Skocz do zawartości

Internet w BMW X3 - F25


qestor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam X3 F25, mam w nim dokupiony pakiet internet ( fabrycznie) duze navi pro 8,8cala. Pakiet z bluetoothem - i w podlokietniku snap in. Telefon dziala bez zarzutu moge rozmawiac na glosnomowiacym, przegladac wybierane, odebrane rozmowy itd. Ale internet nie dziala. I to nie zaleznie jak ustawie ( mam wszystko ustawione zeby byla transmisja danych itd) nawet podswietalaja sie wszystkie 3 ikonki po skonfiguorwaniu i polaczeniu telefonu z samochodem jako aktywne. Niezaleznie czy mam telefon podlaczony przez sam bluetooth z autem czy jest wpiety w ten fabryczny snap in. Telefon do iPhone 4, ale probowale to samo tez z innymi jak nokia itd. Bez roznicy. Probowalem w Orange i Erze. Wyskakuje Usluga w tym kraju niedostepna czy cos takiego. Moze ktos powiedziec czy uzywal poprzez kom w X3 f25 internet w samochodzie? Czy to w ogole mozliwe?

 

dziekuje, przepraszam za chaotyczny post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

posiadam X3 F25, mam w nim dokupiony pakiet internet ( fabrycznie) duze navi pro 8,8cala. Pakiet z bluetoothem - i w podlokietniku snap in. Telefon dziala bez zarzutu moge rozmawiac na glosnomowiacym, przegladac wybierane, odebrane rozmowy itd. Ale internet nie dziala. I to nie zaleznie jak ustawie ( mam wszystko ustawione zeby byla transmisja danych itd) nawet podswietalaja sie wszystkie 3 ikonki po skonfiguorwaniu i polaczeniu telefonu z samochodem jako aktywne. Niezaleznie czy mam telefon podlaczony przez sam bluetooth z autem czy jest wpiety w ten fabryczny snap in. Telefon do iPhone 4, ale probowale to samo tez z innymi jak nokia itd. Bez roznicy. Probowalem w Orange i Erze. Wyskakuje Usluga w tym kraju niedostepna czy cos takiego. Moze ktos powiedziec czy uzywal poprzez kom w X3 f25 internet w samochodzie? Czy to w ogole mozliwe?

 

dziekuje, przepraszam za chaotyczny post :)

Czołem,

 

Wg mnie, odpowiedź jest jasna USŁUGA NIEDOSTĘPNA - zapewne jeszcze w PL nie uruchomili... pytałeś u dealera?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dealer twierdzi ze powinno dzialac. Tym bardziej na forum 5 tutaj widzialem ze w polsce ktos ma wlaczony internet zobacz tutaj zdjecie http://img51.imageshack.us/img51/3476/img0312bq.jpg - ja tego nie moge zobaczyc bo mi sie wystwiela usluga niedostepna w danym kraju - i zastanawiam sie co robie zle - a moze trzeba cos aktywowac? sam juz nie wiem bo pare telefonow, wpinanie, roznych operatorow, duzo ustawien przetestowalem i to samo czyli kicha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa ale nie w RP wyjedź do D i będziesz miał net... u mnie działa bez problemu ale tylko za granicami naszego kraju (stara Europa)...nie wiem dlaczego ale sygnał mimo używania różnych telefonów jest przesyłany za pomocą GPRS - idzie bardzo wolno...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, no wlasnie chyba nie o furmowoicza ktory ma tutaj najnowsza bmw 535 xd dostalem info ze to kwestia softu - wszystkie od sierpnia b.r. roku maja juz soft i mozna smigac z internetem - macie zdjeciej powyzje - i to w polsce. Wiec bede musial atakowac aso. Jak ktos jeszcze cos wie dajcie znac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziękuję, nie wiedziałem, myślałem, że to ja pomogę Tobie a to Ty pomogłeś mi...

 

szykuję się na wgranie polskiego do systemu więc przy okazji zrobię pełną aktualizację softu i sprawdzę,

 

mnie bardziej intresuje czy zmnieni się prędkość transmisji, bo na chwilę obecną denerwuje mnie "konwersja" z HSDPA na GPRS i zamiast korzystać za granicą z netu w aucie jadę na telefonie...

 

co nie zmienia faktu, że dla mnie jest to b. ale to b. mało przydatny bajer...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Internet przez telefon komórkowy w F25 i innych modelach działa w Polsce (od pażdziernika 2010) bez problemów pod warunkiem, że telefon obsługuje udostępnianie Internetu przez Bluetooth (Personal HotSpot w iPhone'ie).

Jeżeli chodzi o Internet przez BMW Assist to rzeczywiscie to nie działa w naszym kraju, ale jak rozumiem OP pytał o tą pierwszą opcję.

