Skocz do zawartości

Doposażenie e60 w lusterko z pilotem do bram.


skovroon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Mam w tej chwili w swojej e60 zwykłe lusterko wewnętrzne.

Ostatnimi czasy chodzi mi po głowie zmiany lusterka na takie z pilotem do bramy i dodatkowo funkcją fotochromu.

Generalnie najbardziej potrzebny byłby pilot gdyż wkurza mnie już w koło trzepocąca podczas jazdy wiącha pilocików od bram przy kluczyku od auta :?

 

i tu się nasuwa pytanie:

Jak dużo jest roboty żeby doposażyć moje autko w takie lusterko z pilocikiem?

robił ktoś już coś podobnego?

Czy trzeba ciągnąc do lusterka jakieś nowe kabelki? czy lustro ma już w sobie nadajnik?

Edytowane przez skovroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, jeżeli nie masz fotochromów i będziesz chciał również zrobić lusterka boczne w fotochromach to trzeba bd ciągnąć kable ponieważ to w lusterku wstecznym znajduje się sensor. Jeżeli zależy ci tylko na samym lusterku wstecznym wewnątrz kabiny z fotochromem to nie jest już problem. Wystarczy pociągnąć do takiego lusterka zasilanie. Możesz wpiąć się pod przewody od oświetlenia. To samo tyczy się pilota do bramy garażowej potrzeba tylko zasilanie. Z tego co wiem to jest chyba jedyna rzecz w E60 której nie trzeba kodować. To jakby odrębne urządzenie, znajdujące się w obudowie lusterka. Ogólnie super sprawa, posiadam w obecnej e65:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli nie masz fotochromów i będziesz chciał również zrobić lusterka boczne w fotochromach to trzeba bd ciągnąć kable ponieważ to w lusterku wstecznym znajduje się sensor. Jeżeli zależy ci tylko na samym lusterku wstecznym wewnątrz kabiny z fotochromem to nie jest już problem. Wystarczy pociągnąć do takiego lusterka zasilanie. Możesz wpiąć się pod przewody od oświetlenia. To samo tyczy się pilota do bramy garażowej potrzeba tylko zasilanie. Z tego co wiem to jest chyba jedyna rzecz w E60 której nie trzeba kodować. To jakby odrębne urządzenie, znajdujące się w obudowie lusterka. Ogólnie super sprawa, posiadam w obecnej e65:)

chyba każde lusterko ma zasilanie do czujnika deszczu (chyba że to też była opcja?) więc można to wykorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat lusterka z pilotem też mnie bardzo interesyje. Można kupić nowe w ASO jako zestaw doposażeniowy tylko cena zporowa ponad 2400zł http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NX11&mospid=50101&btnr=51_6106&hg=51&fg=95. Ciekawe tylko dlaczego nie dają instrukcji montażowej przy zakupie i w katalogu jest napisane:

 

" Do tego doposażenia nie są dostępne

dokumenty montażowe.

Montaż powinien być przeprowadzany

przez wykwalifikowany personel,

najlepiej przez Dealera BMW.

BMW nie ponosi odpowiedzialności

za niewłaściwe działanie i uszkodzenia

spowodowane niewłaściwym

montażem.

Czas montażu ok. 0,5 h, który

w zależności od stanu i wyposażenia

pojazdu może odbiegać od tej wartości "

 

Albo jest bardzo proste i specjalnie tak piszą :roll: albo jest jakiś myk i można coś spiep......

Wiadać też że ten zestaw pracuje na częstotliwość 868Mhz, a większość bram garażowych w naszym kraju na 433Mhz, więc myślę że zamontowanie z podłączeniem lusterka to nie wszytko. Trzeba będzie jeszcze podłączyć oddzielną radiolonie do napędu bramy garażowej taką która działa właśnie na częstotliwości 868Mhz. Z tego co pamiętam czytałem w instrukcji obsługi samochodu że można zadzwonić do ASO i zapytać z jakimi napędami działa pilot z lusterku bez kombinacji, ale jak znam nasze ASO to i tak nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie :mrgreen:

Ps. Na allegro trafia się czasem takie lusterko z pilotem za 400-500zł ale rzadko innych np. z kamerami jest pełno. Może ma ktoś na sprzedanie takie z pilotem?

