Skocz do zawartości

E90 felgi ET


Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Mam problem. Kupiłem kola do swojej 335i e93 przód 8,5 cala ET38 (opony 245/40/19), tył 9,5 et35 (opony 275/35/19) Okazło się że opony są za szerokie tył nie miesci sie w nadkole przód dotyka amortyzatora. Czy jak założe opony 225/35/19 i tył 255/30/19 będzie dobrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Mam wielką prośbę doradźcie czy takie felgi spasują bezproblemowo do e91 z 2016 r., dedykowane są do F10 ale tak dla pewności chciałbym wiedzieć, ET30 jest moim zdaniem w porządku i chyba nie musiałbym montować żadnych dystansów, ewentualnie na tyle delikatne. Dodam, że opony 225/45/17 mam w posiadaniu.

Widzę, że kolega andrux wyżej też o to pytał, zastanawia mnie czy otwór centrujący będzie ok, choć na fotach z linku niżej widzę, że siedzą na e91.


Z góry dzięki za odpowiedź.


http://www.bmwstylewheels.com/bmw/236

http://allegro.pl/felga-aluminiowa-17-bmw-5-f10-f07-f11-5x120-6780-i7247789937.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć! Przymierzam się właśnie do zakupu pierwszych felg, z tego względu pierwszy post! :) Przeszperałem ten i inne tematy, ale nie znalazłem prostej odpowiedzi jakichś granicznych et. Mam e90 lci, szerokości felg jakie wybrałem to 8,5' na przód i 9,5' na tył. I teraz pytanie odnośnie et, które wejdą? Przy większym et dołożyłbym jakiś dystans, tylko ile?, przy mniejszym et nie wiem czy wejdą. Mam takie do wyboru.

1. Przód 8,5' ET 18, Tył 9,5' ET 25

2. Przód 8,5' ET 38, Tył 9,5' ET 45

Czy może zmieszać obie opcje i zrobić

Przód 8,5' ET 38, Tył 9,5' ET 25 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie.

Mam przedliftowe E93 i chcialbym do niego dokupic felgi 18 calowe. Zawsze podobal mi sie wzor 32, ale wystepuja one w kilku parametrach. Jaki setup rekomendowalibyscie zeby kupic? jaka szerokosc na przod i tyl? Jakie ET? Czy sa potrzebne dystanse? Dodam, ze nie zalezy mi na szerokosci opon z wszelka cene.


Bede wdzieczny za porady.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do E90 dawali te felgi 7x16 albo 8x17 ET34.

Do innych modeli z 18-calowych tylko szerokość 8j, więc dość szerokie i będą potrzebne dystanse bo ET były w okolicach 20.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle, wzor 32 mial dla 18" felgi nastepujace szerokosci i ET:

1. 8", ET 20 - ale nigdzie nie moge znalezc jednoznacznego potwierdzenia ze nie będą wystawały poza obrys blotnika z przodu

2. 8", ET 47

3. 8,5", ET50


Wydaje mi się, że można by się pokusić o dwie 18x8, ET47 na przod i dwie 18x8,5, ET 50 na tył. Pytanie czy i jakie bede potrzebowac do tego dystanse oraz jaki rozmiar opon na te felgi zalozyc?


Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci to pomoże, ale ja od kilku lat pomykam w e90 na styling 21 z et20, ale 8x17 - oryginał jak do e34. Przód i tył się mieści nawet przy oponie 225/50/17. Nic nie ociera przy na max skręconych kołach ani na w pełni załadowanym samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam


chcę kupić felgi JR21 18 cali

przód 8,5 x 18 jakie ET ?? sprzedawcy proponują et 30 lub 35

tył 9,5 x 18 jakie ET ?? sprzedawcy proponują et 30 lub 35


ma ktoś z tym doświadczenie bo nie mam pojęcia co kupić


autko BMW325lci MPak MSuspension


pozdro TL

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.