Skocz do zawartości

320d wskaźnik paliwa- podziałka


Balugass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

otóż zastanawiam sie czy wskaźnik poziomu paliwa w całym zakresie jest równy czyli:

od1/1 do 3/4 - 15,75l ON

od 3/4 do 1/2 -15,75l ON

od 1/2 do 1/4 -15,75l ON

od 1/4 do 0 -15,75l ON

 

ostatnio zalałem na full (dodatkowo z bańki pod korek) i po 1005km miałem wskaźnik idealnie na kresce "1/4" zbiornika wiec sporo zostało w zbiorniku

 

czy coś wiadomo na ten temat?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi nie gra. 3/4 zbiornika to 47,25/1005km= 4,70l na 100km więc trochę mało. Dobrze by było, żeby tyle paliła każda bunia. U mnie wygląda to tak, że do połowy zbiornika no może trochę za połowę w stronę pustego wskazówka opada powoli, lecz już od tego miejsca to bardzo szybko spada do rezerwy. Gdzieś było napisane na forum, że to chyba związane z budową zbiornika ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi nie gra. 3/4 zbiornika to 47,25/1005km= 4,70l na 100km więc trochę mało. Dobrze by było, żeby tyle paliła każda bunia. U mnie wygląda to tak, że do połowy zbiornika no może trochę za połowę w stronę pustego wskazówka opada powoli, lecz już od tego miejsca to bardzo szybko spada do rezerwy. Gdzieś było napisane na forum, że to chyba związane z budową zbiornika ?!

 

dlatego własnie sie zapytałem :) średnio na trasie wg dystrybutora wychodzi mi 5,1-5,4 na trasie wiec 4,7 troche mnie "przeraźiło" :mrgreen:

ps. do połowy zbiornika miałem 680km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi spaliła na trasie 4,8 przy jeździe do 150 km/h i to spalanie to faktycznie nie według komputera tylko to co zalałem do baku:) ona pali mało jeśli jedziemy równomiernie ja jechałem praktycznie cały czas autostrada i droga ekspresowa 5 ludzi i cały bagażnik rzeczy sam sie zdziwiłem jak dojechałem do celu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja bylem w szoku !! jazda 120 KM na tempomacie z predkosciami 90-115kmh i 80KM tez na tempomacie 120-130km/h i wyszlo 4,26l !!!! szok!!! peugeot 407hdi 2.0-16v wiecej palił. z powrotem przyspieszylem srednio o 30km/h na tych odcinkach i pod domem wyszlo 4,67l/100km . wielki szacun;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.