Jeden producent, w jednym modelu (może dwóch) popełnił błąd. Dlaczego Ty - mający rozrusznik innej firmy masz mieć go z tego tytułu wymieniony? Twój samochód ma już 5 lat, to że się uszkodził/zużył to nie musi być wada ukryta. Kupiłeś tylko BMW. To nie złoty bilet do raju. Marki premium nie oferują dożytowniego dogadzania właścicielowi w cenie auta. Za wszystko trzeba dodatkowo zapłacić.
Nie mam zamiaru dyskutować. Wiedza mechaników stawiająca decyzje ... z resztą jak piszesz o prądzie w Voltach - nie ma sensu.
Z resztą masz 530e gdzie to trochę inaczej działa, ale ok. A inna para kaloszy... gdyby bylo zwarcie - to by zniszczyło kable, akumulator i dalej.
Skoro odpala z kabli lub boostera... a dwa że w ogóle 15v ? No ale nie ważne. Nie ma co dyskutować.
Pisałeś że masz gwarancje rozszerzona - dlaczego z niej nie korzystasz ?