Treść opublikowana przez Radek540V8
-
Wymiana reflektorów - KONKRETY
Ja mam czarne światła HELLI świecą super ale nie występują w żadnym zamienniku a szkoda bo świecą o 100% lepiej od zwykłych.
-
Prawdziwy przebieg
W nowszych modelach e38,e39,e46,tylko nie pamiętam od którego roku przebieg zapisywany jest w : 1.Licznik 2.Kluczyk 3.Moduł od świateł 4.EWS (immobilajzer) a w e60 i e65 dodatkowo w sterowniku silnika.
-
325i - jaki olej do manualnej skrzyni biegów
I miał 100% racji zale olej ATF
-
wyświetlacz automatu - raz jeszcze...
Witam. Padł ci moduł LCD od wyświetlania aktualnego biegu trzeba wymienić.To jest normalne w e34 518,520,525tds,524td.
-
Bieg wsteczny 740 - naprawa
Kiedyś wyjmowałem taką skrzynke i nie jest za wesoło ale tam był tylko pęknięty kosz od wstecznego a umnie jest cały i olej też był w super stanie ja stawiam u siebie chyba na elektrozawór od wstecznego mam taką nadzieje bo jak podłanczam modika to mi właśnie to wywala a podobno pod wpływem temperatury jak jest ubity to zmienia rezystancje. i zaczyna głupieć.Jak wyjąłem cały mózg to niby wszystkie jak dam zasilanie to działają.
-
Bieg wsteczny 740 - naprawa
Będe wdzięczny :lol:
-
Bieg wsteczny 740 - naprawa
Saitman a możesz mi powiedzieć co było ?Bo moja na 100% spięte wszystkie kosze.
-
Bieg wsteczny 740 - naprawa
Przed wymianą było jeszcze gorzej a teraz przynajmniej od czasu do czasu jest.Uważam taj jak jest filtr to należy tam zaglądać a napewno wymiana nie zaszkodzi chyba że ktoś nieumiejętnie zalewa nowy olej po wymianie.Znalazłem na necie że gdzieś ok 200tkm właśnie padają elektro zawory,ew.może rozpiąć się kosz od wstecznego.Ja jednak radził by zalecać wymiane w tych skrzyniach bo nic nie jest wieczne.
-
TEST KOMPUTERA
Jeżeli jest to ta dioda przy przebiegu to było coś kombinowane przy przebiegu.
-
Drganie kierownicy przy 80 km/h
Sinenbloki na szarpakach nie wyjdą chyba że już kierownicy nie daje się utrzymać.Jak by ktoś z was wymienił teraz koła na 17" z oponami 235/45/17 to dopiero by szarpało.Wymieńcie sinenbloki a na 100% ustąpią drgania.Ja 530V8 przejechałem 700tkm i przerabiałem z zawieszeniem już chyba wszystkie tematy i jeżdziłem na oponach 235/45/17 i 255/40/17 a przy takim ogumieniu moment na naszych drogach lecą gumowe elementy zawieszenia.Najlepiej montować te z białym plastykiem firmy FEBI bo to śą do najmocniejszych modeli i najtwardsze. Pozdrawiam.
-
Bieg wsteczny 740 - naprawa
Powinno się zalewać SHELL LA 2634 LIFETMEOIL zalecany bo jak piszą to podobno :lol: w tej skrzyni nie wymienia się oleju.Jednak taką wymiane należy robić co 40tkm i zalewać olejem markowym DEXTRON III.Nie zapomnij o wymianie filtra i uszczelki pod miską.Do tej skrzyni też jest specyficzny sposób zalewania oleju ale to napisze jak byś sam to robił.
-
Bieg wsteczny 740 - naprawa
Raz jest raz go niema i to obojętnie czy ciepły czy zimny.Robiłem już wszych oprócz testu elektronicznego.Olej nowy,filtr nowy,z mózgownicą wszystko tak jak na schemacie ZF,po podłączeniu każdego zaworka na krótko każdy chodzi,wszystkie kosze spięte,olej nie był spalony i jestem na 99%pewny że to elektrozawór od wstecznego tylko nie wiem który to jest bo nie jest opisany w schemacie zf ani w etk ani w tis. Pozdrawiam
-
Bieg wsteczny 740 - naprawa
Mam pytanko czy ktoś z was ćwiczył już naprawe wstecznego w skrzyni 5hp30.A może ktoś wie który zawór w skrzyni jest od wsecznego.
-
wymiana dmuchawy
Do E32 Witam.Wentylator musi być firmy BEHR bo występowały jeszcze SIEMENSY ale w ETK wystepują bez klimy.Nie ma różnicy czy klima normalna czy automatyczna. Pozdrawiam
-
Drganie kierownicy przy 80 km/h
Wymień sinenbloki drążków reakcyjnych(wachaczy górnych)a wszystko się uspokoji na 100% nie raz już prerabiałem ten temat.
-
Ile tysięcy km mają nasze beemki ??
Można powiedzieć że był w stanie idealnym.
-
Ile tysięcy km mają nasze beemki ??
W 96r kupiłem 1,5roczne 530V8 miała 40200km jak ją sprzedawałem w 2002r to na liczniku było 730tkm auto było w super stanie do końca jeżdziło na syntetyku ale już chyba długo nie pojeżdzi bo ją zagazowali.Teraz mam 740 i ma przejechane 158000 i jest 100% oryginalny.
-
Potrzebna nowa sonda
Ja za sąde w I.C. NGK płace 278zł :P