Skocz do zawartości

marekzegarek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekzegarek

  1. marekzegarek odpowiedział(a) na Ratovnik temat w E38
    Maska jest taka sama. Różnice są w przednich błotnikach, przednich lampach, przednich kierunkowskazach, tylnych lampach, itd. Sporo jest o tym, wystarczy poszukać. Polecam wyszukiwarkę oraz http://bmwfans.info/
  2. Wielokrotnie tam kupowałem. Zawsze byłem zadowolony.
  3. marekzegarek odpowiedział(a) na dajan temat w E39
    Ostatnio płaciłem 130 zł. Co do montażu nowej tulei to kiedyś czytałem, żeby nie używać do tego żadnych smarów, ponieważ aby tuleja ta pracowała prawidłowo musi ciasno siedzieć w zwrotnicy. Smar będzie powodował ruch tulei i szybsze jej zużycie. Nie wiem ile w tym prawdy, ale instrukcja serwisowa nic nie wspomina o smarowaniu tej tulei.
  4. Odświeżam temat, bo problem rozwiązany. Jak pisałem parę lat temu nie działał mi głos w samochodzie i radio nie włączało się. Byłem u jednego "fachowca", podłączył pod komputer, ale nie bardzo wiedział jak się za to zabrać. Szef powiedział, że mogą naprawić, ale roboczogodzina kosztuje u nich 120 zł. Więc tak na prawdę oddając samochód do naprawy nie byłbym w stanie przewidzieć kosztów. Dogadałem się w końcu, że naprawią mi głos za 500 zł. Miałem zadzwonić, ale jakoś olałem temat i jeździłem bez radia. Kombinowałem trochę na własną rękę, sprawdziłem bezpieczniki, podmieniałem wszystkie moduły po kolei, ale bez rezultatu. Aż ostatnio zdobyłem WDS, w którym są zamieszczone schematy elektryczne. Znalazłem schemat http://img832.imageshack.us/f/radiorelay.jpg/ na którym jest pokazane zasilanie radia. Zaciekawił mnie przekaźnik K3, który znajduje się w w bagażniku z lewej strony, za wygłuszeniem http://img832.imageshack.us/f/radiorelay2.jpg/ Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Przekaźnik wyskoczył z zatrzasków, przez co radio nie dostawało zasilania. Wystarczyło docisnąć przekaźnik, aby zaskoczyło zabezpieczenie i radio znów zagrało. I w ten sposób po latach ciszy odzyskałem głos w samochodzie.
  5. marekzegarek odpowiedział(a) na dajan temat w E39
    Ja kupiłem taki ściągacz http://motoallegro.pl/sciagacz-tuleji-bmw-ford-opel-n-sacz-promocja-i1275170955.html Jeżeli wymieniamy tuleje to oczywiście najlepiej obie strony. Po wymianie koniecznie ustawienie geometrii.
  6. marekzegarek odpowiedział(a) na dajan temat w E39
    Oczywiście. Ja wymieniałem niedawno w e38 (jest tak samo jak w e39). Dobry ściągacz + WD40 i musi wyjść.
  7. Ja używam Yato, Dedra, Proxxon. Wszystkie mogę śmiało polecić.
  8. niestety tak, mam ten sam problem wiem, że niektórzy kombinują bez wycinania szyby, ale w każym zakładzie jakim byłem mówili, że trzeba wycinać a przy tej operacji jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że szyba pęknie
  9. marekzegarek odpowiedział(a) na gawor89 temat w E38
    Do tego wahacza jest mocowany czujnik poziomowania lamp xenonowych. Samochód posiada dwa takie czujniki: na prawym wahaczu z przodu i na prawym z tyłu. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GG21&mospid=47521&btnr=31_0251&hg=31&fg=05
  10. Parę razy miałem sytuację, że wyjeździłem benzynę do końca. Na stację dojeżdżałem na holu i po zatankowaniu samochód od razu odpalał, więc wątpię, żeby u ciebie układ się zapowietrzył. Jeżeli wymieniałeś pompę na nową, mówisz że pracuje, to sprawdź czy na pewno podłączyłeś ją poprawnie. Jeżeli zamieniłeś bieguny, to pompa kręci w drugą stronę i zamiast pompować paliwo do silnika pompuje do zbiornika.
  11. marekzegarek odpowiedział(a) na kiler20 temat w E39
    Dokładnie tak. E39 ma otwór 74, a E38 ma 72,5, więc nie wejdą.
  12. marekzegarek odpowiedział(a) na biceps51 temat w E39
