Skocz do zawartości

grabolll

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez grabolll

  1. Zerknij: viewtopic.php?f=140&t=288527
  2. grabolll odpowiedział(a) na wilke30 temat w X5 (E53)
    ...yhmmmm i z tego powodu nie ma kompresji.,,,,,ehhhhh :cool2: Jezeli masz otwarte zawory to kompresji mieć nie będziesz.
  3. Światła drogowe to wewn żarówka + xenon :) Projektory Bi Xenon w granicach 250zl, napylenie odblasków 150zl, gładkie szkła soczewek 80zl Krzyże wycinam sam ;)
  4. grabolll odpowiedział(a) na wilke30 temat w X5 (E53)
    Raczej widzę tu ostro przestawiony rozrzad. Ciekaw jestem co sie okaże. Powodzenia :)
  5. http://allegro.pl/bmw-7-f01-f02-silowniki-tylnej-klapy-elektryczne-i6674458459.html#imglayer
  6. http://allegro.pl/bmw-7-f01-f02-silowniki-tylnej-klapy-elektryczne-i6674458459.html#imglayer :idea:
  7. Dzieki ale gdzies u nas na Forum chyba widziałem procedurę ich zmiany, i tego właśnie nie mogę znaleźć :mad2:
  8. Coś kojażę temat, ale nie mogę znaleźć. Możecie podesłać linka :?:
  9. a zawróki vanosa wymieniłes? pewnie nie,,, masz wszystko nowe a te"pierdoły czyli zaworki" kazzdy o nich zapomina One występują razem z kompletnym vanosami?
  10. Mam podobną przypadłość :( Czasem po 1h postoju potrafi zagrzechtać, a czasem po 2 dniach odpali i cisza. 3 lata temu miałem zmieniane vanosy na nowe, wszystkie napinacze również. Zastanawiam się czy przypadkiem nie powinno się odpowietrzyć dużego napinacza głównego łańcucha po jego wkręceniu? (W niektórych silnikach bmw jest taka procedura)
  11. Mógłbyś zmierzyć (srednica, długość, średnica drutu) i napisać? Mam pewien fajny sklepik w którym mają duzo podobnych spręzynek, lecz wolałbym spytać o konkretne ;)
  12. Nikt nie ruszył tematu :?:
  13. Zaloguj się na orr.eev.pl. Tam znajdziesz pomoc, bądź dzwon do mnie to Ci podam pare namiarów :) 500172250
  14. Zapraszam :!: Parędziesiąt ogarniętych zegarów e38/e39/e53. Nie demontuje/nie tykam wskazówek także nie ma problemu ze źle działającymi wskaźnikami :wink:
  15. grabolll odpowiedział(a) na messix temat w X5 (E53)
    Rownież polecam Mikodę. Klocki Jurid White.
  16. Castrola bmw polecało ale wiele lat temu, ale żaden mechanik nawet tam pracujący na tym szicie nie jeździło... Do m62TU polecam Millersa 10w60 CFS NT. Od wielu lat leje do tych silników ten olej i same dobre opinie. Silnik przede wszystkim ciszej chodzi i po mocnej zabawie nie ma problemu z ciśnieniem.
  17. grabolll odpowiedział(a) na piecia1985 temat w X5 (E53)
    Jak mozesz to opisz i pokaż reszcie :wink:
  18. Ostatnimi czasy dupowóz zszedł na drugi plan z racji zabaw przy '02ce, lecz i on wymagał troche serca... Sprawy techniczne jak wymiana przednich przegubów, kolejnych wahaczy, płynów ustrojowych zostały dokonane. Wizualnie auto poszło znów w dół. Dzieki zastosowaniu skręcanych tylnych łączników (kompem nie dało juz wiecej spuścić powietrza) i customowych przednich sprężyn IS definitywnie zbliżył się do ziemi przednią osią 60mm, a tylną 50mm. Dystanse również przybrały o 5mm i teraz mają 35/30mm. Po ponad roku zabrałem się za konkretne wypolerowanie całości z zabezpieczeniem Diamondbrite. image post
  19. Pierwsza partia małej sesji do kwartalnika motoryzacyjnego: http://s31.postimg.org/ve2smwf6z/image.jpg http://s31.postimg.org/jmexc3kkr/image.jpg http://s31.postimg.org/owjw3e4tn/image.jpg http://s31.postimg.org/43m2sq1nv/image.jpg http://s31.postimg.org/7yu291a7f/image.jpg http://s31.postimg.org/lyw416bxn/image.jpg http://s31.postimg.org/no5798rmz/image.jpg http://s31.postimg.org/qabiyp42z/image.jpg http://s31.postimg.org/5c5d0m48b/image.jpg http://s31.postimg.org/cnnu9g3jf/image.jpg http://s31.postimg.org/6y7lp4xd7/image.jpg http://s31.postimg.org/4niqcg1d7/image.jpg http://s31.postimg.org/543xyvp4b/image.jpg http://s31.postimg.org/6ja41cfl7/image.jpg http://s31.postimg.org/f7snv15uz/image.jpg http://s31.postimg.org/wscchsr1n/image.jpg pic upload
