam pytanie czy można go podpiąć Plug&Play?? - inaczej czy jest doprowadzony przewód sygnałowy do tylnych drzwi???? czy nie???
-
Głośniki w E39
Witam was trochę już było pisane o jakości dźwięku i głośnikach w E39 ale chciałbym jeszcze troszkę temat rozwinąć Mam obecnie w mojej E39 '02.2000 zamontowane "standartowy" system audio tj głośniki w drzwiach 13cm firmy nokia + małe gwizdki też firmy nokia. Tak jak tutaj http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL71&mospid=47545&btnr=65_0263&hg=65&fg=20 w systemach nagłośnienia "top hi-fi" występuje dodatkowo głośnik średnio tonowy oznaczony jako "2" http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL71&mospid=47545&btnr=65_0265&hg=65&fg=20 Czy ktoś z Was wie jaka jest średnica tego głośnika?? Myślałem nad zastosowaniem głośnika niskotonowego oznaczonego jako "5" + tweeter "1" puszczonych razem ze zwrotnicą, a w miejsce (wtyczkę) od tweetera dodać tenże "2" głośnik średnio-tonowy. Pytanie do was: 1) jaka jest średnica głośnika średnio tonowego 2) - co o tym myślicie?? czy jest to dobry pomysł
- sprzęgło
-
bmw m 5 vs audi rs6
jet też Carrera 4S Lambo i GT-R wszystko 4 łapy DLATEGO ROZWAŻANIA NA TEMAT NAPĘDU POZOSTAWMY SUBIEKTYWNEJ OCENIE! :8) Pozdrawiam
-
bmw m 5 vs audi rs6
kal800 oczywiście w "normalnych" warunkach jazda 4wd jest taka sama jak innymi rwd czy fwd a nawet gorsza (ponieważ napęd na 4 kosztuje jakeś 100 -130 kilo) dodatkowo posiadając kontrole trakcji i inne elektroniczne gadżety można więcej nie chcieć. Ale u chodzi o to co możesz zrobić mając taki napęd!! o ile szybciej możesz wejść w zakręt nie martwiąc się o trakcje, jak mało czasu potrzebujesz gdy chcesz szybko ruszyć (nie buksują ci koła czy asr nie odejmuje za ciebie gazu) nie wspomnę o zabawie jaka może mieć umiejętnie posługując się autem. Oczywiście jest to TYLKO SUBIEKTYWNA OPINIA. jakkolwiek najmocniejsze rajdowe auta mają napęd 4wd :D SUBIEKTYWNIE powiem tak - miałem Toyote Celice GT4 teraz przesiadłem się do 530d rwd i widzę ogromne!! braki trakcji w porównaniu jakie dawał napęd na 4koła trochę odbiegliśmy od tematu więc przedstawię trochę danych dotyczących porównania tych dwóch modeli http://www.zeperfs.com/match1669-1310.htm
-
bmw m 5 vs audi rs6
Torsen nie jest napedem stalym Staly naped to ma Subaru Audi posiada spały napęd na 4 koła a system Torsen znajdujący si w skrzyni biegów rozdziela moment pomiędzy obie osie w zależności od przyczepności kół - tak więc jest stałym napędem Subaru mają umieszczony centralnie dyferł rozdzielający napęd równo na przednią lub tylna oś widzę że kolega nie miał okazji jazdy 4-ro łapem choć by w zimie, przy minimalnej trakcji, bądź startu z odcinki, bądź zabawy na śniegu Wrażenia są bezcenne i nawet najlepsze auto fwd czy rwd nie dorówna napędowi 4wd
-
bmw m 5 vs audi rs6
ja powiem coś co będzie odebrane jako herezja na tym forum wybrałbym RS6 ponieważ ma najważniejsza jak dla mnie rzecz stały permanentny torsen'owski napęd na 4 koła, dodatkowo (zależy z którego rocznika rozważasz zakup RS'a) na 4,2 V8 bi-Turbo (z całkiem niezłym potencjałem).
