Skocz do zawartości

Odpowiedzialnośc za wykonana usługę ASO BMW


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Umowiłem sie na wymiane świec żarowych w autoryzowanej stacji ASO BMW silnik M57, ustaliłem cenę za części oraz za usługę. Zostałem jednak poinformowany , że ASO nie ponosi odpowiedzialności gdyby takowa świeca się urwała podczas wykręcania , co mnie bardzo zszokowało. ASO podejmuje sie usługi nie biorąc za to ani grama odpowiedzialności :?: jak to możliwe , czy to jest zgodne z prawami konsumenta. Może ktoś ma doswiadczenia z innymi autoryzowanymi stacjami i podobnymi sytuacjami. Co w takiej sytuacji przed zleceniem wymiany podpisywac bądź nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podpisują bo często się ukręcają :) a koszt naprawy duży , także unikają odpowiedzialności i ewentualnej naprawy na swój koszt ...

 

 

pytanie brzmi czy maja takie prawo i jakie prawa ja mam jako konsument w takiej sytuacji ?

 

Wyobraź sobie sytuacje wysyłasz dziecko na kolonie i podjeżdża autobus , kierowca pakuje bagaże i oznajmia , że jeżeli podczas drogi spowoduje wypadek nie ponosi odpowiedzialności za zdrowie i życie dzieci , ponieważ często mu sie zdaża że zasypia za kierownicą.

 

Idąc tą droga może byc również taka sytuacja , że swieca zostanie uszkodzona przez niedbałość pracownika , a nie przez to że świeca była zapieczona i co wtedy też zwalą na konsumenta , mało tego zapłacisz jeszcze za ta usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zlecasz wykonanie tej usługi jako konsument (nie prowadzisz działalności gospodarczej, ewentualnie ten samochód nie jest przez ciebie wykorzystywany do działalności) to wykonawca dzieła (ASO) nie może wyłączyć swojej odpowiedzialności za szkody wyrządzone w trakcie wykonywania umowy (nienależyte wykonanie umowy). Klauzula taka stanowi niedozwolone zastrzeżenie umowne (tzw. klauzula abuzywna), dokładnie opisana jest w art. 385.3 pkt 2 kodeksu cywilnego: niedozwolonymi postanowieniami umownymi są te, które w szczególności [...] wyłączają lub istotnie ograniczają odpowiedzialność względem konsumenta za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania. Pomimo podpisania zlecenia (umowy) z taką klauzulą, zastrzeżenie to nie wiąże ciebie (art. 358.1. k.c.: Postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nie uzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (niedozwolone postanowienia umowne). Nie dotyczy to postanowień określających główne świadczenia stron, w tym cenę lub wynagrodzenie, jeżeli zostały sformułowane w sposób jednoznaczny). Czyli ASO ponosi odpowiedzialność. To tak w skrócie.

Hej

M.i.k.l.i.k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zlecasz wykonanie tej usługi jako konsument (nie prowadzisz działalności gospodarczej, ewentualnie ten samochód nie jest przez ciebie wykorzystywany do działalności) to wykonawca dzieła (ASO) nie może wyłączyć swojej odpowiedzialności za szkody wyrządzone w trakcie wykonywania umowy (nienależyte wykonanie umowy). Klauzula taka stanowi niedozwolone zastrzeżenie umowne (tzw. klauzula abuzywna), dokładnie opisana jest w art. 385.3 pkt 2 kodeksu cywilnego: niedozwolonymi postanowieniami umownymi są te, które w szczególności [...] wyłączają lub istotnie ograniczają odpowiedzialność względem konsumenta za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania. Pomimo podpisania zlecenia (umowy) z taką klauzulą, zastrzeżenie to nie wiąże ciebie (art. 358.1. k.c.: Postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nie uzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (niedozwolone postanowienia umowne). Nie dotyczy to postanowień określających główne świadczenia stron, w tym cenę lub wynagrodzenie, jeżeli zostały sformułowane w sposób jednoznaczny). Czyli ASO ponosi odpowiedzialność. To tak w skrócie.