Do forumowiczów którzy posiadają lusterko z pilotem fabrycznie, czy może ktoś sprawdzić do czego jest podpięte zasilanie lusterka :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok gadałem przed chwilą z kumplem który zakłada napędy do bram i powiedział mi że duża większość napędów działa właśnie z częstotliwością 433Mhz (w tym mój FAAC). Wstawienie radiolinii do napędu 868Mhz to żaden problem i nic wielce kosztownego ~100zł. Dowiedziałem się też że większość pilotów do bram w tym mój pracują w trybie z kodami zmiennymi. Wie ktoś dokładnie na jakich kodach działa ten pilot w lusterku?

 

a co do podpięcia zasilania do lusterka, to może dobrze by było podpiąć też właśnie pod instalacje lampek oświetlenia kabiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok gadałem przed chwilą z kumplem który zakłada napędy do bram i powiedział mi że duża większość napędów działa właśnie z częstotliwością 433Mhz (w tym mój FAAC). Wstawienie radiolinii do napędu 868Mhz to żaden problem i nic wielce kosztownego ~100zł. Dowiedziałem się też że większość pilotów do bram w tym mój pracują w trybie z kodami zmiennymi. Wie ktoś dokładnie na jakich kodach działa ten pilot w lusterku?

 

a co do podpięcia zasilania do lusterka, to może dobrze by było podpiąć też właśnie pod instalacje lampek oświetlenia kabiny?

 

Z tego co ja się orientuje to pilot w lusterku jest uniwersalny i działa z kodami zmiennymi jak i ze stałym kodem. Inna jest procedura przypisania go do radiolini z kodem stałym i zmiennym (tak jak już pisałem wcześniej a ty potwierdziłeś 868Mhz). Jak masz instrukcje obsługi auta to poczytaj jest to opisane. Co do podpięcia pod lampki oświetlenia to chyba kiepski pomysł bo co najpierw będziesz otwierał drzwi aby pojawiło się napięcie na zasilaniu lusterka :roll: . Najlepiej by było podłączyć pod coś co ma stałe zasilanie po włączeniu silnika, a po wyjęciu kluczyka ze stacyjki już nie i wtedy pilot nie zadziała :cool2:

 

Ps. skovroon a ty jakie masz lusterko fabryczne bo jak masz samościemniające electrochrom to w twoim przypadku to żaden problem bo tam masz już zasilanie podciągnięte. Ja mam do du... bo ma zwykłe lusterko manualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macio ja też mam najzwyklejsze lusterko sterowane manualnie :?

 

Gadałem też z pewnym magikiem od BMW na temat podłączenia tego lusterka i On stwierdził że trzeba sprawdzić, bo możliwe że w niektórych wersjach była instalacja podciągnięta. Nawet w przypadku braku elektrochromu i pilota w lusterku.

 

aaa i muszę się czymś pochwalić :mrgreen:

na naszym polski alledrogo wyrwałem przed chwilą lusterko do e60 z EC = electrochrom, Funk = pilot radiowy,LED = dioda do autoalarmu,GTO = wbudowany pilot uniwersalny/pilot do garażu za 270zł z wysyłką :D

czyli 1 krok mam już za sobą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na no zajjjebiste masz szczęście :cool2: . Ja co jakiś czas lukam na allegro i szukam nawet do 500zł i nie mogę znaleźć. Jak byś namierzył jeszcze jedno daj znać chętnie też kupie, a i oczywiście daj znać jak zamontujesz, czy była instalcja a jeśli nie to gdzie się wpiołeś :mrgreen: Czekamy na efekt końcowy jak odpalisz i będzie śmigać :cool2: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macio ja też mam najzwyklejsze lusterko sterowane manualnie :?

