Treść opublikowana przez ppatryk
-
ppatryk -->> E92 320dA
mały przegląd :) f. oleju mann f. kabiny hart z węglem f. powietrza alco olej shell helix ultra extra 5w30 http://img37.imageshack.us/img37/6319/dsc09213g.jpg
-
ppatryk -->> E92 320dA
myślę, że o tym modelu i silniku wiem wszystko z punktu widzenia użytkownika z pewnością bym kupił drugi raz ten sam silnik :)
-
ppatryk -->> E92 320dA
było w kilometrach moja praca polega właśnie na tym, że niestety trzeba dużo jeździć :)
-
ppatryk -->> E92 320dA
.
-
320d - dojazdówka czy pakiet assistance na wyjazd
też można :) ja sobie kupiłem zapasówkę z zimową oponą i cały rok spokój :)
-
320d - dojazdówka czy pakiet assistance na wyjazd
kup pełnowymiarowe koło zapasowe 16" ja kiedyś miałem dojazdówkę i musiałem jechać przez całe Czechy do Polski poniżej 80km/h (miałem pękniętą felgę) a tak dasz normalne koło i lecisz ile chcesz :)
-
ppatryk -->> E92 320dA
tak też Ravenol
-
ppatryk -->> E92 320dA
.
-
ppatryk -->> E92 320dA
Mała aktualizacja :) Wiosną wpadły nowe opony na tył Nexen N8000 225/40R18 w zeszłym roku opony się sprawdziły, więc kupiłem ponownie Do tego na każde koło dystans 15mm :) Tylko nie ma kiedy zdjęć zrobić http://img19.imageshack.us/img19/6729/dsc05647w.jpg W przyszłym tygodniu wymiana miski skrzyni biegów z filtrem (oryginał ZF), prowadnica oraz olej Ravenol http://img692.imageshack.us/img692/7498/dsc09212x.jpg
-
ppatryk -->> E92 320dA
wydawali się OK jednak naprawiałem samochód u siebie :) dokładnie w tym miejscu to się stało :P
-
ppatryk -->> E92 320dA
zostawiam je już nawet dwie opony kupiłem nowe
-
ppatryk -->> E92 320dA
Mała aktualizacja: Przegląd samochodu: Olej Shell Helix Ultra Extra 5W30 Filtr oleju Mann Filtra kabiny Hart Filtr powietrza Alco Filtra paliwa Mann Do tego nie wiem jakim cudem urwały się śruby mocujące amortyzator prawy tył, ale w 10 minut dokręcili nowe i już nie stuka.
-
Łańcuch rozrządu N47
łańcuch to loteria tu akurat mogę powiedzieć, że przyczyną prawdopodobnie zerwania łańcucha u mnie było uszkodzenie czy wyrobienie jakiegoś łożyska czy czegoś takiego, nie jestem znawcą tych elementów silnika, to spowodowało uszkodzenie łańcucha - opinia Właściciela serwisu, Piórkowskiego po rozebraniu silnika a nikt mi nie powie, że nie dbam o auto albo robię przeglądy wg. kompa
-
ppatryk -->> E92 320dA
spokojnie już porządnie wypłukana z soli :) nic a nic nie wskazywało na możliwość zerwania łańcucha
-
Łańcuch rozrządu N47
jak się dba to też się łańcuch zrywa, tylko ciut później :)
-
ppatryk -->> E92 320dA
162 chce sprzedać
-
ppatryk -->> E92 320dA
nie chciałem innego silnika, ponieważ najprawdopodobniej potem bym miał same przygody teraz jest lepiej z mocą :)
-
ppatryk -->> E92 320dA
felgi chcę też zmienić poluję na 193 lub 189 :) i chyba czarne lub może 162 przemaluje, bo są trwałe do tego dystanse oprócz tego malowanie zderzaków (przód ktoś mi przywalił jak odśnieżał, tył słupek w wakacje i mała rysa) oraz progu, jak zmieniałem opony to mi porysowali po łańcuchu dużo roboty, jak będę miał skaner to przeskanuję opis z serwisu, robocizna i części
-
ppatryk -->> E92 320dA
daj znać kiedy co i jak :) zawsze jakiś czas się wykombinuje
-
chip tuning - wykres
wrzucam i mój wykres bardzo gorąco polecam GCS :) fachowe podejście, miła obsługa zagadką dla mnie jest dlaczego spadła seria :) http://img831.imageshack.us/img831/1100/bmw320d177kmat.jpg
-
ppatryk -->> E92 320dA
Dawno nie było aktualizacji, a się działo :D A więc po kolei: Zacznę od opon NEXEN Winduard Sport 225/40R18 - jazda na nich rewelka. W trasie, na suchym, śnieg, woda. Następne też takie kupię :rotfl: I w górach były bez łańcuchów :) Teraz gorsze czasy: 13 grudnia 2012 rok, wlot do Krakowa od A4. Wyprzedzam i nagle.. zgasł :) na początku małe zdezorientowanie i myśl o najgorszym :) Laweta i do najbliższego serwisu BMW (na Balickiej). Diagnoza - zerwany łańcuch :) Samochód na lawetę i z powrotem na Śląsk :) Trochę naprawa trwała, ponieważ nie dało się w okresie świątecznym ściągnąć wszystkich części z ASO. Ale poszło OK i wszystko w normie :) Do tego wymienione filtry, olej, płyn chłodniczy, planowanie głowicy, uszczelka. Trzeba było rozebrać cały silnik. Stał sobie na placu, a ja oglądałem silnik w warsztacie z każdej strony. Ogólnie motor w świetnej kondycji :) Klapki OK. Turbo OK. Nic do zarzucenia. http://img267.imageshack.us/img267/4620/wp20121213003.jpg Kolejna naprawa to tuleja pływająca tył ORI BMW (skrzypiało) oraz pompka spryskiwacza ORI BMW (ciekł płyn). Potem geometria oczywiście. Wymieniłem także czujnik klocków tył ATE, bo od tej soli i wody po prostu padł. http://img542.imageshack.us/img542/7209/tuleja.jpg http://img255.imageshack.us/img255/9287/pompka.jpg http://img560.imageshack.us/img560/9135/czujnikklockw.jpg Był także w grudniu przegląd techniczny: http://img210.imageshack.us/img210/747/wp20121210001.jpg I na koniec najlepsze: Program w GCS Tuning. Bardzo gorąco polecam, profesjonalna robota :) Fachowe podejście i miła obsługa :) :ok: Zmiany: spalanie raczej na tym samym poziomie miło przy wyprzedzaniu hehe jedynie zastanawia mnie spadek mocy w serii, jednak przeglądając polskie i zagraniczne fora, nie jest to coś nietypowego, niby ten typ tak ma może gdyby nie spadek serii to by była "2" z przodu wg odczytu wszystkich parametrów na diagnostyce - wszystkie wskazania są naprawdę całkowicie takie jak być powinny http://img541.imageshack.us/img541/4934/wp201301140041.jpg http://img29.imageshack.us/img29/7913/wp20130114005.jpg Na koniec wykres: http://img831.imageshack.us/img831/1100/bmw320d177kmat.jpg
-
wymiana silnika n47 320
wymieniać a nie kupować silnik bo z tym nigdy nie wiadomo
-
[E90] CAR AUDIO do oceny patrz strona 3
porażka tak zepsuć ładne wnętrze BMW
-
Płyn do chłodnicy e90 jaki polecacie ? co lejecie ?
jak zaświeciła się kontrolka to pewnie trzeba dolać z 0,5L
-
[E90] CAR AUDIO do oceny patrz strona 3
kup Gladen ONE i będziesz zadowolony :)