 

Dodatkowo funkację Internetu i BMW Online (BMW Live) można dołożyć jeżeli samochód nie posiada tej opcji fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne....Odbierałem auto pod koniec maja i serwis jak i BMW Polska twierdzą że internetu nadal w Polsce nie ma. Od razu dodam, że telefon obsługuje udostępnianie internetu przez Bluetooth jak i mam wykupioną opcję aktywacji internetu w aucie. Być może kolega podzieli się jak to zrobił i jak ewentualnie chętni mieliby zrobić aby u nich działał także internet?

 

Pozdrawiam

Rafał Piaskowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne....Odbierałem auto pod koniec maja i serwis jak i BMW Polska twierdzą że internetu nadal w Polsce nie ma. Od razu dodam, że telefon obsługuje udostępnianie internetu przez Bluetooth jak i mam wykupioną opcję aktywacji internetu w aucie. Być może kolega podzieli się jak to zrobił i jak ewentualnie chętni mieliby zrobić aby u nich działał także internet?

 

Pozdrawiam

Rafał Piaskowski.

 

Wyslij mi swoj VIN i model telefonu na maila to sprobuje Ci pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Internet działa w polsce bez problemu .. Na forum F10/F11 jest opis ze zdjęciami uruchomionej opcji:

 

viewtopic.php?f=103&t=170698

 

 

 

powodzenia

R.

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Internet w samochodzie poprzez iPhone 4 będzie działał dopiero po aktualizacji najnowszego KISU ze strony bmw.com/update. Po pomyślnej aktualizacji w samochodzie, należy jeszcze spełnić kilka wymagań:

 

1) Samochód musi mieć opcję SA 644 (przygotowanie do Bluetooth) oraz SA 614 (Internet)

2) Karta SIM musi mieć uruchomioną usługę tethering(trzeba aktywować ją u swojego operatora)

3) Najnowsza wersja iOS w iPhonie (teraz 5)

4) Włączoną opcję "Hot Spot Osobisty" w iPhonie.

 

Następnie należy sparować telefon przez bluetooth i zaznaczyć "Przesył danych". Internet powinien działać bez problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam BlacBerry 9300 i Nokie N8 i nie działa Internet, pomimo iż mam wykupioną opcję i w menu komputera "Status usług" - jest aktywna. W serwisie robiono mi ostatnio aktualizację softu i na Iphonie internet działa. Problem podobno tkwi w ustawieniu telefonu jako modemu, do udostępnienia sygnału via bluetooth do BMW.

Podobno są programy do wgrania na komórkę, co rozwiązują problem. Iphone może działac fabrycznie jako modem,a z innymi telefonami jest kłopot.

Czy ktoś z użytkowników ma działający internet na innym telefonie jak Iphonie ?

Pozdrawiam

robs2003

BMW X3 F25 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku BB masz udostępnienie internetu przez bluetooth ? :shock:

Oczywiście

 

Ale są jakieś dziwne różnice w modelach BMW i telefonach - wystarczy wejść na stronę http://www.bmw.com/com/en/owners/navigation/bluetooth/compatibility_check_intro.html wybrać auto, wybrać telefon i porównać jakie funkcje są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W przypadku BB masz udostępnienie internetu przez bluetooth ? :shock:

Oczywiście

 

Ale są jakieś dziwne różnice w modelach BMW i telefonach - wystarczy wejść na stronę http://www.bmw.com/com/en/owners/navigation/bluetooth/compatibility_check_intro.html wybrać auto, wybrać telefon i porównać jakie funkcje są dostępne.

 

po wgraniu programu "Nokia PC Suite" do laptopa z bluetooth, wgraniu sterowników umożliwiahących uruchomienie telefonu jako modemu, internet w N8 zadziałał. Temat po tygodnowej walce - zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Podstawowa sprawa to update combox z BMW i potem aktywne konto internet w półce a nie w de :D

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie bmw po wpisaniu mojego VIN-u piszą że moja wersja oprogramowania jest aktualna.

mam TX-002.005.025-002.005

moje fa:

E90_#0910&EBAT%0475$1CA$1CB$1CC$1CD$216$230$249$255$2K9$2PA$320$321$423$428$441$464$465$4CG$508$520$521$534$540$548$606$614$615$616$644$698$6AA$6AB$6AL$6VC$863$881$8A1$8S3$8SP$8TL$8TN*PG11-A090

------------------

Pozdrawiam


Gumes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdze i odpiszemy..

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Cześc.

Odkopie trochę temat aby nie zakładać nowego wątku...


U mnie jest taka sprawa że internet nie działa w PL tylko w DE, ponieważ auto pochodzi z DE.

Czy udało się komuś przeprogramować aby ta funkcja działała w PL i chciałby się podzielić.

Na infolini powiedzieli mi że nie da sie już przepisac pod PL ponieważ auto zbyt stare z 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.