Skocz do zawartości

Problem z orginalnym radiem


Sajo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak wcześniejszym poście pisałem że przymierzam się do zmiany systemu audio jednak narazie nie będe zmieniać ponieważ nie doszły do mnie części i nie miałem zbytnio czasu.Teraz moje pytanie.Czy może ktoś zna jak podłączyć radio na powrut.Podłączyłem chyba dobrze bo cdrom działa wzmak chodzi głośniki prawidłowo podłączone ale radio się wyświetla szumi ale nie może znaleść żadnej stacji.scan chodzi wkółko.Kostka wygląda tak :

 

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/img/grun2830.gif

 

znalazłem tylko taki opis ale może jest błądny

 

1 masa zasilania

2 +12 zasilanie

3 Tu podpiełem jakąś mase

4 sterowanie anteną automatyczną

5 +12 V podtrzymanie (pamięć)

 

proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz antenę w tylnej szybie to może nie podłączyłeś zasilania wzmacniacza tej anteny :?:

W "przydatnych linkach" spróbuj znaleźć schemat i odszukać kolor przewodu który odpowiada za zasilanie wzmacniacza anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może mi pomóc poproszę o opis podłączenia kostki krórą widać w poście wyżej. Kabelek biały jest podłączony pod zasilanie ,a dokładniej pod wyjście automatycznej antenki na rysunku nr 4. objawy są następujące.Wszystko gra prawidłowo radio pokazuje zakresy lecz jest tylko szum i nic więcej jak włącze scan to skanuje dookoła i nie znajduje żadnej stacji. cd gra ok. niemam pojęcia jak to podłączyć w innej konfiguracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może padło ci radyjko ?? Wyjmij je i zamiast anteny wepnij metrowy kawałek przewodu, tylko tak żeby ni zwierał się z masą i sprawdź czy radio działa poprawnie :wink: jeżeli tak to sprawdź czy na pinie 4 tam gdzie podłączyłeś zasilanie wzmacniacza masz jakieś napięcie ( 12 V ) jeżeli tak to znaczy że albo masz uszkodzony wzmacniacz albo gdzieś przerwę na kablu zasilającym go.

Możliwe że uszkodzony jest też kabel koncentryczny...

jednym słowem bez miernika raczej sie nie obejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak radio na wyjściu 4 daje sygnał w postaci +12v, po podłączeniu antenki (kabel 3m ) do puszeczki z radyjkiem w bagażniku dlaej to samo.Nie możliwe żeby coś stało się z kablami ponieważ nic nie dotykałem jedyne co rzobiłem to przy wyciągnięciu radia z przodu w kabinie to się wsazystkie kabelki wysypały z kostki.Podłączyłem to mniejwięcej jak to powinno być ale od tamtej pory właśnie nie posiadam radia.może gdzieś jest jakiś bezpiecznik podrodze. Ja już nie mam pojęcia co to może być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja tu czegos nie rozumiem.

Podałeś rysunek z opisem podłączenia dla normalnego, jednoczęściowego radiodtwarzacza wiec odpisuje Ci jak go ew. sprawdzić.

Natomiast Ty piszesz mi o jakiejś puszeczce w bagażniczku :mrgreen:

Napisz może dokładnie jaki masz system, złożony z jakiego radiodtwarzacza, co tam w tym bagażniczku masz zamontowane i jak to jest połączone z radyjeczkiem w konsolce :mrgreen:

Bo inaczej to będziemy błądzić jak ślepy we mgle :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu faktycznie masz racje. Więc system wygląda tak: w przedniej konsoli jest BAVARIA ELECTRONIC CD . W bagarzniku po lewej stronie jest wzmacniacz z dwoma kostkami, a po prawej jest puszeczka z radiem i kabel antenowy idzie od tej puszeczki do prawedo słupka tylniego tam powinnien być wzmacniacz antenowy i podłączenie do tylnej szyby.A kostka która jest w wpierwszym poście to jest wyjści jakie mam w radiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem troszkę za tym Twoim radyjkiem i znalazłem coś takiego:

rozumiem że masz takie radio jak na zdjęciu nr. 2 : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=35144&sid=a348d17fa88def2f772604ef2c8b129e

 

Jeżeli tak to wyciągając je albo coś uszkodziłeś np. jakis przewód z wtyczki wielopinowej tej dla modułu radia albo zbieg okoliczności padł Ci moduł radia z tym że to wróżenie z fusow....... :?

Niestety nie miałem z takim zestawem do czynienia i szczerze mówiąc już nie mam pomysłu jak Ci pomóc.

Zapytaj tego człowieka : http://www.bmw-klub.pl/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=31 on miał takie radio więc pewnie wie zdecydowanie więcej na jego temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.