Skocz do zawartości

X5 3.0sd Wskaźnik temperatury + światła Home Lights


Jedrass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy wskaźnik temperatury w danym modelu jest na obramówce obrotomierza ?

 

Pytam z racji tego że nie poruszają mi się owe "kreseczki"

dodatkowo błąd hamulca co jakiś czas a i jeszcze bym zapomniał swiatła odprowadzające do domu nie chcą oświetlać mi drogi do domu ( tak tak w komputerze włączone na 30s) pytanie może zadam inne ... Czy swiatła "doprowadzające do domu" działają po wyłączeniu samochodu (i wyjściu z niego) ale do zamknięcia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła coming home ustawiasz w komputerze - Aktywacja i czas świecenia.

Jadnak BMW ma tak że nie włączają się same ale musisz je za każdym razem właczac kiedy chcesz aby świeciły.

Gasisz silnik i chcesz je właczyć to dajesz sydnał długimi i załaczają się na wyznaczony czas. sama się nie zapalą po wyłaczenu silnika każdorazowo musisz je sam załączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wskaźnika temperatury oleju. Jest wskaźnik chwilowego zużycia paliwa.

BMW ma suchą miske olejową w takich samochodach nie podaja temp. oleju.

Jest tylko możliwośc sprawdzenia na komp. poziomu oleju.

Nie ma też wskaźnika temp. płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki michal72 spróbuje.

A jeśli chodzi o wskaźnik temperatury silnika ? To wiesz gdzie jest ?

Ogólnie pożalić się muszę że wczoraj jadąc X padły albo turbo albo przepływomierze samochód jedzie jak by miał 80km. mam nadzieje że jednak przepływomierze.

Ja miałem przypadek kiedy chciałem gwałtownie przyśpieszyć w zimie i odłączył mi turbo. Jest to zabezpieczenie przed chwilowym przeciązeniem turbiny.

Jak zgasi się silnik na chwilę i ponownie uruchomi powinno być wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wskaźnika temperatury oleju. Jest wskaźnik chwilowego zużycia paliwa.

BMW ma suchą miske olejową w takich samochodach nie podaja temp. oleju.

Jest tylko możliwośc sprawdzenia na komp. poziomu oleju.

Nieprawda. U mnie jest wskaźnik temperatury oleju zamiast zużycia paliwa (pewnie żeby mnie nie stresować). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrass mialem to samo i okazalo sie ze spadla mi rura podajaca powietrze do turbo. Sam ja zalozylem , przykrecilem i odrazu POWER IS BACK. Widac po otworzeniu maski po lewej stronie silnika. Sprawdz sobie czy to nie to. Tez przez chwile balem sie ze mi Turbiny padły :) na szczescie nie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wskaźnika temperatury oleju. Jest wskaźnik chwilowego zużycia paliwa.

BMW ma suchą miske olejową w takich samochodach nie podaja temp. oleju.

Jest tylko możliwośc sprawdzenia na komp. poziomu oleju.

Nieprawda. U mnie jest wskaźnik temperatury oleju zamiast zużycia paliwa (pewnie żeby mnie nie stresować). :wink:

Temperatury oleju ?

Chyba wskaźnik temp. płynu chłodnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrass mialem to samo i okazalo sie ze spadla mi rura podajaca powietrze do turbo. Sam ja zalozylem , przykrecilem i odrazu POWER IS BACK. Widac po otworzeniu maski po lewej stronie silnika. Sprawdz sobie czy to nie to. Tez przez chwile balem sie ze mi Turbiny padły :) na szczescie nie :D

 

Powiem tak zawiozłem do Smorawińskiego okazało się że nie dość że przewody powietrzne tak jak u Ciebie piKi(tylko u mnie niby popękały) to jeszcze zaworki ciśnieniowe ?! coś takiego cenowo ok ale za to żeby tylko znaleźli 550zl ... ogólnie pojechałem na ten 12 punktowy przegląd za 135 zł ale że chciałem widzieć co zabrało moc to tak jak pisałem wcześniej 550.

 

Ogólnie wskaźnika temperatury oleju nie ma tak zostałem poinformowany w salonie.

 

piKi a jaki masz przebieg jeśli można wiedzieć ?

 

Dla ciekawych zaworki 350zł komplet przewody ok 200zł robocizna ok 500zł. plus diagnoza 550 i 135 za 12 punktowy serwis (promocyjny).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie włączają się same po każdorazowym zamknięciu auta i świecą 30 sekund = tyle ustawiłem w komputerze... Nic nie muszę robić z wąsem od świateł długich...

Aha, i włączają się same po otwarciu auta pilotem.

 

Bo masz zakodowane, aby światła "follow me home" (coming home sa w Audi) aktywowały się z pilota.

 

Przy otwarciu to sa światła "welcome lights", też masz je ustawione. Wiekszość aut po 2007 obsługuje tą funkcję (jezeli jej nie ma to wymaga kodowania komputerem w celu aktywacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z tym wskaźnikiem temp oleju. Benzyna doładowana potrzebuje tych informacji.

X5 diesel mam tylko wskaźnik paliwa i chwilowe spalanie - nie wiem po co ?

 

X6 ma również białe zegary.

Masz wskaźnik jak roakłada się napęd na koła. Widziałem taki wskaźnik na testach w Top Gear w X5M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modele benzynowe maja wskaznik temperatury, natomiast wszystkie wersje diesla maja chwilowe spalanie. Co do pokazywania rozkladu napedu, wiem ze wszystkie wersje idrive CIC to maja, nie wiem natomiast czy bylo to w CCC

 

ps. te białe zegary w X6 to Twój model tak ma, czy mozna sobie to jakos ustawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modele benzynowe maja wskaznik temperatury, natomiast wszystkie wersje diesla maja chwilowe spalanie. Co do pokazywania rozkladu napedu, wiem ze wszystkie wersje idrive CIC to maja, nie wiem natomiast czy bylo to w CCC

Tak było też w CCC.

 

ps. te białe zegary w X6 to Twój model tak ma, czy mozna sobie to jakos ustawic?

To są zegary od X6M. Ja miałem amerykańskie, chciałem je zmienić więc kupiłem takie (300 km/h) i świecą sobie na biało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Można przełożyć zegary np do diesla z benzyny i wtedy jest temperatura zamiast chwilowego spalania ....

 

Pisaliśmy o tym w wątku o zegarach X5M..

 

Rozkład mocy w x6 jest standard można to uruchomić w x5

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 lat później...
  • 3 miesiące temu...
odgrzeję kotleta ponownie.


jak to z tymi kreseczkami przy obrotościomierzu? też mam tylko 4 kreseczki które nie zmieniają swojej ilości - mam X5 w dieslu :)


w E61 525d było to ewidentnie dynamiczne.

 

Witam,


Odgrzewanym kotleta. Mam tak samo w X5 E70 3.0d - kilka kresek, niezależnie czy od razu po odpaleniu, czy po jeździe. Doszedłeś może, o co w tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.