Skocz do zawartości

X5 E70 mokre dywaniki tyl


mokry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy na tym forum i pisze z prosba o pomoc. Ostatnio zauwazylem w moim X5 z 2007 roku mokre dywaniki z tylu. Dzieje sie tak glownie po deszczu, ale nie wiem, skad woda moze przeciekac. Podejrzewam uszczelki w drzwiach. Samochod jest bezwypadkowy. Czy ktos spotkal sie z taka przypadloscia?

 

Bede wdzieczny za rade.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
jak zdejmiesz boczek to jest taka osłona styropianowa fabrycznie przyklejona kitem moze to ona odchodzi ale troche za młode auto na takie numery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

U mnie wystapił podobny problem i rozkopałem tylną część pasazerską auta całą , okazało się ze po stronie kierowcy na tylnym siedzeniu jest węzyk od spryskiwacza na tylną szybę który jest łączony spinką- tędy był wyciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
jak zdejmiesz boczek to jest taka osłona styropianowa fabrycznie przyklejona kitem moze to ona odchodzi ale troche za młode auto na takie numery

 

To bylo wlasnie to. Znajomy mechanik szybko zidentyfikowal problem i ponownie uszczelnil wszystkie drzwi. Dziekuje za rady i nikomu nie zycze wilgoci w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem podobny problem u mnie woda zbierała się w części bagażowej,powodem był pęknięty wężyk spryskiwacza tylnej klapy,pękł on pod lewym boczkiem w bagażniku.

Niestety woda spływając dostała się do modułu sterującego reduktorem napędu 4X4,przez co w wyniku zwarcia przestał działać.

Konieczna była wymiana modułu i zakodowanie w nim numeru VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W moim przypadku winny był serwis. Przy zakupie wybrałem opcje przyciemnianych szyb, diler oczywiście nie zamówił oryginalnych, tylko sam je przyciemnił. Źle sklejone uszczelnienie w tylnych drzwiach powodowało przeciekanie na dywaniki wody (deszcz, myjka itp). Uszczelnienie (podklejenie) i po problemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jak masz przyciemniane szyby, to musisz zdjąć boczki i tam masz taką piankę wygłuszająco/ocieplającą. Ona podczas demontażu szyb jest rozklejana od dołu w celu ich wyjęcia. Potem niestety ten autokit już nie trzyma. Trzeba najlepiej zdjąć ten stary i nakleić nowy. Demontaż tego kitu jest jak przy lampach w klapie. Bierzesz kawałek kitu i szybkimi ruchami przytykasz kawałek do kitu na drzwiach i odrywasz. Stąd zawsze jest woda na dywanach. Przerobiłem to u siebie. Też się zastanawiałem skąd ta woda. Teraz spoko. Dywany suche. Na wszystkich drzwiach miałem porozklejaną piankę od dołu.

Tutaj masz tę masę.

http://allegro.pl/masa-uszczelniajaco-klejaca-autokit-oryg-renault-i6536285002.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A sprawdzałeś organoleptycznie czy to woda, czy płyn od spryskiwaczy.

Są po tamtej stronie dwa przejścia.

1. spływ od szyberdachu

2. wężyk od spryskiwaczy

a może puściła guma w której lecą kable i wężyk od spryskiwania tylnej szyby pomiędzy klapą a karoserią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.