 

Gadałem też z pewnym magikiem od BMW na temat podłączenia tego lusterka i On stwierdził że trzeba sprawdzić, bo możliwe że w niektórych wersjach była instalacja podciągnięta. Nawet w przypadku braku elektrochromu i pilota w lusterku.

 

aaa i muszę się czymś pochwalić :mrgreen:

na naszym polski alledrogo wyrwałem przed chwilą lusterko do e60 z EC = electrochrom, Funk = pilot radiowy,LED = dioda do autoalarmu,GTO = wbudowany pilot uniwersalny/pilot do garażu za 270zł z wysyłką :D

czyli 1 krok mam już za sobą :wink:

 

 

mogłeś go mieć nawet za 240 bo za tyle mi gosc chciał puscic poza allegro :mrgreen: http://allegro.pl/lusterko-wewnetrzne-bmw-electrochromowe-z-pilotem-i1838360302.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macio ja też mam najzwyklejsze lusterko sterowane manualnie :?

 

Gadałem też z pewnym magikiem od BMW na temat podłączenia tego lusterka i On stwierdził że trzeba sprawdzić, bo możliwe że w niektórych wersjach była instalacja podciągnięta. Nawet w przypadku braku elektrochromu i pilota w lusterku.

 

aaa i muszę się czymś pochwalić :mrgreen:

na naszym polski alledrogo wyrwałem przed chwilą lusterko do e60 z EC = electrochrom, Funk = pilot radiowy,LED = dioda do autoalarmu,GTO = wbudowany pilot uniwersalny/pilot do garażu za 270zł z wysyłką :D

czyli 1 krok mam już za sobą :wink:

 

 

mogłeś go mieć nawet za 240 bo za tyle mi gosc chciał puscic poza allegro :mrgreen: http://allegro.pl/lusterko-wewnetrzne-bmw-electrochromowe-z-pilotem-i1838360302.html

 

 

Zajeeebbbiścieee :cry2: . Dajcie znać jak coś znajdziecie :cool2: Tylko na priv bo ktoś podkupi :lol:

 

Pozdro ALL :mrgreen:

Edytowane przez macio116
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macio ja też mam najzwyklejsze lusterko sterowane manualnie :?

 

Gadałem też z pewnym magikiem od BMW na temat podłączenia tego lusterka i On stwierdził że trzeba sprawdzić, bo możliwe że w niektórych wersjach była instalacja podciągnięta. Nawet w przypadku braku elektrochromu i pilota w lusterku.

 

aaa i muszę się czymś pochwalić :mrgreen:

na naszym polski alledrogo wyrwałem przed chwilą lusterko do e60 z EC = electrochrom, Funk = pilot radiowy,LED = dioda do autoalarmu,GTO = wbudowany pilot uniwersalny/pilot do garażu za 270zł z wysyłką :D

czyli 1 krok mam już za sobą :wink:

 

 

mogłeś go mieć nawet za 240 bo za tyle mi gosc chciał puscic poza allegro :mrgreen: http://allegro.pl/lusterko-wewnetrzne-bmw-electrochromowe-z-pilotem-i1838360302.html

to czemu nie brałeś? :shock:

 

w tym przypadku te 30zł i tak już są śmieszne. Bo większość jak już są to od 500 w górę. A ostatnio nawet mi się rzuciło w oczy za 1200 :duh: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macio ja też mam najzwyklejsze lusterko sterowane manualnie :?

 

Gadałem też z pewnym magikiem od BMW na temat podłączenia tego lusterka i On stwierdził że trzeba sprawdzić, bo możliwe że w niektórych wersjach była instalacja podciągnięta. Nawet w przypadku braku elektrochromu i pilota w lusterku.

