Skocz do zawartości

Carlito-Carlito

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Carlito-Carlito

  1. Cześć sprawdzę jak sie sprawuje na serwisowych 17kach jesli bedzie ok a cos w kościach czuje ze bedzie to sprawdzę jeszcze inne gumy na 18 kach i niech wymieniają. Dzieki za pomoc. Czasem tak bywa ze na forum ktoś miał podobne historie i zna problem z autopsji na oponeo jest kilka wpisów ze opony bridgestone tyrana es300 z betonu i komfort fatalny
  2. Myślisz ze taki feedbacku na kierownice może byc spowodowany oponami czytałem ze nie sa najszczęśliwszym wyborem te które mam ale żeby tak je czuć na kierownicy?
  3. Tylko, że ja mam nowiutkie koła.
  4. Mam 245/45/18 ROF Bridgestone Turanza. Zobaczę po zmianie na 17tki jak to będzie wyglądać. Na chwilę obecną na jakiejś opinii musze polegać :). Na tamtą chwilę nie mieli podobnie wyposażonego auta u siebie, żebym mógł porównać.
  5. Panowie, wróciłem z serwisu, jeździłem z mistrzem serwisu poleconym przez znajomego - po 30 minutach różnej nawierzchni powiedział, że wszystko jest idealnie, że na osiemnastkach ROF tak pracuje układ kierowniczy. Zaproponowali mi w przyszłym tygodniu wymiane na 17ki żebym sobie pojeździł 2 dni i sprawdził, ale wg niego wszystko jest idealnie.
  6. Cześć, Dzięki za info. Pytanie, czy u Ciebie zaktualizowano soft modułu wspomagania i to pomogło? Czy udało Ci się naprawić tą dolegliwość. Ja mam rocznik 2016 więc soft powinien być wgrany aktualny chyba?
  7. Dzięki. Właśnie wróciłem z jazdy F10 520xd mojego brata i też nie było takich odczuć na kierownicy jak mam u siebie co prawda ja mam F11 i EDC i 18ki, ale ty masz 20ki i nic. Jutro jestem umówiony w serwisie, zobaczymy co powiedzą. Cholera to nowy samochód. MOże nie zdjęli jakiejś blokady? Mój też w trybie comfort jest miększy niż u mojego brata w F10, a kierownica u niego chodzi lżej. Dzięki za informacje. Pozdrawiam, Rafał
  8. Może warto by spróbować podać wartości przelotowe (wyzerować komputer przy osiągnięciu konkretnej prędkości ) np: 10 km na tempomacie - przy 80, 100, 130, 150?
  9. Wygląda to tak jakby kierownica wyczuwała dokładnie wszystkie nierówności jezdni, nie tylko zawieszenie które je doskonale wybiera i jest cichutko tylko każda łata na jezdni ma swoje odzwierciedlenie obrotem w lewo lub prawo na kierownicy. Jak ją puszczam i jadę dość szybko na połatanej drodze to zawieszenie pracuje idealnie a kierownica skacze w lewo lub prawo w zależności, którym kołem najadę. Samochód jedzie na wprost, ale nie wiem co by zrobiło gdybym puścił kierownicę lub trzymał ją bardzo delikatnie. Auto jest nowe, więc nie powinno mieć wyeksploatowanych części :). Jak zmienię tryb na sport to jest o niebo lepiej, ale wtedy zawieszenie jest za twarde to takiego podłoża i tak źle i tak niedobrze. To jest trochę tak jakby nie tylko zawieszenie, ale i kierownica wybierała wszystkie nierówności - jakby nie było żadnego elementu który neutralizuje bicia zawieszenia na kierownicę. Nie chodzi tu o koleiny bo to oczywiście jest inna sprawa tylko i łaty i inne nierówności na jezdni. Czy jest możliwe, żeby nie zdjęli mi jakiejś blokady podczas oddawania samochodu, chociaż wszystko pracuje idealnie nic nie słychać, żadnych dźwięków niepokojących? Być może taki jest urok BMW, ale to dziwny urok jak muszę tak mocno trzymać kierownicę na nierównościach. Dzięki i pozdrawiam, Rafał vel Carlito
  10. Więc w moim przypadku chodzi właśnie o tak duży feedback z jezdni na kierownicę. Jeździłem 520xd brata i takiego feedbacku nie było co prawda: to była F10 520xd a nie F11 530xd, bez EDC i na kołach 17kach, ale komfort jazdy z jego układem kierowniczym po trasie był bez porównania wyższy i pewniejszy. Czy jest jakaś konkretna część odpowiadająca za tłumienie feedbacku na kierownicy?
