Skocz do zawartości

328 spalanie lpg?


Rekomendowane odpowiedzi

benzyniak zdecydowanie szybciej sie nagrzewa (jeżeli termostaty są sprawne) w przednim aucie z silnikiem benzynowym osiagnięcie 90 stopni zajmowało 3,5km spokojnej jazdy... w 320d zajmuje to ok 7-8km przy spokojnej jeździe (niebieskie pole 2tys poza niebieskim aż do 90stopni 2,5tys obr)

 

do do spalania 328i muszą sie inni użystkownicy wypowiedzieć :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam automacik z sekwencją Landi Lorenzo i można przyjąć że w mieście (korki) 16 litrów, średnio 12 litrów a na trasie można zrobić 10. W poniedziałek zrobiłem 1460 km i spaliła 135 litrów, a 150 nie schodziło. Tylko mądrze z gazem, powolne rozpędzanie i można nią bić rekordy. Oczywiście moim zdaniem, poprawcie jak coś nie tak :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.8 ale w E39 więc trochę cięższa buda.

Miasto 14-17 lpg zależnie od stylu jazdy.

14l bardzo delikatnie, 15-16 dość energicznie, 17 lub więcej przy mocnym ryzykownym miejskim stylu jazdy.

Trasa jak na razie 10-13 lpg

10l spokojnie jadąc do 100-110 bez wyprzedzeń

12-13 jadąc 160 miejscami, wyprzedzając itp.

Spalanie podane w LPG, skrzynia manual, instalacja BRC sequent 56.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
powiedzmy sobie szczerze ze kupujac 2,8 nie robi sie tego po to by oszczedzic , moja pali 15l lpg trasa 1/3 miasto (kola 18 225/45)(srednie spalanie na kompie 12l) , styl jazdy taki jak reszta uczestnikow drogi czyli przecietny , jesli chodzi o sportowy styl jazdy to (nigdy na gazie tego nie robie szkoda silnika) 15l schodzi w moment nie ma co sie czarowac jak chcesz skorzystac z dobrodziejstwa tego silnika to musi sobie on "słepnąć" inna sprawa to to ze na tle reszsty silnikow bmw nie wyglada to zle a wrecz dobrze:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

generalnie jest tak że gazu pali około 15-20% więcej każde auto.

moja 320 pali średnio 13l gazu przy większości trasia. Instalke mam KME na gaz prząłączy mi się rano po jakichś 800metrach.

Spalanie jakie udało mi się osiągnoś to 11l przy trasie 110km/h niżej w moim przypadku nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.