Hej

 

 

i to jest odpowiedź jednoznaczna i konkretna :cool2:

 

A jezeli ja biorę fakture Vat za usługę ponieważ wrzucam to w koszty? Samochód zarejestrowany na mnie imie i nazwisko ale dzierżawiony przez moją firmę bez amortyzacji. Faktury brane na firmę , nie jestem płatnikiem Vatu .Jak wtedy sprawa wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zlecasz wykonanie tej usługi jako konsument (nie prowadzisz działalności gospodarczej, ewentualnie ten samochód nie jest przez ciebie wykorzystywany do działalności) to wykonawca dzieła (ASO) nie może wyłączyć swojej odpowiedzialności za szkody wyrządzone w trakcie wykonywania umowy (nienależyte wykonanie umowy). Klauzula taka stanowi niedozwolone zastrzeżenie umowne (tzw. klauzula abuzywna), dokładnie opisana jest w art. 385.3 pkt 2 kodeksu cywilnego: niedozwolonymi postanowieniami umownymi są te, które w szczególności [...] wyłączają lub istotnie ograniczają odpowiedzialność względem konsumenta za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania. Pomimo podpisania zlecenia (umowy) z taką klauzulą, zastrzeżenie to nie wiąże ciebie (art. 358.1. k.c.: Postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nie uzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (niedozwolone postanowienia umowne). Nie dotyczy to postanowień określających główne świadczenia stron, w tym cenę lub wynagrodzenie, jeżeli zostały sformułowane w sposób jednoznaczny). Czyli ASO ponosi odpowiedzialność. To tak w skrócie.

Hej

 

 

i to jest odpowiedź jednoznaczna i konkretna :cool2:

 

A jezeli ja biorę fakture Vat za usługę ponieważ wrzucam to w koszty? Samochód zarejestrowany na mnie imie i nazwisko ale dzierżawiony przez moją firmę bez amortyzacji. Faktury brane na firmę , nie jestem płatnikiem Vatu .Czyli rozumiem , że wtedy już nie jestem konsumentem :?: Jak wtedy sprawa wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy odpowiedzialność ASO może się opierać jedynie na podstawie rękojmi, którą można kształtować w dowolny sposób, a nawet i wyłączać. A i tak dotyczyć będzie to wyłącznie wykonania samego dzieła (czyli wymiany świec), w pozostałym zakresie odpowiedzialność zostanie ukształtowana wg woli stron (czyli ASO nie poniesie odpowiedzialności, jeśli tak sobie to zastrzegło, a Ty się na to zgodziłeś i oddałeś im auto).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy odpowiedzialność ASO może się opierać jedynie na podstawie rękojmi, którą można kształtować w dowolny sposób, a nawet i wyłączać. A i tak dotyczyć będzie to wyłącznie wykonania samego dzieła (czyli wymiany świec), w pozostałym zakresie odpowiedzialność zostanie ukształtowana wg woli stron (czyli ASO nie poniesie odpowiedzialności, jeśli tak sobie to zastrzegło, a Ty się na to zgodziłeś i oddałeś im auto).

 

 

dzieki za wyjaśnienie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zimą wymieniałem w ASO świece żarowe i nie było mowy o wymianie na moją odpowiedzialność :shock: Poinformowali mnie po wykonaniu usługi, że mieli problem z jedną świecą, ale poradzili sobie.

http://img820.imageshack.us/img820/8426/bkpy.jpg


EX: 530 dA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jeśli można wiedzieć, to ile ASO goli za taka przyjemność?

 

Mi w DE zawołali 330E ze świecami. Nie wiem, czy za uszczelki policzyli by sobie dodatkowo. Jednak dopytując się o ukręconą świecę, dowiedziałem się że to dodatkowy czas, za który klient płaci...

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ja zapłaciłem w ASO 468 zł za świece i 144 zł za wymianę tylko , że przy okazji wymieniałem kolektor ssący dlatego jest taniej za wymiane świec.

 

Widzę, że przy wymianie świec zalecają wymianę kolektora, który trzeba zdemontować do tej roboty.. mnie tez się to trafiło.. (wymiana 4 świec i niespodziewany kolektor)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.