  20. Auto w codziennym użytku, spisuje się rewelacyjnie a w najbliższych planach jest kolejne obniżenie i korekta lakieru :wink:
  21. Zapewne wielu z Was nie zna modelu e10/e114, także dla zainteresowanych na wstępie trochę informacji nie zaszkodzi ;) Historia modelu BMW 02 Nie będę zbytnio rozpisywał się, co do historii modelu, ponieważ użytkownicy 02-ek to osoby mające dużą wiedzę na temat swoich aut. Ale dla odwiedzających temat mojego auta naszkicuje tylko pewien datowany zarys historyczny modelu, aby nakreślić im przebieg produkcji i jego innowacje by bliżej przedstawić ten legendarny model ;) Rok 1966 W marcu na salonie samochodowym w Genewie bawarska firma zaprezentowała nowa odmianę nadwoziową samochodu BMW 1600, dopisując do jego oznaczenia cyfrę 2, co miało oznaczać 2-drzwiowe nadwozie lub drugą serie wozów o tej samej pojemności skokowej silnika. Pierwszy model legitymuje się mocą 85KM (pojemność skokowa 1573 cm sześciennych - pojedynczy gaźnik Solex 38 PDSI) , zapewniając przy wadze pojazdu 940 kg doskonałe jak na owe czasy osiągi - od 0 do 100 km/h rozpędzał się w czasie 12,8 sekundy i osiągał prędkość maksymalną 160 km/h. Rok 1967 Powstaje nowa wersja 1600ti (silnik zasilany przez dwa dwugardzielowe gaźniki Solex 40PHH). Tym sposobem osiągnięto moc 105KM. Różni się nieco wyposażeniem w postaci seryjnego obrotomierza oraz stabilizatorami zawieszenia przedniego i tylnego. Z zewnątrz niczym się nie wyróżniał prócz oznaczenia w tylnej części nadwozia (niektóre źródła podają że posiadał inną kratę atrapy). Rok 1967 Tego samego roku powstaje wersja nadwoziowa kabriolet. Ze względu na fakt ze nie była zbyt urokliwa (źródła podają ze wyprodukowano ja w ilości 1938 sztuk), została w późniejszym okresie czasu (1971 rok) zmieniona na wersją Baur-Cabriolet, której do roku 1975 wyprodukowano 2272 sztuki (zdjęcia tych modeli w galerii gdzie można dostrzec różnice pomiędzy dwoma wersjami). Rok 1968 Wycofanie z produkcji modelu 1600ti i wprowadzenie nowych wersji 2002 (pojedynczy gaźnik i moc 100KM) oraz 2002ti (dwa dwugardzielowe gaźniki Solexa o mocy 120KM) . W obu wersjach standardowo stabilizatory zawieszenia, powiększone przednie tarcze hamulcowe i czterotłoczkowe zaciski oraz za dopłatą dostępna była pięciobiegowa, sportowa skrzynia biegów i mechanizm różnicowy ze szperą. Rok później w modelu 2002 wprowadzono automatyczna skrzynie biegów. Rok 1971 Pojawia się w asortymencie BMW swoista wisienka na torcie, mianowicie seryjny model 2002tii z mechanicznym, wielopunktowym wtryskiem Kugelfischera. Silnik legitymuje się mocą 130KM i znakomitymi osiągami od 0km/h do 100km/h 8,5 sekundy, prędkość maksymalna to 190 km/h! W tamtych czasach był to jeden z najszybszych europejskich sedanów. Konkurować z nim mogły wyłącznie Ford Lotus Cortina oraz Triumph Dolomite Sprint no i może mocniejsze wersje Alfy Romeo Giulii. Nawet Renault 8 Gordini pod względem właściwości jezdnych odstawał od naszego bohatera. Tego samego roku do produkcji trafia wersja Touring (vide galeria) z nadwoziem typu kombi-limuzyna i otwierana do góry dużą tylna pokrywą bagażnika. Dostępna w wersjach silnikowych 1600, 1800, 2000, 2002tii. Produkcje tej wersji zakończono w roku 1974 zamykając się w ilości 20206 egzemplarzy. Pojawia się też wersja, 1802 w której średnicą cylindrów w stosunku do wersji 1600 została powiększona do 89mm, moc zwiększono do 90KM osiąganą