Skocz do zawartości

klopoty z policja - niemieckie blachy


Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam pytanie kupilem bmw w niemczech tablice byly wykopione na miesiac oczywiscie juz wyszly zrobilem przeglad i ubezpieczenie w polsce bo ponoc mozna do polroku jezdzic na niemieckich jak sie ma ubezpieczenie i przeglad w polsce a dzis zatrzymaly mnie poly z drogowki i chcieli mi woz na lawete wziac bo powiedzieli ze to jakas bzdura i ze tablice sa juz niewazne wiec jak to jest z tymi tablicami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wykupiles ubezpieczenie na miesiac to tylko mozesz jezdzisz przez miesiac.wiec jak minal termin to moga ci zabrac na lawecie

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm.... :think:

 

to dziwne... ja mialem ten sam przypadek... z powodu przedluzajacej sie kolejki do rejestracji w urzedach... skonczyla mi sie waznosc ubezpieczenia niemieckiego...

 

ale okazalo sie ze spokojnie moge ubezpieczyc auto u nas w kraju i dalej jezdzic... i tak zrobilem i nie mialem zadnych problemow z policja do zakonczenia procesu rejestracji...

 

zaznaczam tylko ze mialem tablice niemiecka z czerwonym paskiem...

 

pozdrawiam

cosmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie maja prawa ci nic zrobic,rok temu kupilem calibre tez na celnych tablicach,ubezpieczenia mialem wazne 14 dnii,po uplywie tego czasu wykupilem ubezpieczenie na te same tablece i jezdzilem ze cztery miesiace,wiec mozesz sie z nimi klucic

 

No jeżdzić, jeżdziłeś, a czy zatrzymała cię choć raz policja??

Takim autkiem po upływie ważności tablic lub na niemieckich tablicach nie wolno się poruszać po drogach(auto zostało wyrejestrowane i nie jest nigdzie zarejestrowane) - po jeżdzić to możesz i nawet ze dwa lata, ale do puki cię policja nie zatrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! Jak to sobie wyobrażacie jak można się poruszać po publicznych drogach samochodem nigdzie nie zarejestrowanym???
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Dobrze jest wozić też ze sobą wszystkie papiery dotyczące wozu(ksera dok pozostawionych na celnym itp), wtedy "mili" panowie nie powinni sie czepiac chyba ze trafisz na policjanta z okresem wtedy .... Mnie tez skonczyła sie rejestracja , ubezpieczenie opłaciłem i podczas kontroli pokazałem cały plik papierów :) wtedy policjant stwierdził ze ma powyżej uszu czytania niemieckich dokumentów i czeka aż wreszcie skończy sie ten szał lub urzedy przyspieszą tempa po czym sprawdził stan techniczny i puścił mnie wolno :cool2: Pozdrawiam i życze bezkontrolowej jazdy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tablicach z czerwonym paskiem można poruszac się tylko do daty na nim określonej bez względu na kontynuację ubezpieczenia

a czy wiecie, że po sprowadzeniu auto do momentu rejestracji trzeba nawet się zgłosic do Policji i poinformowac o fakcie poruszania się nie zarejestrowanym autem, kuzyn kupił e39 i w trakcie kontroli policjant zapytał czy zgłosił auto, przesiedział na komendzie 3 godziny w środku nocy, dla kaprysu policjanta

BMW 528i, vito 110 CDi,


Zajazd pod Sosnami, Małkinia

Bar Sosenka, Rockwool polska, Małkinia

Zajazd Chodowiak, Chodów k/Siedlec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeździłem 8 miesięcy na celnych blachach (czerwonych) z wykupionym osobno polskim OC.. no i nie było większych problemów z niebieskimi, kilka razy tylko się tam przyczepili czemu auto przerejestrowane, ale zawsze jakoś się tam wymigiwałem..

 

P.S.

Plus jazdy na takich tablicach jest taki że nie przychodzą mandaty z fotoradarów.. :D


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie przychodzą bo auto nie jest nigdzie zarejestrowane-możesz zatankować do pełna na stacji i pojechać i też nic nie przyjdzie bo do kogo. Policja się nie czepia bo nie chce im się robić papierkowej roboty. Auto jak sprowadziś to nigdzie na policje nie zgłaszasz(ktoś panu bzdur na opowiadał) jedyn co to od umwy kupna sprzedaży, którą się ma to w ciągu 7 dni trzeba zgłosić do urzędu celnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skoro auto nie jest nigdzie zarejestrowane to jak wyglada sprawa stluczki kolizji wypadku :?: wtedy juz sa same problemy, a jesl chodzi o tankowanie to niezapomnijce ze na stacjach sa kamery na to trzeba uwazac :D wiec jak cos to beda was szukac po zdjeciach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co to od umwy kupna sprzedaży, którą się ma to w ciągu 7 dni trzeba zgłosić do urzędu celnego.

 

Nie 7, a 5 i nie od daty na umowie kupna sprzedaży, a od przekroczenia granicy... jak spóźnisz się z akcyzą o np.30 dni to zawsze możesz powiedzieć iż 27 dni zwiedzałeś kraj Wroga...


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spowodowałem wypadek autem na nieważnych celnych blachach, miałem wykupione ważne tzw. graniczne OC w firmie Cigna na miesiąc. Po przybyciu na miejsce kolizji Policja oczywiście przyczepiła się do nieopłaconej akcyzy - ale powiedziałem im że ubezpieczenie wykupiłem w Polsce po zakupie auta ale przed jego ściągnięciem do kraju. Więcej kłopotów miałem z tym, że brak było ważnego polskiego przeglądu, straszono mnie też powiadomieniem UC. Koniec końców otrzymałem tylko mandat 200 zł - 100 za kolizję, 100 za jazdę bez dokumentów potwierdzających badanie techniczne w kraju.

Swoją drogą na 2 stronie dowodu rejestracyjnego do celnych tablic jest adnotacja o jego ważności przez rok. No i jak to interpretować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu... :D

 

ja mialem info z wydzialu komunikacji... ze jesli mam zaplacona akcyze... wazny przeglad... i wszystkie papiery przy sobie...

to moge spokojnie ubezpieczyc auto... i dalej nim pomykac po polskich drogach...

 

i tak wlasnie zrobilem... czekajac w kolejce do rejestracji... jezdzilem po polskich drogach na celnych tablicach z czerwonym paskiem... z polskim OC... ale tylko nie caly miesiac.. do momentu rejestracji auta...

 

i nie mialem problemow...

 

pozdrawiam

cosmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co to od umwy kupna sprzedaży, którą się ma to w ciągu 7 dni trzeba zgłosić do urzędu celnego.

 

Nie 7, a 5 i nie od daty na umowie kupna sprzedaży, a od przekroczenia granicy... jak spóźnisz się z akcyzą o np.30 dni to zawsze możesz powiedzieć iż 27 dni zwiedzałeś kraj Wroga...

 

Tak masz racje, że 5 dni(sorka pomyliłem się), ale jęsli chodzi o date to patrzą na umowe jeśli autko przywiozłeś na lawecie lub np. kupiłeś u nas w kraju tylko na niemieckich tablicach(nie masz nigdzie wpisane kiedy przekroczyłeś granice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.