Skocz do zawartości

[E87] Ciężko wchodzą biegi / Skrzynia biegów


bujala

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie dotyczace manualnej skrzyni biegow a mianowice:

czy u was tez tak ciezko chodzi??czasem zeby wrzucic jedynke musze uzyc nieco sily z dwojka tez tak samo a o wstecznym nic nie mowie-czasem nogami musze sie zaprzec zeby go wrzucic :mad2:

czy to jest normalne??

dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez bujala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się chwilę, skoro musisz się mocno zapierać to to raczej nie jest normalne. Podjedź do mechaniora nich ci sprawdzą, może olej a może coś w samej skrzyni już nie domaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie dotyczace manualnej skrzyni biegow a mianowice:

czy u was tez tak ciezko chodzi??czasem zeby wrzucic jedynke musze uzyc nieco sily z dwojka tez tak samo a o wstecznym nic nie mowie-czasem nogami musze sie zaprzec zeby go wrzucic :mad2:

czy to jest normalne??

dzieki i pozdrawiam

 

IMO opisywane przez Ciebie zjawisko nie jest normalnie, natomiast wszystko zalezy od punktu odniesienia (tj. z jakiego auta sie przesiadasz) - skrzynie w BMW 1 generalnie wcale nie chodza lekko i pewien opor przy wlaczaniu przelozen jest normalny, natomiast napewno nie taki zeby trzeba bylo sie zapierac by wrzucic biegi.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no bez przesady z tym zapieraniem to zazarowalem jednak biegi 1,2 i wseczny chodza ciezko.ciezko to wytlumaczyc:

jezeli widze ze stawia opor i bieg nie chce wejsc do konca to puszczam sprzeglo i wrzucam bieg ponownie jezeli to nie dziala probuje ponownie ale ogolnie za 2 razem jest ok.nie towarzysza temu zadne zgrzyty - nic takiego , jedynie czuc opor jakby bieg nie chcial wskoczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie no bez przesady z tym zapieraniem to zazarowalem jednak biegi 1,2 i wseczny chodza ciezko.ciezko to wytlumaczyc:

jezeli widze ze stawia opor i bieg nie chce wejsc do konca to puszczam sprzeglo i wrzucam bieg ponownie jezeli to nie dziala probuje ponownie ale ogolnie za 2 razem jest ok.nie towarzysza temu zadne zgrzyty - nic takiego , jedynie czuc opor jakby bieg nie chcial wskoczyc

 

musisz pomyśleć o sprzęgle. u mnie biegi wchodzą same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 125i mam problem z wstecznym, żona musi się trochę namęczyć by go "wbić".

Na razie składam to na karb niewielkiego przebiegu ale jeśli to się nie zmieni zgłoszę problem w ASO.

 

U mnie jest ta sama historia - żona wrzuca wsteczny uzywajac dwoch rak :D

Generalnie jak dla mnie skrzynia chodzi bardzo fajnie i precyzyjnie, natomaist posiada pewien naturalny, mechaniczny opor przy wrzucaniu biegow, a w przypadku wstecznego dodatkowo wchodzi w gre kwestia blokady chroniacej przed wrzuceniem tego biegu zamiast jedynki. W innych autach jest to rozwiazane poprzez wcisniecie dzwigni w dol badz podciagniecie do gory pierscienia na lewarku, tutaj natomaist trzeba pokonac dodatkowy opor.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak to zrobic??tzn jak go odpowietrzyc??

pozdrawiam

 

Jeśli pytasz jak to zrobić, to nie zrobisz tego sam. W aso mają specjalne narzędzie do odpowietrzania. Warsztaty, które potrafią to zrobić mają własne "patenty". Sprawa nie jest prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.