przy 5250 obr/min. Powiększono również tylne bębny hamulcowe do 230mm. Rok 1972 Koniec produkcji wersji 2002ti Rok 1973 We wrześniu model przechodzi face-lifting (patrz galeria porównawcza modeli z poszczególnych okresów produkcji): szersza nerka, czarna atrapa, kwadratowe lampy z tyłu oraz niewielkie zmiany we wnętrzu auta (inna nowocześniejsza kierownica - przejęta później do modelu E21) oraz dostępne jako opcja stabilizatory zawieszenia przedniego i tylnego w modelach 1602 i 1802. Rok 1974 Wprowadzenie do sprzedaży modelu 2002Turbo. BMW zawsze słynęło z pionierskich rozwiązań technologicznych. Tym razem do silnika M10 przy pojemności 1990 cm. Sześciennych dołożono turbosprężarkę KKK, dzięki której osiągnięto gigantyczną (jak na pojazd użytkowy w tamtych czasach) moc 170KM (osiągi - od 0km/h do 100 km/h 6,9 sekundy, prędkość maksymalna 210 km/h)! Źródła podają ze wyprodukowano 1672 sztuki tego samochodu i że kosztował dwa razy tyle, co model 1602. Rok 1975 Koniec produkcji wszystkich wersji 02. W produkcji zostaje model 1502 dysponujący silnikiem o pojemności 1.6 litra i mocy 75KM, który produkowano aż do roku 1977. Inne wersje było można ponoć dostać jeszcze w roku 1976 (stąd zdarzają się egzemplarze z pierwsza data rejestracji z tego roku). Ciekawostki Wszystkich samochodów serii 02 wyprodukowano 860945 sztuk Samochody te największą popularność uzyskały w USA, gdzie podczas tzw. kryzysu paliwowego schodziły jak ciepłe bułeczki i w wyścigu spod świateł mogły konkurować nawet z niektórymi wersjami Forda Mustanga, przewyższając je nawet w kategorii właściwości jezdnych i hamulców. Nie wszystkie modele tej serii miały na końcu oznaczenie 02. Wyjątkiem są tutaj 1600ti, 1600touring i 1600cabriolet. Zasłużony silnik M10 był jednostka tak wytrzymałą (legendarna wytrzymałość żeliwnego kadłuba), że w bolidach FI Brabham-BMW przy pojemności 1499 cm sześciennych uzyskiwał moc 1200KM!!! ! ! ! Samochód ten pomógł również firmie BMW uciec z krawędzi zapaści finansowej (firma w 1960 rokiem przed wprowadzeniem do produkcji modelu 1600 chyliła się ku upadkowi!). Do dzisiaj w USA istnieją składowiska używanych części blacharskich i mechanicznych specjalizujących się w BMW 02 (odsyłam tu do lektury amerykańskiego wydawnictwa Bimmer). Silnik M10 był produkowany do sierpnia 1987 roku (model E30 316), co stawia go w czołówce jednego z najdłużej produkowanych seryjnie silników na świecie. W ostatniej fazie swojej produkcji był wytwarzany z gaźnikiem Pierburga 2BE. Teraz trochę info o moim aucie ;) Po sprzedaży mojej 7er (GreenGermanStyle7er), musiałem czymś wypełnić miejsce garażowe, lecz nie chciałem powielać czyiś projektów etc... Chciałem czegoś innego, ale ożywienie spod znaku śmigła. Czegoś czego nie ma, do czego nie będzie porównywane, zatem stanęło na tym, że musi to być BMW e10/e114! Po wielu miesiącach poszukiwań, obejrzeniu wielu pseudo rarytasów itp trafiłem na kontakt do starszego miłośnika '02ek z Lublina. Po dłuższej rozmowie, Witek stwierdził, że zastanowi się nad sprzedażą swojej prywatnej 2002ki, lecz nie będzie to łatwe... Po wizycie w Lublinie i godzinach rozmów stwierdziłem, że to jest to! auto którego szukam - ma potencjał :D Minęło kilka tygodni, wiele telefonów i kolejnych długich rozmów dotyczących m.in. tego, że właściciel nie umie się rozstać z autem które jest pod jego skrzydłem od '96r. Kolejna wizyta u Witka skończyła się powrotem do mojego warsztatu :D Droga z bananem na gębie, a po chwili z zastanawianiem się: czy ja tym dojadę (?) Totalnie rozregulowane gaźniki, prawie nie świecące reflektory a na domiar złego juz ciemno, deszcz i ledwo chodzące wycieraczki które odpychały