-
oleje i płyny
przyłącze się do pytania jaki olej do skrzyni MTF powinien być (jakiej specyfikacji ew, klasy lepkości) w dyferencjale to chyba 75w90 - też planuje wymianę ale jeszcze nie wiem jaki
-
Doważanie/wyważanie kół - sobota Warszawa
bardzo dobra firma i POLECANA www.autobalans.pl (strona długo się ładuje)
-
Rozebranie lusterka
1) jak zdjąć lusterka http://www.bmwtips.com/tipsntricks/tips_pages/sportmirror.htm 2) jak zdjąć szkło http://www.bmwdiy.info/aspheric-mirror/index.html (podnosisz lusterko tak max w górę, delikatnie odchylasz szkło lusterka na dole i zobaczysz tam języczek przesuń języczek w prawo o kilka cm i wtedy szkło samo wyjdzie
-
Hamulce
ja zapytam inaczej - skoro znany jest problem z trwałością przednich tarcz w E39 530d przed liftem to czy nie warto trochę się pomęczyć i założyć zaciski z wersji po lifcie gdzie problem ten (chyba bo większość piszę o wersji z przed FL) jest rozwiązany???? oczywiście podstawowe pytanie jest takie czy zacisk ma ten sam rozstaw co piasta i czy wejdzie plug&play.......??? a może już ktoś przerabiał hamulce....
-
TARCZE HAMULCOWE PRZÓD E39 3.0D
jest cały wątek na temat tarcz hamulcowych - poszukaj :D
-
530d elementy wyposażenia + dziwne lusterko fotochromatyczne
jeszcze jedno pytanko odnośnie zakupu lusterka lusterko fotochromatyczne 9 kabelkowe z diodą do alarmu do E39 czy stopka lusterka jest zawsze taka sama, różnia się tylko plastikiem (obudową) inna obudowa pod czujnik deszczu??? czy lusterko całe jest inne (pod czujnik deszczu)??? czy wystarczy takie 1 czy takie 2
-
530d elementy wyposażenia + dziwne lusterko fotochromatyczne
wkłady mam z fotochromem i działają (ściemniają się ) po podaniu 12v mam fabryczny alarm, także będę musiał mieć czerwoną diodę moje auto jest 02/2000 także za stare to lusterko DZIĘKI chłopaki za pomoc :modlitwa:
-
530d elementy wyposażenia + dziwne lusterko fotochromatyczne
obudowę sam rozebrałem.... w takim razie zapytam jeszcze, ponieważ przy lusterku znajduje się czujnik deszczu należny znaleźć takie lusterko?? http://www.allegro.pl/item515969345_bmw_e46_e39_lusterko_samosciemniajace.html#gallery Sensor deszczu nie jest zintegrowany z lusterkiem?? (łączy je tylko wspólna wiązka)?? zapytam jeszcze.. czy przez to że mam uszkodzone lusterko wewnętrzne nie działa mi ściemnianie lusterek bocznych?? (wydaje mi się że sam czujnik znajduje się w lusterku wew.) pytam tak dla pewności
-
530d elementy wyposażenia + dziwne lusterko fotochromatyczne
już tam od razu kombinowane :lol: po prostu ktoś mało ogarnięty dobierał się do auta rozumiem że lusterko wsteczne kwalifikuje się do wymiany?? czy może być to wina jakiegoś przekaźnika - czujnika???
-
530d elementy wyposażenia + dziwne lusterko fotochromatyczne
ponieważ nadal "uczę" się auta mam pytanie mam wsteczne lusterko fotochromatyczne + czujnik deszczu lusterko ma cały czas taką elipsę jakby wewnątrz, z moich odczuć nie ściemnia się w ogóle, czy możecie mi powiedzieć czy tak ma być?? czy elipsa ma być widoczna cały czas (straszliwie to zniekształca obraz z tyłu) załączam fotki poniżej: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//i23.photobucket.com/albums/b398/krrizz/DSC03458.jpg %5B640%3A480%5Dhttp%3A//i23.photobucket.com/albums/b398/krrizz/DSC03460.jpg THX
-
schemat okablowania el. lusterek potrzebny na gwałt :)
już wszystko mam i śmiga THX Panowie