Skocz do zawartości

320d - M47N - spadek mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. Ostatnio zauważyłem taką przypadłość, iż przy rozpędzaniu samochodu jada na III biegu w granicach 1800-2000 obr/min następuje spadek mocy i przyspieszania, przy IV biegu w tych samych granicach obrotów to samo jest. Po przekroczeniu 2000 obr/min auto ciągnie dalej.

 

Czym to może być spowodowane?

 

Pozdrowienia

Opublikowano
Pojedz na kompa i zobacz czy sa jakies bledy takich przypadków bylo bardzo wiele, byc moze to przeplywka
''Impossible is nothing''
Opublikowano

Z doświadczenia bo zakres spadku mocy podał kolega bardzo precyzyjnie .

Miałem parę przypadków z takimi objawami na diagnostyce. Pomimo dobrej masy początkowej na wolnych obrotach i końcowej mierzonej przez przepławkę , tąpnięcie w tym zakresie obrotów było dość odczuwalne.

 

Odłącz rurkę podającą podciśnienie na EGR przy kolektorze dolotowym ,niech sobie wisi obok ...zrób test.

Jeśli problem zniknie wymień zawór sterujący otwarciem EGR, potocznie -(n75)

 

Pozdrawiam Krzysiek

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Opublikowano
Z doświadczenia bo zakres spadku mocy podał kolega bardzo precyzyjnie .

Miałem parę przypadków z takimi objawami na diagnostyce. Pomimo dobrej masy początkowej na wolnych obrotach i końcowej mierzonej przez przepławkę , tąpnięcie w tym zakresie obrotów było dość odczuwalne.

 

Odłącz rurkę podającą podciśnienie na EGR przy kolektorze dolotowym ,niech sobie wisi obok ...zrób test.

Jeśli problem zniknie wymień zawór sterujący otwarciem EGR, potocznie -(n75)

 

Pozdrawiam Krzysiek

 

dodam ze ten wężyk trzeba czymś zaślepic by nie utracić podciśnienia w układzie :cool2:

Opublikowano

 

dodam ze ten wężyk trzeba czymś zaślepic by nie utracić podciśnienia w układzie :cool2:

 

Bardzo słuszna uwaga. :cool2:

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.