Skocz do zawartości

Pomóżcie prosze na temat palącej sie diody.


robertas72

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc.Miałem próbe kradzieży auta i teraz po wymianie wkładek i modułu coś zaczeło mi rozładowywać akumulator.Po dokładnych oględzinach zauważyłem,że po zamknięciu gabloty pilotem palą sie nie wiem jak długo ,ale palą sie diody lub dioda od polożenia drążka zmiany biegów przekładni automatycznej.Może i tak ma być.Kiedyś napewno nie zwracałem na to uwagi,a dziś dostrzegam.Czy to normalne ? Zauważyłem,także lekki szum dmuchawy po wyjęciu kluczyka,jednak on po jakimś czasie ustępuje.Sam już nie wiem co począć.Kupiłem dziś nowy akumulator,a co bedzie dalej czas pokaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.u mnie tez sie pali ta dioda, tez nie zwracalem na to uwagi az kiedys zobaczylem ze cos sie w autku pali, wiec ta dioda dosc dlugo sie swieci ale pozniej gasnie.sprawdze u siebie po jakims czasie.dmuchawa, a wlasciwie klapy nawiewow nawet po wyjeciu kluczyka troche tam sobie jakis czas halasuja, bynajmniej u mnie.pozniej spokuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zmień temat bo cię admin upomni.

Po drugie - dioda się świeci zawsze przez pewien czas po zamknięciu auta tak samo jak na przykład nawigacja mieli płytą jeszcze prze chwile tak wiec to normalne. Taka dioda bierze parę wat, musiała by się świecić z miesiąc żeby ci akumulator rozładować a i to nie wiem czy nie za krótko.

Po trzecie - po wyjęciu kluczyka zamykaj ci się klapy po to by auto się szybko nie wychładzało, standard w klimatroniku w BMW.

Po czwarte - sprawdzałeś czy nie masz jakiś błędów odnośnie akumulatora ?

Po piąte - trzeba by sprawdzić poszczególne obwody ile prądu żrą po wyłączeniu, dobry elektryk sprawdzi ci upływność i wyczai na którym obwodzie, potem już łatwo można dojść do tego co w danym obwodzie zżera prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz odnośnie kontrolek.Otóż jak zadzwoniłem do serwisu , to nie wiem czy oni sie nie znają,czy próbują naciągnąć,bo powiedzieli ,że mam podjechać jak bedzie elektronik i sprawdzimy co sie dzieje.Generalnie powiedzieli,że nic nie może sie palic po wyjęciu kluczyka,ale skoro też tak masz to chyba im sie coś pomyliło.Co do przewietrzania to musze to sprawdzić.Jeszcze raz dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.