Skocz do zawartości

Wymiana silnika bmw e36 2.0 Vanos


misiaczek5236

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem tu nowy na tym forum wiec witam wszystkich :wink: nie znalaznem odp na moje pytanie i postanowilem zalozyc swoj temat,oczywiscei szperalem po forum ale nie znalazlem nic.A wiec opisze moja sprawe;

 

mam BMW e36 2.0 automat lecz ma padniety sinik.Silnik drugi moge kupic za 600 zl.tylko teraz pyt.jaki mam kupic??bo mam 2.0vanos a do sprzedania sa wlasnie 2 litrowe motory ale jeden Vanos a drugi wlasnie nie ma tego garba na poczatku silnika,ale ten silnik jest po remoncie swiezo.

 

i powiedzcie mi naco zwrocic uwage przy wyciaganiu silnika??wyciagac caly silnik odrazu ze skrzynia czy skrzynie zostawic??

Jak juz wyciagne silnik to przy rozczepianiu silnika ze skrzynia na co zwrocic uwage??czy tam jest cos co moge polamac przy wyciaganiu??(jakies zabezpieczenie czy cos?)

Sprzeglo hydrokinematyczne ma zostac w skrzyni czy przy silniku jak bd rozlaczal ze skrzynia silnik??

Na co jeszcze zwrocic uwage przy tej operacji??

Mam nadzieje ze wypowie sie ktos kto robil juz cos takiego albo zna sie natym.

Na innym forum jakos nie moga mi pomoc wiec moze tu sa Mądrzy ludzie co znaja sie na rzeczy:)

 

z gory dziekuje za pomoc:)

Misiek.

Edytowane przez misiaczek5236
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po pierwsze popraw tytuł, bo temat zamknę.

 

A wracając do rzeczy. Kup silnik taki, jaki miałeś. Jeśli miałeś M50 z Vanosem, to taki potrzebujesz kupić, jeśli nie chcesz zmieniać niczego z osprzętu, czy komputera, czy wiązki etc... Co do wyciągania - proponuję wyciągnąć silnik ze skrzynią razem i rozkręcić to i poskładać z powrotem na wierzchu. Wtedy będziesz miał pełny wgląd we wszystko i na pewno niczego nie pomylisz, a Twoje pytania same na siebie odpowiedzą. Możesz też poszukać kilku wątków na forum o zmianie skrzyni biegów z automatu na manual, które Cię na pewno naprowadzą...

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale jestem nowy i jeszcze nie ogarniam zbytnio :) .a ja mam silnik M52 jak dobrze pamietam,lecz nie jestem pewny i sprawdze na stronie jak bd w domu bo nie znam 7 ostatnich cyfr nr seryjnego.a skoro mam vanos m52 to jak rozpoznam ten silnik co moge kupic ze to m50 czy m52?czy moze poprostu ma byc Vanos i bedzie pasowal bez niczego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem numerem seryjnym jaki mam silnik i potwierdzam ze mam M52.wiem ze ma aluminiowy blok.teraz tylko pojade jeszcze sie upewnic na 100% ze to jest aluminiowy blok.musze zobaczyc na wlasne oczy:) i musze tez zobaczyc jaki silnik ma ten koles co ma na sprzedanie.oby byl to m52.. :) jak to bedzie taki sam to kupuje i biore sie za robote :D

dzieki koledzy za pomoc:)

 

troszke juz poczytalem na tym forum i duzo sie dowiedzialem :) bardzo dobre forum!!

jesli zrobie auto zaloze sobie swoj temat i pochwale sie Bunia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanie.czy docisk tarcze itp to musze zostawic te co mam w swoim silniku czy moze byc z tamtego??bo ten silnik co ja bede wstawial to on jest manual.
jaki docisk ,jaką tarczę ? w automacie nie ma czegoś takiego ,rozbierzesz zobaczysz co trzeba przełożyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj kolektor ssący potem rozrusznik ,weż w rekę nasadową 17 i przez otwór po rozruszniku odkręc 3 śruby trzymające element nr 2 w tym linku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HD61&mospid=47375&btnr=24_1314&hg=24&fg=05 żeby to zrobic musisz obracac wałem korbowym zgodnie z ruchem wskazówek zegara wtedy je zobaczysz ,dzwignia pozycjonera biegów w pozycji N , następnie odkręc wszystko żeby swobodnie wyjąc motor.Ustaw dzwignię w pozycji P i wyciągaj silnik .Sprzęgło kinetyczne czyli wspomniany element nr.2 zostaje przy skrzyni.Przy silniku zostaje wieniec zębaty przykręcony do wału ,musisz go przełożyc do nowego silnika przy użyciu tych samych śrub .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy , mam pytanko zamierzam wymienic silnik z 1,6 na 1,8 i do tego 1,8 mam komputer nie bedzie problemu z przełożeniem ??

3 X NIE

- z przełożeniem silnika nie

- z przełożeniem sterownika nie

- z przełożeniem przekładni głównej nie bo jest takie samo w 1,6 i 1,8

czy odpowiedż Cię satysfakcjonuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.odswiezam temat poniewaz zamierzam zrobic dla siebie bmw.jednak musiala troche postac jebym zrobil ja dla siebie :D temad dotyczy silnika i nadal tak jest :) prawdopodobnie jest albo uszczelka pod glowica albo glowica.a teraz pytan mam pare bo dowiedzialem sie co nie co.

 

jeden gosc powiedzial mi ze ona dmucha w chlodnice poniewaz ma popsuta chlodnice ale od oleju od skrzyni( automat) mozliwe to ??bo mi sie nie wydaje przeciez to nie ma nic wspolnego z silnikiem.

 

druga sprawa.nie chciala chodzic na wolnych obrotach.ale to zrobilem juz.wyregulowalem

 

trzecie pytanie dotyczy korka oleju.dziwna sprawa poniewaz jak odpale silnik i chodzi normalnie.odkrece tylko korek od oleju i odrazu gasnie.czym to jest spowodowane ??

 

cztery.sprawa licznika.stoi auto bez aku.przychodze podlaczam odpalam i bunia gada bez problemu.wyswietlacz pokazuje km wszystko elegancko.ale pokazuje przez chwile tylko;/ dlaczego??

 

5.kto zna jakiegos dobrego mechaniora bmw zeby mi ja zrobil ??jednego znam i bd wybieral sie do niego moze jutro po poludniu ale chcialbym nie tylko do niego pojechac..

namiary bym prosil adres tele :)

ludziska pomozcie :) chce ja zrobic dla siebie bo chce miec swoje auto i modzic sobie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.