Skocz do zawartości

E90 felgi ET


Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki bardzo za podpowiedź, mam ten komfort, że mogę podjechać i przymierzyć. Z góry dzięki.

 

 

No i po przymiarce zdecydowałem się je kupić, z przodu wygląda jako tako ale tył rzeczywiście schowany, doradźcie jakie dystanse zakupić żeby wyglądało przyzwoicie, miże ktoś jakiś link wklei bo powiem szczerze raczkuje w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie teraz mam zalozone 18/225/40 et13 8,5j i jest ladnie, ale zbliza sie zima i trzeba bedzie zalozyc pakiet winter a tu juz tak ladnie nie ma:-) zimowki to seryjne 16/205/65 et34 7j i teraz pytanie jakie moge zalozyc dystanse? Przod 1,5cm na strone a tyl 2,5cm a strone czy moze wyc wiecej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Profil nie przypadkiem 55 w tych zimówkach? Jeżeli o samą szerokość felgi to możesz dołożyć 19mm i jeszcze 21mm przez et, więc wychodzi 40mm :o letnie nie wystają z przodu? Tył nie przyciera?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale jak z tyłu będziesz miał na równi to po załadunku będzie przycierać, jak widać spory dystans możesz założyć.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema!

Jaki dystans na przód i tył przy stylingach 63 w e91 prelci, zawias seria ale w planach pro kit. I jeszcze jakie szerokości oponek podejdą. Takie kolo właśnie palnuje na kolejny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Panowie mam nastepujacy problem:

Przez własną nieuwagę kupilem do e90 320d prelci felgi 16'' styling 32 7j et46. Jak łatwo się domyślić, koło jest mocno schowane w nadkole, szczegolnie z tylu (rozmiar opony 205/55).

Po przełożeniu opon pojawil sie jednak problem, bo zalacza mi sie kontrola trakcji. Po prostu jadąc nawet po suchej, prostej drodze potrafi załaczyc się kontrolka, jakby auto wypadało w poślizg.

Czy przyczyną może być zbyt duze et felgi?

Po przejechaniu około 200km zdejmowalem zarowno tyl jak i przod zeby sprawdzic czy nic nie obciera, ale nie widac, zeby cokolwiek przycieralo ( z reszta gdyby tak byko, to napewno byloby to slychac).

Problem jest o tyle dziwny ze latem jezdze na 19'' 9j z tylu z laczkiem 265 (+dystans 20mm) oraz 8j 235 (+ dystans 10mm) z przodu i nie ma żadnego problemu.

Nie wiem czy winne są schowane koła, czy może winny moze byc ktorys czujnikow?

Czy ktos mial podobny problem, ze zbyt duze et felgi dawalo takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Dodam tylko, że jadąc dzis rano do pracy, całą drogę (20km) przejechalem bez problemu.

Natomiast przy powrocie mniej więcej w polowie drogi zapalila mi się trakcja (jechalem akurat w łuku okolo 80km/h), potem zauważyłem tez przerywanie/dlawienie sie silnika przy skręcie o 90 stopni na skrzyzowaniu (chwilowy zamul i po naprostowaniu kol wszystko ponownie ok), z tym ze to juz bez zapalania kontrolki.

Czy przyczyną moze byc czujnik abs w ktoryms z kol? Przy zdejmowaniu letnich musialem troche opukac mlotkiem cala piaste, bo dystanse za nic nie chcialy zejsc.

Tak naprawde nie wiem co robic, bo mam do wyboru albo przelozyc opony spowrotem na stal (koszty przekladki), albo zakladajac, ze winowajcą jest et - kupic dystanse (koszt jeszcze wiekszy niz przelozenie).

Czy jezeli ktorys z czujnikow okazalby sie niesprawny, to komp powinien cos pokazac? Na desce nie ma na stale zadnego bledu poza zapalajacym sie trojkatem od trakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko

kupiłem na zime felgi styling 390 od F30 do swojej e90 prelci 320d. Jej wymiary to 7j x 16 et 31 i fabrycznie wchodzą na nie opony 205/60/16. Czy bez problemu wejdą na te felgi opony 205/55/16 czy lepiej kupić takie jakie są wg. producenta z trochę grubszym kapciem?

Aha i opony chce kupić zwykle bez runflat

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdecydowanie zakładaj takie jakie są przewidziane do e90, czyli 205/55/16.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Twoja diagnoza byla trafna ;-)

Winny byl czujnik abs w prawym tylnym kole. Swoją drogą nie wiedzialem, ze takim puknieciem mlotkiem w piaste mozna uszkodzic czujnik, ktory jest calkiem z tylu i w dodatku jest schowany...no i potem niestety swoje kosztuje. Radze uwazac przy sciaganiu dystansow i nie robic niczego na sile, aby nie odpadlo nam zbyt duzo rdzy - podobno wlasnie to jest przyczyna uszkodzenia czujnika.

Tak czy inaczej zamawiam od razu dystanse 15mm bo teraz przy et46 auto wyglada paskudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Będą dobre, na styk nie będzie, ale zawsze możesz dopasować sobie odpowiednio grube dystanse po założeniu już kół. To samo polecam koledze wyżej, bo sporo zależy od rodzaju zawieszenia i rozmiaru opon.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się alusie z linku poniżej, jednak czy moja E90 318i, 129KM nie jest zbyt słaba do tak dużych felg czy lepiej poszukać 17"

 

https://www.olx.pl/oferta/alufelgi-felgi-kola-styling-135-18-bmw-e60-m-pakiet-oryginalne-5x120-CID5-IDq3jfL.html

Edytowane przez Krzyś00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
245 na przodzie to raczej nie przejdzie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.