Skocz do zawartości

320d czy to koncząca sie turbina??


Luki222

Rekomendowane odpowiedzi

witam!! mam podobny problem,wymienilem jakis zaworek podcisnieniowy,przepływomierz i nic ,problem mam taki ze raz mi sie wlancza turbina a raz nie,raz ciagnie a raz wogole jest bez moc no i turbo wlancza sie od roznych obrotow ,oleju niebierze nic, tłumik jest czysty, pod kompem nic niepokazuje,jaki jest problem? czy to turbina padła a no i pali troche na niebiesko troche na biało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wężyki podciśnienia zmienione? generalnie jest standardowa ścieżka odzyskiwania mocy w 320d poszukaj na forum jest tego pełno. Jak wymieniłeś przetwornik ciśnienia i przepływkę to już droższa cześć za tobą. Jaką kupiłeś przepływkę? Czy po jej wymianie robiłeś adaptację? opisz wszystko bardzo dokładnie może Ci pomożemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wężyki podciśnienia zmienione? generalnie jest standardowa ścieżka odzyskiwania mocy w 320d poszukaj na forum jest tego pełno. Jak wymieniłeś przetwornik ciśnienia i przepływkę to już droższa cześć za tobą. Jaką kupiłeś przepływkę? (jaki numer i firma, niestety BMW jest marką która nie lubi zamienników)Czy po jej wymianie robiłeś adaptację? opisz wszystko bardzo dokładnie może Ci pomożemy.

 

zrób test 4. Tzn. wrzuć czwarty bieg przy odpowiedniej prędkości i gaz w podłogę. W tym czasie obserwuj ekonomizer, co się z nim dzieje, jeżeli dochodzi do maksa i trzyma się cały czas to ok, jeśli nie to od przepływki proponuję zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szczerze mowiąc nierobiłem zadnej adaptacji poniewaz kuzyn mi to zamontował u siebie w garazu,jest dobrym mechanikiem a na kompie gdzies indziej mi skasowali błąd, rowniez wymienił mi ten jakis wezyk podcisnieniowy ,za przeplywke dałem ok 250zł tyle wiem,zrobie jeszcze tak jak Ty mi powiedziałes na tym 4biegu, z gory dzieki ,dam znac co sie dzieje pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej sprawdz nr przeplywki....o ile pamiec mnie nie myli to jak masz ...318 tzn, ze masz stara, jak zmieniles i masz nr 4xx albo 5xx to musisz ja zaadaptowac, bo inaczej na 4 i 5 biegu bedziesz mial mula...tak jak kolega pisal wczesniej sprawdz na 2 najwyzszych biegach, jak bedzie slabo sie zbierala to przeplywka (jak byla wymieniona do adaptacji), jak nie to do wymiany...

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,tzn on mi nawet na 1 niekiedy niejedzie tzn jedzie ale niezałancza sie turbina wogole,niezaleznie od biegu ,a niekiedy jak sie zabierze turbina to idzie króciutko ale sprawdze to na tej 4 i 5 i odezwe sie co z tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tryb awaryjny Ci się włącza, sprawdź dokładnie błędy komputerem.

 

Dokladnie....tak jak kolega pisze, jak zalacza sie tryb awaryjny to na zadnym biegu nie pojdzie, turbo sie nie zalaczy i nie bedzie mocy...tylko dobra diagnostyka....

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kompie wyszły mu tylko 2 błedy przepływka i etn zawor podcisnieniowy ale dlatego ze to wymieniał mi kuzyn a on niema kompa zeby to wykasowac, gdzies indziej na kompie nic niewyszło chyba ze podjechac di innego mechanika i go podpiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jaki masz nr: jeśli masz końcówkę 4xx albo 5xx to przepływka jest nowa a adaptacji nie ma i musisz to zrobic, bo bez tego bedziesz mial mula na pewno na 4 i 5 biegu...stare przeplywki mialy koncowke 318. Edytowane przez moby85

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co to znaczy ta adaptacja przepływki,tylko podpiąc go pod kompa i jakoś ustawic,zaakceptowac, mam tak zrobic czy jak narazie sie wstrzymac, ja sie tylko boje ze to ta turbina sie sypie ale z waszych opin wychodzi naszczesie cos innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.