Skocz do zawartości

330d 2004r wysokie ciśnienie w układzie klimatyzacji


jc78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu do moich uszu dochodzi głośna praca klimatyzacji, najbardziej irytujące przy niskich prędkościach i wówczas jak hamuję silnikiem z 40-70km/h, przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na objawy, które występują u mnie.

 

Sprawa wygląda następująco, sprężarka chodzi cały czas, nie ma znaczenia czy ustawię temp jaka jest na zewnątrz auta, niższą czy wyższą, sprężarka cały czas chodzi a ciśnienie jakie odczytuje na inpie po paru sekundach od załaczenia się układu to 18-21 bar. Do tego dochodzi wentylator klimy, który od początku wchodzi na mega obroty i hałasuje jak szalony, oczywiście też nie robi przerwy.

 

Klima właśnie została prawidłowo nabita odpowiednią ilością czynnika, zostało wymienione łożysko na kole pasowym oraz zregenerowane sprzęgło sprężarki.

Z tego co wyczytałem sprężarka powinna się włączać i wyłączać podczas pracy a wentylator niekoniecznie powinien cały czas działać na takich obrotach niezależnie od temp na zewnątrz.

 

Wygląda to tak jakby wszystkie elementy klimy chodziły na maksymalnych obrotach nawet wówczas gdy np. temp na zewnątrz jest 20 stopni i wewnątrz zadane ma 20 stopni..., sprężarka nie rozłącza się pompuje cały czas zimne powietrze, mam wręcz wrażenie, że niezależnie od zadanej temp ona cały czas dmucha tą samą temp tylko siła nawiewu się zmienia a wentylator klimy jakby chciał odlecieć...

 

Miał ktoś może podobne objawy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to czy nie masz błedów jakiś, bo masz inpe wiec sprawdź.

Po drugie możesz mieć auto z tak zwanych krajóc o klimacie gorącym i mozesz mieć tą funkcję ustawioną wiec dlatego klimatyzacja musi działac wydajniej.

Inną sprawą jest to że wentylator nie powinien odrazu na 3 chodzić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy na inpie sprawdzałem i znalazłem tylko jeden 32 AUC heating, short circuit to ground, po wykasowaniu błąd nie powraca, a klima działa jak działała, Auto pochodzi z "gorących Niemiec", a wentyl tak jak mówisz, nie tak powinien funkcjonować..

 

Pozdr,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostało wymienione łożysko na kole pasowym oraz zregenerowane sprzęgło sprężarki.

jaki koszt takiej regeneracji??

 

 

Łożysko 74 złocisze, reszta w swoim zakresie, czyli stoczenie delikatnie powierzchni koła pasowego od str docisku sprzęgła, stoczenie powierzchni samego docisku, ustalenie odpowiedniej szczeliny między dociskiem a tarczą sprzęgła-dla różnych sprężarek inna.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdz czy nie masz zabitej (piasek,owady itp) chlodnicy od klimy. To ona pierwsza ma kontakt z "zanieczyszczeniami".

u mnie mialem podobny problem,wszystko dzialalo,zero bledow,wentylator chodzil jak szalony,a w aucie klima chlodzila dosc slabo i do tego odglosy z klimatyzacji.ktore sa spowodowane wysokim cisnieniem. objawy minely jak przeczyscilem chlodnice,tylko jak juz bedziesz robic to nie karcherem a sprezonym powietrzem.

 

Tapatalk @ MM2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Mam ten sam problem, auto pochodzi z Włoch. Też 330d m57n 204km wentylator cały czas napierdziela na pełnych obrotach przemylem chłodnice nic nie pomogło. Gość u którego napelnialem klimatyzację pokazał mi na jego aparaturze że jest za wysokie ciśnienie. W INPie zero błędów związanych z klimatyzacją.

 

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima właśnie została prawidłowo nabita odpowiednią ilością czynnika, zostało wymienione łożysko na kole pasowym oraz zregenerowane sprzęgło sprężarki.

 

Czy miałeś naprawiana klimę( spawany przewód aluminiowy,naprawiany zawór rozprężny itp)

Może zagnieciony przewód?

 

Sprawdż na maszynie do klimy ,czy ciśnienie się pokrywa ze wskazaniami inpy(czujnik cisnienia klimy.)

Przy ciśnieniu 18-21 bar wentylator musi pracować z max siłą.

 

A jakie ciśnienie podaje inpa bez włączonej klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.