Skocz do zawartości

skrzypienie w kierownicy


multilab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Od dłuższego czasu słychać jakby delikatne skrzypienie (szuranie, ocieranie) podczas obracania kierownicą. Kiedyś było mniej, a od pewnego czasu więcej - nie bardzo mogę zlokalizować źródło. Czy ktoś już tak miał? Czy ma to jakiś związek z blokadą kierownicy, bo i z nią mam co jakiś czas problem (żółty komunikat)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam tasme, tez mi sie odzywa. Ktos pisal o gumie przy drazku kierowniczym , mozesz tam sprobowac przesmarowac.

Zdjac osolne pod kierownica (3 x torx) i zobaczysz metalowy drozek na ktorym jest oslona gumowa , przesmaruj miejsce styku,pokrec moze pomoze - u mnie nie pomoglo ewidetnie skrzypi tasma . Czasem jak jest zimno , jak jest cieplo nie skrzypi , jak troche pojezdze to tez nie skrzypi - taki urok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Jeszcze jedna rzecz, moze i glupia ale mi pomogla. Tuz przed wizyta u mechanika w celu diagnozy skrzypienia, zmienilem nieco polozenie kierownicy, okazalo sie ze byla opuszczona maksymalnie nisko, do oporu (lubie siedziec nisko w aucie). Podnioslem ja minimalnie do gory i skrzypienie calkowicie zniknelo (czy na zawsze, to sie okaze, narazie pare tygodni bez zadnego skrzypienia). Domyslam sie ze pewnie wiekszosc forumowiczow najpierw sprawdzi takie opcje ale byc moze ten post oszczedzi komus rozbierania kierownicy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie bede zakladal nowego watku...

Kilka razy zauwazylem ze przy max skrecie np na parkingu przy malej predkosci slychac cos w stylu pompki ktora nie ma plyny9plyn od wspomagania jest),czy to moze byc cos z pompa od wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede zakladal nowego watku...

Kilka razy zauwazylem ze przy max skrecie np na parkingu przy malej predkosci slychac cos w stylu pompki ktora nie ma plyny9plyn od wspomagania jest),czy to moze byc cos z pompa od wspomagania?

 

to na pewno pompa od wspomagania, może masz za mało płynu albo jest już stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.