Skocz do zawartości

316i Problem z wrzuceniem biegu na włączonym silniku


Arczion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Potrzebuje waszej opinii. Gdy auto stoi na wyłączonym silniku biegi wchodza bez problemu a gdy je odpale wogule nie idzie nic wrzucic. Wymianiałęm sprzęgło kompletne oraz wysprzęglik i olej w skrzyni biegow.Wszystko było dobrze za nim wziołem sie za wymiane tych rzeczy. W czym tkwi problem? :| :| Dodam jeszcze że sam pedał sprzęgła po odpowietrzeniu jest w połowie bez oporu a potem juz twardo łapie. Czy za słąbo odpowietrzyłem ? I to jest przyczyna tego że biegi nie chcą wejść wogule?

 

______

Proszę się na przyszłość zapoznać z tym:

viewtopic.php?f=68&t=120678

bo inaczej będę takie wątki zamykał. Tym razem tytuł poprawiłem. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło kolego odpowietrzaj od dołu wstrzykując płyn hamulcowy przez odpowietrznik na wysprzęgliku, wystarczy duża strzykawka 50-100ml, bezbarwny wężyk i chwila precyzji. Zalej strzykawkę i wężyk do pełna tak aby nie było bąbelków... potem popuszczasz delikatnie odpowietrznik, żeby zaczęło z niego lecieć. ostrożnie wsuwasz koniec wężyka na odpowietrznik po czym poluzujesz go o około pół obrotu i pompujesz świeży płyn. spieniony winien pojawić się w zbiorniczku. układ sprzęgła tak najłatwiej i najszybciej odpowietrzyć:) Przypominam że płynu nie może być za dużo w zbiorniczku bo może się wylać... korek zbiorniczka ma być odkręcony. poziom płynu monitorować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc odpowietrzanie nic nie dało dalej to samo. próbowałem tym sposobem ze szczykawką. Rozmawiałem z mechanikiem i powiedział że zostało wymienić pompe ze sprzęgła. I moje pytanie gdzie znajduje sie ta pompa? We wnętrzu zaraz pod pedałem ? i jak ją wymienić ? tzn co jest potrzebne i jak sie za to wziąść?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprzęgło jest żle odpowietrzone

poszukaj na forum o odpowietrzeniu sprzęgła

spróbuj to zrobić wysprzęgnikiem

odkręć go od skrzyni i naciskaj na ten trzpień,oczywiscie wężyk na odpowietrznik i do płynu

tak jak pedałem,naciskasz trzpień i luzujesz odpowietrznik

sprawdzaj poziom płynu,tam są dwie komory i można nie zauważyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

koledzy mam podobny problem z wrzuceniem biegów tylko na włączonym silniku. Ale jak dodam gazu tak do 3 tys powiedzmy to bieg wejdzie lepiej o wiele. Kpl sprzęgła wymieniałem:) mam 318i silnik M43. Taki mały trzpień łapy wymieniony.

O co chodzi z tym zerowaniem sprzęgla? Czy to by miało jakiś wpływ. Nie wiem czy mechanik to zrobił i czy jest możliwość założenia odwrotnie tarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.