Skocz do zawartości

525tds touring, padający akumulator.


cpk2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Akumulator został wymieniony na nową Centrę 95Ah 800A, ponieważ stary szybko padał. Z nowym jest to samo. Samochód był odpalony 2 razy, trochę był otwarty, bo brat odkurzał i aku już padł. Mechanik powiedział, że to wina świecącej się wciąż lampki w bagażniku. Niby to naprawił, ale wciąż to samo. Dodam, że auto jest w naszym posiadaniu dosyć krótko. Może wie ktoś co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy tak

na poczatek

sprawdzamy ładowanie na odpalon silniku właczone swiatła radio powinno byc okolo 14V jak jest mniej niz 13,5 to kiepsko

 

wyjmij kluczyki otworz sobie bagaznik i drzwi zeby sie swiecily wszystkie lampki

zmierz napiecie akumulatora powiedzmy bedzie 12,5V

po 15 minutach lub 30 powinno wszystko samo zgasnąć

mierzymy napiecie bedzie okolo 12,3

odczepiamy kleme + i mierzymy znowu jak bedzie wiecej niz to 12,3 V to pada ci np jez i nie rozłancza niektórych układów

 

 

 

pozniej piszemy na forum dokłądne dane i myslimy razem z innymi co moze byc przyczyną :cool2:

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też mi zżerało akumulator. Sprawdził bym pobór amper. Robimy to tak: odłączamy minus z aku, miernik ustawiamy na największy zakres amperów i podłączamy jeden kabel z miernika do klemy drugi do aku. Wtedy prąd przepływa przez miernik. Wyłączamy wszystkie odbiorniki prądu i czekamy chwile. Sprawdzamy ile pobiera na czuwaniu. Powinno być około 0.06 A o ile dobrze pamiętam. jak jest 1A albo więcej to coś cały czas pobiera prąd i rozładowuje akumulator. Jak tak będzie to pisz powiem ci co robić dalej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy aku nie zawsze jest dobrym aku. Ja wymieniłem 2 CENTRY żelowe pod rząd w odstępie 2-3 dni auta rano nie dało się odpalić :( . 3-cim akusem jest BOSH zwykły kwasiak, po tygodniu podchodzę pyk i auto chodzi :). Druga sprawa w jakim stanie masz klemy w e34 jak mi przyśniedziały to masakra też była, co do ładowania to u mnie nie za halo z tego co piszecie bo jest +- 13,5 fakt jakieś ćwierkanie drobne czasami słychać szczególnie kiedy xenony się włączą (fabryczne) a to oznaka padającego powoli alternatora ale w sumie od roku mam takie ładowanie i jak narazie auto na kwasiaku odpala bez problemów. Jedż na tester aku w każdym sklepie go powinni mieć raczej - zaznaczam NIE MIERNIK a tester wygląda coś jak komp diagnostyczny, poda ci wartości producenta i nominalne oraz zalecenia. U mnie na wydruku w aku 2gim centry w aku miało poniżej 35% sprawności a zalecenia WYMIEŃ BATERIĘ NA NOWĄ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotąd uważałem akumulatory z centry za dobre, ale jak czytam to lipa? Mam jeszcze oryginalny, ale chyba trzeba by pomyślec o nowym, bo ostatnio po odłaczeniu na jakieś 5 godzin deski rozdzielczej kompletnie się rozładowal, chyba za szybko trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.