się chyba tylko siłą wiatru na szybie :D Po paru km krótki postój na późny obiad i kolejny zonk! Prawe tylne koło gorące stoi dęba! -olewka, najwyżej się odpadnie... :/ Po godzinie zblokowany hamulec odpuścił i pozwolił pokonać kolejne km z metą juz u mnie. Tak zaczęła się moja zabawa z kolejnym upodleniem BMW, ale tym razem rodowitego klasyka :) Do rzeczy, jest to BMW e10 2002 z 1974r w kolorze Verona. Silnik zmieniony na oryginał 2002ti, który jest w trakcie docierania. Remont objął cylindry bez szlifu, tłoki nominał 88,97 wymienione pierścienie na chromowane GRANT, dolne pierścienie 3 częściowe. Panewki główne i korbowodowe nowe nominalne, wał nominalny bez szlifu. Głowica po pełnej obróbce, wymienione prowadnice i uszczelniacze, szlifowane i docierane zawory. Cały silnik złożony na oryginalnych niemieckich uszczelkach. Dwa nowe gaźniki Solex 40 DDH występujące rownież w wersji ALPINA. Kolektory ssące sportowe VGS 32020, wydechowe barany 4-1 SEBRING. Blacharka przeszła remont 13 lat temu, nowe elementy kupione w niemczech w 2001r u Caschela. Cały przedni pas, 2 przednie błotniki, 2 progi, 2 reperaturki tylnych błotników, 2 reperaturki tylne błotników dolne, element dolny tylnego pasa, cała podłoga bagażnika. Hamulce przednie wentylowane i klocki firmy LUKAS, piasty przednie E21 320, zaciski hamulcowe E21 323 do wentylowanych tarcz oryginały po generalnej renowacji. Amortyzatory francuskie, nowe firmy Gabriel. Nowe bębny. Dołożone stabilizatory przód i tył oryginalne od 2002Ti. Auto w wersji Lux, także wnętrze wyposażone w listwy drewniane na boczkach oraz boczne uchylne kieszenie, podłokietnik tylnej kanapy, podgrzewaną tylną szybę a wisienką na torcie :) jest sportowa kierownica z wersji Ti. Planów jest wiele, wiele jest roboty, wiele do poprawy i również wiele do wymiany. Na dzień dzisiejszy ASO zatroszczyło się o to by wznowić produkcje wielu czesci zamiennych, lecz ceny do klasyków są bardzo wygórowane :/ Tak auto wyglądało w dniu zakupu: http://s32.postimg.org/5ojpoubyd/image.jpg http://s32.postimg.org/bhkkxx8ud/image.jpg http://s32.postimg.org/6v1hsv4ed/image.jpg http://s32.postimg.org/odfjhe70l/image.jpg http://s32.postimg.org/4s09cojd1/image.jpg http://s32.postimg.org/mkh86tb7p/image.jpg http://s32.postimg.org/9j8v2ta11/image.jpg http://s32.postimg.org/ufvwfztad/image.jpg http://s32.postimg.org/jk8nf0gsl/image.jpg http://s32.postimg.org/mzw6aton9/image.jpg http://s32.postimg.org/s3s1crp51/image.jpg http://s32.postimg.org/dluu4rxtx/image.jpg http://s32.postimg.org/h581mh2px/image.jpg http://s32.postimg.org/69pdz8flx/image.jpg http://s32.postimg.org/x8ongncp1/image.jpg free image uploading
  22. grabolll odpowiedział(a) na episode temat w X5 (E53)
    Chyba muszę nad tym pomysleć. Jest gdzies opis wymiany?
  23. grabolll odpowiedział(a) na episode temat w X5 (E53)
    Cały rozrzad jak i vanosy mam nowe. Niebawem będę znow zmieniał olej i sprawdzę ten zawór zwrotny. Mając na półce wolną puszkę filtra sprawdziłem jak on wyglada i jest to poprostu plastikowy grzybek ze sprężynką. Mam rozumieć, ze jest to jedyny zwrotny oleju w tym silniku?
  24. grabolll odpowiedział(a) na episode temat w X5 (E53)
    Czy miałeś to w silniku m62 czy n62? Mam ten sam problem :( Czasem sekundowy gruchot pojawia się juz nawet po godzinie po zgaszeniu i brzmi jak by któryś napinacz rozrządu upuszczał swoje ciśnienie i niedomagał aż go nie dostanie. Wie ktoś czy zawór zwrotny w m62 jest rowniez w puszce i jest elementem wymiennym :?:
  25. Dla nadania kolorystyki tematu... :p http://s11.postimg.org/o6aepvn6b/image.png image hosting over 5mb

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.