Skocz do zawartości

Olej Napedowy = Diesel BMW


winstrol100

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam temat z czystej ciekawosci , chodzi mi ogolnie o Disle bmw sam mam teraz 730d dlatego zakladam temat wlasnie w tym dziale.

Chodzi mi o lanie roznych olejow napedowych , czy ktos leje do siebie jakies opały albo jekko chrzczoną rope :?: :?: :?:

 

Mam znajomego ktory ma 730d ale e65 z 2005 roku. Leje do siebie opał , zrobil juz 90 tys km i jedzi dalej. W tym momencie ma 305 tys km. Byl na sprawdzeniu wtryskow i turbiny wszystko :cool2:

 

Nie chce wiedziec czy ktos moze zalatwic haha tylko czy to fajtycznie chodzi i nic sie z tym nie dzieje :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki diesla we wspolczesnych BMW, jak zreszta wszystkie nowoczesne common-raile sa bardzo podatne na jakosc paliwa. Nawet tankujac ON na porzadnych (na oko) stacjach nie ma pewnosci, ze wtryskiwacze nie ulegna uszkodzeniu, a juz lanie roznych 'fikolkow', to loteria. Niestety, to nie Mercedes W123/W124 czy Volvo 740, ze pojedzie praktycznie na wszystkim, ewentualnie z dolewka mixolu.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten jak mówisz mechaniol nie widział, co potrafi zrobić RME z układem paliwowym, chociażby ścianami baku, czy elementami gumowymi. Swoja drogą ci sami mechaniole powtarzają od lat, żeby jeździć na luzie, lepsze opony dawać na przód, a bolączki leczyć dodatkami do czyszczenia wtrysków.

Nie wiem, czy w e65 jest dostępna opcja przygotowania auta pod RME, może taką właśnie ma Twój kolega?

Po Vinie ma mieć S201A RAPE METHYL ESTER VERSION (RME).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki diesla we wspolczesnych BMW, jak zreszta wszystkie nowoczesne common-raile sa bardzo podatne na jakosc paliwa. Nawet tankujac ON na porzadnych (na oko) stacjach nie ma pewnosci, ze wtryskiwacze nie ulegna uszkodzeniu, a juz lanie roznych 'fikolkow', to loteria. Niestety, to nie Mercedes W123/W124 czy Volvo 740, ze pojedzie praktycznie na wszystkim, ewentualnie z dolewka mixolu.

W Volvo 740 silnik diesla był od VW LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tds praktykowalem opalowke przez 40 tys, co prawda rozszczelnil sie wtrysk sterujacy i 3 koncowki wtryskow byly do wymiany. Mysle ze nie mialo to bezposredniego zwiazku ze stosowanym paliwem, bo po kupnie tego nie sprawdzalem- mysle ze koncowki byly juz trafione a wtrysk sterujacy to typowa usterka. Pompa przy sprzedazy byla w takim samym stanie, jak po kupnie. Jesli chodzi o diesle z CR pierwszej generacji, to slyszalem ze ludzie leja opal, ale ja bym sie raczej nie odwazyl (kupilem auto w gazie, zeby mnie nie kusilo). Ewentualna awaria moze byc za bardzo kosztowna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.