  11. Proszę o pomoc bo już prawie jestem pewny, że tak nie powinno być. Odebrałem w zeszłym tygodniu F11 530xd z EDC i mam kłopot z "okiełznaniem kierownicy". W trybie komfort kierownica po najechaniu na nierówności przy wyższych prędkościach skacze jak oszalała. najbardziej odczuwalne jest to jak wyjadę na expresówkę (mam tutaj kawałem 7ki od Warszawy w stronę Gdańska) który jest bardzo połatany, podczas jazdy z prędkościami ponad 120km/h kierownicy skacze mi w rękach jak szalona po zmianie trybu na sport jest trochę lepiej już akceptowalnie, ale na komforcie mam duży kłopot, chociaż ten tryb jest wskazany na tak połatanej drodze. Jak wyjadę na gładką powierzchni jedzie idealnie. Czy myślicie, że mogli mi nie wyjąć jakiejś blokady przed oddaniem samochodu w serwisie? Dzięki, pozdrawiam, Carlito
  12. Czy przez bezpośredniość układu kierowniczego rozumiecie to, że czuje się na kierownicy wszystkie nierówności drogi? Nie wprawiony jestem jeszcze w jazdę BMW :)
  13. U mnie F11 530xd samochód jeszcze na dotarciu: miasto - 10l trasa 110km/h - 7l trasa 140km/h - 8,5l średnią z 1000 km mam 9,4l
  14. Ja przesiadlem się z A6 C7 i jak narazie układ kierowniczy (jako jedyny) w którym nie ma jak piszesz feedback'u z powierzchni jezdni na kierownicę mi mniej odpowiada. Natomiast EDC działa w sposób zauważalny w trybie comfort+ samochód robi się bardzo bardzo miękki na szybsze drogi jak dla mnie nieznośny, ale na nierówne drogi którymi jadę do 60km/h tłumi wszystko i jest jest cichutki, z resztą nie słyszę żeby coś stukało nawet na dziurach w trybie spot, ale zawieszenie staje się dużo twardsze. Układ kierownyczy minimalne zmiany we wspomaganiu szczególnie po przełączeniu w tryb sport generalnie jak mam porównanie z Audi to w BMW kierownica chodzi ciężej.
  15. Cześć, Ja mam F11 3.0xd 2016 - przejechałem co prawda tylko 1000 km i jest to moje pierwsze BMW, wcześniej jeździłem Audi. Też mam EDC i nie wiem czy to normalne ale w trybie Comfort i Comfort+ wspomaganie kierownicy jest w porządku, ale każda nierówność na drodze zaznaczana jest na kole kierownicy ruchem w lewo lub w prawo, dopiero jak przełączę w tryb sport jest w miarę OK, ale i tak czuję więcej na kierowncy niż w Audi A6, którym jeździłem wcześniej. Wracając do zmiany trybów jazdy w BMW czuje wyraźną różnicę w zawieszeniu i mniejszą we wspomaganiu kierownicy (ale ją czuję). Najbardziej "przeszkadza mi" ta wrażliwość układu kierowniczego na nierówności na drodze w trybach comfort i comfort+. Czy to normalne, że kierownica się tak zachowuje? Jeżdzę na 245/45/18 oczywiście ROF. Pozdrawiam, Carlito
  16. Dzisiaj byłem w salonie i siedziałem w X3 sportowe (najmniej wygodne, ale niezłe), X5 Komfortowe (super), 530 M pakiet sportowe (absolutnie obłędne).
  17. 5GT - dla mnie masakra wszystkie te "garbate odmiany" X4, X6, GLE, Q4, Q6 - jakoś nie specjalnie mi się podobają - poza tym różnicy cenowej w góre w stosunku do swoich "ładniejszych" braci nie jestem w stanie pojąć.
  18. Cześć, właśnie dlatego, że A6 było dla mnie trochę za duże i wolałem Q5 zmieniam samochód. X3 ma optymalną wielkość tylko też mam wrażenie że po A6 z komfortowymi siedzeniami będę rozczarowany komfortem X3. Co do 5GT to zupełnie nie moja estetyka :)
  19. Czekam na jazdy testowe jakoś dziwnie te salony BMW działają. Nikt nie ma czasu. Raczej skonczy się na X5 30xd, chyba ze będzie za duży.
  20. Czy ktoś miał jakiekolwiek problemy z nową X5?
  21. Z 5-ką jest taki problem, że za chwilę będzie nowa, a ja robie przesiadkę z A6 i chyba wolałbym coś wyższego jednak. Generalnie 530xd super samochód.
  22. No na tą opcje to mnie nie stać :(. Zastanawiam się wybraniem odpowiedniego modelu dla swoich potrzeb to będzie moje pierwsze BMW, więc nie chciałbym się zrazić :)
  23. Pamiętajcie, że są jeszcze rabaty i chyba nikt nie kupuje samochodu z cennika :) Różnica w cenie pomiędzy X3 a X5 wyszła mi 40k bardzo podobnie wyposażone. Za 400k to nawet cennikowo jest trudno skonfigurować X5 30xd. Za X3 przemawia jego zwinność, przyspieszenie. Za X5 wygoda i nowsza technologia
  24. Nie biorę pod uwagę 25xd, lubie jak samochód dobrze jedzie i mam pewność wyprzedzania. Poza tym dźwięk silnika zupełnie inny.
  25. dzieki widziałem , ale samochód to nie tylko silnik :) Nie wiesz jak z resztą osprzętu?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.