Treść opublikowana przez maćko740
-
tarcze przod
człowieku nie kupuj używek z nieznanego źródła. jak Ci szkoda kasy to znajdź najtańsze ale nowe i konkretnie od tego modelu. Ostatnio znalazłem zimmermany zwykłe za 150 za sztukę. Rozumiem, że to nie 70 ale jak się jeździ serią 7 to minimum wydatków trzeba przełknąć... pozdrawiam
-
Zablokowane OBC (zakodowane), co dalej?
Nie przeczytałem dokładnie Twojego opisu przem777. Skoro tak sobie poradziłeś to skasowałem opis "sposobu". Ja o ile pamiętam dzwoniłem z tym nawet do ASO i też mi powiedzieli, że wystarczy odłączyć aku ale jak już napisałem nie pomogło. Wymieniłem OBC na niezakodowany i działało. Inna sprawa, że nie poczekałem aż się wywyje :mrgreen: a pasuje chyba każdy "duży" komp.
-
Zablokowane OBC (zakodowane), co dalej?
hej przem777 napisz czy rady kolegów poskutkowały. U mnie nie pomogło odłączanie aku, na szybko rada .......................................................................................................................................... u mnie niestety skończyło się założeniem "nowego" niezakodowanego kompa.
-
Zapotrzebowanie na czesci
:norty: i ja chętnie kupiłbym boczki tylnie z roletkami... ale na to to chyba licytację urządzisz bo jeszcze widziałem w sygnaturce fankibmw, że też ma ochotę :mrgreen: no i ten zegarek do 280 kuszący... a ile chcesz za całość?
-
Wymiary tarczy hamulcowej przedniej
dzięki tego właśnie szukałem :mrgreen:
-
Wymiary tarczy hamulcowej przedniej
Panowie, może slabo szukam ale znaleźć nie mogę... Jakie powinny być wymiary nowej tarczy hamulcowej z przodu w e32 740? grzebię po katalogach różnych firm i w ogóle głównie w opisie jest 730 i 735, widzę, że są dwa wymiary - grubość 22 lub 28 mm i średnica 300 lub 302 mm. raz znalazłem przy 740 wymiar 28 mm a raz 22... nie chce mi się wierzyć, żeby nie miało to znaczenia. Kupiłem jakiś czas temu zimmermany i po trzech miesiąca musiałem je wyrzucić teraz się zastanawiam czy nie dlatego, że były za cienkie. Założyłem wtedy swoje stare ale niedawno pojawiło mi się lekkie bicie którego niczym nie mogę wyplenić (zmienione koła, wymienione wachacze, drążek środkowy i końcówki) i wpadłem na pomysł z tarczami tylko przestaję wierzyć katalogom :-(
-
Wymiana tylnich spręzyn
żartujesz prawda? zmień mechaników... trzeba zdjąć tylną kanapę, oparcie, na tylnej półce za oparciem jest mocowanie amortyzatorów pod takimi gumkami, na trzy nakrętki, a na dole to już widać gdzie amorek jest zamocowany - jedna śruba. Zdejmujesz cały komplet amorki ze sprężynami, później jedna śrubka u szczytu amorka i sprężyny zdjęte. żeby założyć nowe, dobrze mieć jakieś ściski bo mogą być ciut dłuższe niż rozprężony amortyzator. Później skręcasz wszystko w odwrotnej kolejności i musi działać. ostatnio robiliśmy to z kolegą jakieś 20 minut. powodzenia
-
Jak poznać czy sprężyny są dobre?
jeśli trzyma wysokośc to moim zdaniem zapomnij o wymianie. Ja ostatnio w ten sposób pozbyłem się paru stówek :duh: mianowicie właśnie przy wymianie amorków uznałem, że kupię również sprężyny no i kupiłem, elegancko według katalogu... tyle, że oryginalne miały 37 cm a lesjofors 34,5... pojeździłem kilka dni i zmieniłem z powrotem na stare. I tu przestroga - pytałem u kilku producentów i wszystkie według katalogu mają 34,5 a moje na pewno muszą być wyższe... więc radzę zmierzyć stare i sprawdzać wymiary.
-
zmiana silnika - z 3.0 na 4.4
na pewno jest możliwe, wszystko jest możliwe. :D a masz silnik 4,4? sam takiego szukam... W sprawie przekładki zadzwoń do Mcarsu, kontakt znajdziesz w dziale warsztaty. Marcin robi różne cuda :cool2:
-
nie dziala sygnalizator wlaczonych swiatel
brzęczyk? nie znam... po wyłączeniu zapłonu i pozostawieniu włączonych świateł jest jeden "gong" a na wyświetlaczu komputera jest napis "lich ann?". Tak miałem w 735 i teraz w 740. Chyba, że mój "brzęczyk" też nie działa...
-
Plyn chlodniczy leci z tylnego nawiewu !!
mam to samo... A może ktoś poleci jakiegoś fachowca? wiem, mcars i magpol ale ja nie bardzo mogę czekać... szyba paruje tak, że nic nie widzę a jeździć muszę :(
-
Oryginalny alarm w E32, problem z wyłączeniem
hmmm... nie jestem specem ale u mnie tak było po błędnym wpisaniu kodu zabezpieczającego. po wymontowaniu komputera było ok. możesz spróbować.