    Kolego, wejdź sobie na stronę realoem i porównaj numery części, a nie czekaj na gotowca. Przykładowo: porównujesz najpierw numer zacisku, jeżeli jest inny sprawdzasz dalej. Porównujesz numer jarzma, jeżeli jest inne, więc prawdopodobnie ma inny rozstaw śrub, więc musisz sprawdzić zwrotnicę. I tak dalej.
  13. http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/index.htm
  14. Tyle ma wspólnego, że jak skręcasz to włączasz kierunek i zapala się halogen. Jest to bardzo proste urządzenie. Tak naprawdę to miałoby to sens, gdyby zasada działania opierała się na czujniku kąta skrętu na kolumnie kierowniczej.
  15. Robię teraz u siebie zawieszenie i powiem ci, że też się nad tym zastanawiałem. Na forach niektórzy pisali że są rewelacyjne, inni że beznadziejne, mało wytrzymałe i nie trzymają wymiaru. Cięzko powiedzieć czy to nie pisali sprzedawcy albo konkurencja. Ale z drugiej strony musi być jakiś powód dla którego jeden wahacz kosztuje 60 zł, a drugi 400. Może kiedyś trzeba będzie kupić srl`a i sprawdzić osobiście, na razie z bólem serca kupiłem lemfordera.
  16. front axle, rear axle http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Sedan/Europe/525tds-M51/1996/browse/
  17. ale ustawiając zbieżność kół przednich może zmienić się geometria pojazdu, więc najlepiej od razu ustawić geometrię
  18. za pomocą ustawienia wahaczy ustawia się geometrię samochodu, więc po wymianie konieczne jest ustawienie kątów na nowo. zresztą na kąty mają wpływ oprócz wahaczy także amortyzatory i sprężyny, więc wymieniając każdy z tych elementów należy ustawić geometrię samochodu.
  19. ad a. ja wiele lat jeździłem na mobil1 i samochód pracował bardzo ładnie, a teraz z ciekawości zakupiłem motul . wydaje mi się, że najważniejsze aby olej był oryginalny, a marka to druga sprawa. kogo się nie zapyta to każdy doradza inny olej, więc chyba nie ma się co za bardzo sugerować. ad b. filtry powietrza, paliwa i oleju to najważniejsze filtry, więc tutaj stosuję oryginalne filtry. mann też jest bardzo dobry, więc możesz brać. filtr kabinowy to kupuj jakikolwiek, nie ma to dużego znaczenia.
  20. marekzegarek odpowiedział(a) na biceps51 temat w E39
    jeżeli to ta aukcja którą znalazłem, to jest tam napisane że hamulce do e38 i e39. i chyba sprzedający się trochę rozpędził bo w e39 nie ma raczej zacisków czterotłoczkowych. są za to w e38 i to tylko w wersji 3-litrowej. co oznacza, że nie są wcale najmocniejsze, gdyż wersja 4 i 5 litrowa posiada tzw. zaciski pływające. dobrą rzeczą jest wymiana hamulców na takie z mocniejszej wersji silnikowej, ale z tego co się orientowałem w e39 540 są inne piasty niż u ciebie, więc byłoby to dość kosztowne przedsięwzięcie.
  21. po wymianie wahaczy konieczne jest ustawienie zbieżności
  22. marekzegarek odpowiedział(a) na luka74 temat w E39
    Tutaj jest spis rozmiarów felg w bmw http://www.rozmiaryfelg.pl/bmw.htm Rozmiar 7Jx15 oznacza szerokość felgi 7 cali, średnicę 15 cali Rozstaw śrub 5x120x74 oznacza rozstaw śrub 5x100, średnica otworu centrującego 74 mm Osadzenie ET20 – ‘offset’ czy odsadzenie – to głębokość osadzenia koła na piaście, decydująca o rozstawie kół na osi. Polecam: http://www.felgi-opony.com/Warto_wiedziec/Felgi_aluminiowe___parametry_montazowe_,1,70,40.html , http://www.forumsamochodowe.com/printview.php?t=2434&start=0 Najlepiej dobrać felgi aby zgadzały się wszystkie parametry, wtedy nie trzeba będzie nic kombinować. Ja w e38 miałem fegi od e39 i musiałem stosować pierścienie centrujące.
  23. według realoem nakrętki w tych silnikach są takie same
  24. a allegro potrafiło :) jest to tzw, drążek skrętny, na końcu którego jest tuleja pływająca (część numer 2). sam drążek, jak i tuleje można wymieniać pojedyńczo

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.