 

aaa i muszę się czymś pochwalić :mrgreen:

na naszym polski alledrogo wyrwałem przed chwilą lusterko do e60 z EC = electrochrom, Funk = pilot radiowy,LED = dioda do autoalarmu,GTO = wbudowany pilot uniwersalny/pilot do garażu za 270zł z wysyłką :D

czyli 1 krok mam już za sobą :wink:

 

 

mogłeś go mieć nawet za 240 bo za tyle mi gosc chciał puscic poza allegro :mrgreen: http://allegro.pl/lusterko-wewnetrzne-bmw-electrochromowe-z-pilotem-i1838360302.html

to czemu nie brałeś? :shock:

 

w tym przypadku te 30zł i tak już są śmieszne. Bo większość jak już są to od 500 w górę. A ostatnio nawet mi się rzuciło w oczy za 1200 :duh: :duh:

 

 

za wolne mam ruchy :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macio ja też mam najzwyklejsze lusterko sterowane manualnie :?

 

Gadałem też z pewnym magikiem od BMW na temat podłączenia tego lusterka i On stwierdził że trzeba sprawdzić, bo możliwe że w niektórych wersjach była instalacja podciągnięta. Nawet w przypadku braku elektrochromu i pilota w lusterku.

 

aaa i muszę się czymś pochwalić :mrgreen:

na naszym polski alledrogo wyrwałem przed chwilą lusterko do e60 z EC = electrochrom, Funk = pilot radiowy,LED = dioda do autoalarmu,GTO = wbudowany pilot uniwersalny/pilot do garażu za 270zł z wysyłką :D

czyli 1 krok mam już za sobą :wink:

 

 

mogłeś go mieć nawet za 240 bo za tyle mi gosc chciał puscic poza allegro :mrgreen: http://allegro.pl/lusterko-wewnetrzne-bmw-electrochromowe-z-pilotem-i1838360302.html

to czemu nie brałeś? :shock:

 

w tym przypadku te 30zł i tak już są śmieszne. Bo większość jak już są to od 500 w górę. A ostatnio nawet mi się rzuciło w oczy za 1200 :duh: :duh:

 

skovroon te za 1200zł to z kamerą, jak ktoś ma opcje asystenta świateł drogowaych dlatego taka cena. Jak znajdziecie do 500zł to dajcie znać i biorę, a kolega co pisał że mógł kupić za 240zł pewnie nie jest zainteresowany wymianą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do gościa z allegro czy posiada może lusterko z pilotem do E60 i ma :mrgreen: tylko chce 650zł :duh: .

Napisałem mu że 500zł mogę dać i czekam na odpowiedź :roll: .

Ale do tego co ja od Niego kupiłem?

 

Raczej nie. Nie wiem od kogo skovroon kupiłeś :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do gościa z allegro czy posiada może lusterko z pilotem do E60 i ma :mrgreen: tylko chce 650zł :duh: .

Napisałem mu że 500zł mogę dać i czekam na odpowiedź :roll: .

Ale do tego co ja od Niego kupiłem?

 

Raczej nie. Nie wiem od kogo skovroon kupiłeś :mrgreen: .

 

Od tego co bratpit podał link :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: faktycznie mogłem sprawdzić, ale nie to inny alegrowicz? A myślisz że ten od którego ty kupiłeś może mieć jeszcze jedno takie lusterko :?: .

właśnie raczej nie :? on miał mało części do BMW.

 

Taka wskazówka którą ja się zawsze sugeruję szukając czegoś na allegro: :wink:

wpisując w wyszukiwarce lusterko czy tam czego szukacie nie zawsze wpisujcie np "lusterko z pilotem e60"

 

często dana część widnieje pod inną nazwą modelu, np w moim przypadku lusterko pochodziło z E46, ale po sprawdzeniu wyszło że pasuje jeszcze do innych modeli :wink:

 

a w nazwie auckji było: "LUSTERKO WEWNĘTRZNE BMW ELECTROCHROMOWE Z PILOTEM"

 

zalecam też wciskanie "szukaj w tytułach i opisach auckji"

 

no i oczywiście allegro trzeba często kontrolować, czy nie pojawia się nic nowego (Kiedyś ustrzeliłem w ten sposób tylne lamy do E60 LCI za bodajże 700zł) a normalnie wtedy chodziły po 1000-1500. Aukcja trwała tylko 17minut :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.