Skocz do zawartości

E70 Wymiana nawigacji na CIC


Stanisław

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nawigację professional ale ostatnio jeździłem E90 z nawigacją CIC (czyli następczynię mojej) i przepadłem.

Chcę mieć CIC, powiedzcie mi teraz czy taki zestaw będzie pasował do mojej X5?

http://allegro.pl/nawigacja-bmw-e70-e71-cic-z-hdd-pl-menu-i-lektor-i1816743018.html

Cena jest niezła a i sprzedający obiecał pomoc w montażu i dokupieniu potrzebnych drobnych części.

Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkim!!

Szybkość działania w porównaniu, sposób i możliwości wyboru celu czy punktów pośrednich, mapy na dysku, muza na dysku wbudowany odtwarzacz DVD również do filmów no i takie gadżety jak np. widok 3D ale taki prawdziwy, tryb dzienny i nocny ekran wysokiej rozdzielczości......

Nie wspomnę o nowym sterowaniu z wieloma przyciskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkim!!

Szybkość działania w porównaniu, sposób i możliwości wyboru celu czy punktów pośrednich, mapy na dysku, muza na dysku wbudowany odtwarzacz DVD również do filmów no i takie gadżety jak np. widok 3D ale taki prawdziwy, tryb dzienny i nocny ekran wysokiej rozdzielczości......

Nie wspomnę o nowym sterowaniu z wieloma przyciskami.

 

Mnie by to przekonało:D więc też czekam na odpowiedź;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mam nawigację professional ale ostatnio jeździłem E90 z nawigacją CIC (czyli następczynię mojej) i przepadłem.

Chcę mieć CIC, powiedzcie mi teraz czy taki zestaw będzie pasował do mojej X5?

http://allegro.pl/nawigacja-bmw-e70-e71-cic-z-hdd-pl-menu-i-lektor-i1816743018.html

Cena jest niezła a i sprzedający obiecał pomoc w montażu i dokupieniu potrzebnych drobnych części.

Jak myślicie?

 

Pasuje do każdej E70 przed liftem jak i po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jedyna opcja, ktora mi sie podoba w nowej navi to BMW Assist MyInfo - podobno nie dziala w PL, wchodze na strone maps.google.com, wybieram sobie cele, gdzie chce dojechac, wysylam do samochodu, navi to laduje do planowania trasy, mozna to tez zrobic z iphone'a

 

reszta bzdetow jest wg mnie niewarta pieniedzy jakie sie placi za te urzadzenie (nawigacja nawet sama nie przelacza sie na tryb nocny, wybiera czasem bezsensowne trasy - i to jest szczegolnie dziwne, gdyz obecnie dostarczycielem map dla BMW jest ta sama firma, ktora jest dostacza dla tomtoma itp.) - mowie to jako wieloletni uzytkownik tomtoma

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To chyba nie jeździłeś z CCC....

Trasę proponuje jedną z kilku a niżej wyświetla inne propozycje najczęściej jest ich parę i sam wybierasz pasującą a podgląd na mapkę masz z prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kruk, ja nie mowie, ze navi BMW nie jest przydatna (tak na marginesie ja jestem uzalezniony od nawigacji i uzywam jej bardzo czesto), chodzi mi o to, ze w zasadzie zadna jej funkcja, wyglad, komfort uzytkowania nie uzasadnia wydatku >10x cena dobrego TomToma

 

nie wspomne juz o dostepnosci / aktualizacji map do nawigacji fabrycznej oraz do przenosnej

 

sam wybralem nawigacje fabryczna na zasadzie - nowy, wypasiony samochod bez nawigacji? musze ja miec... choc wiedzialem, ze cena za nia jest nieadekwatna do tego co sie otrzymuje

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla jednego uzasadnia dla drugiego nie, po co znowu wchodzic w temat czy jest sens czy nie i czy to warte czy nie? kolega ma kase na nią i chęć jej posiadania wiec niech ma :P jeden lubi rybki drugi grzybki, jeden chude drugi rubensowskie. Po co pisac tutaj tezy o niesensownosci kupowania takiej nawigacji skoro kolega pytal czy zestaw bedzie pasowal a nie czy wy byscie wydali na nia pieniadze czy nie. Odpowiedz uzyskal, temat nie do rozwijania tylko do zamknięcia.

 

Da się, pasuje,,, kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

piKi, zanim zaczniesz pouczac kogokolwiek, usiadz w fotelu, wez gleboki wdech i wydech, przeczytaj caly watek ze zrozumieniem - moze zauwazysz / zrozumiesz, ze nawet w tym watku wypowiadaja sie ludzie, ktorzy nie trzymaja kilku tysiecy w rece, gotowi na instalacje CIC; moze w przeciwienstwie do Ciebie niektorzy chca sie czegos dowiedziec

 

zamiast zamykac temat, lepiej... a zreszta...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja dobra rzecz !!Od tego jest forum, niby czasem nie na temat ale zawsze coś wartościowego można wyczytać.

Ja już zamówiłem u kolegi zestaw będę montował sam i co ciekawe wysłałem mu mój plik trc. z CCC i zakoduje mi CIC już pod moje auto.

Jak zamontuję napiszę jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za troskę ale wszystko śmiga :P :P

Montaż jest banalnie prosty i całość kosztowała trochę ponad 6tys. ale było warto !!

Sprzęt dostałem już zakodowany pod moje auto z kompletem domówionych akcesori tzn. kabel do monitora USC do schowka i filtr can.Montaż zajął mi ok. trzech godzin a robiłem to pierwszy raz :mrgreen:

Dziś rano dostałem kod FSC do map które też już zainstalowałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL lektor już był w cenie a comboxa właśnie rozważam, koszt nie jest porażający bo nowy Combox Media z wtyczką jest za . ok. 1000zł a jak się dowiedziałem w mojej konfiguracji tzn. mam Mulfa z USB wystarczy tylko zmienić wtyczkę w schematu i dokodować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jedyna opcja, ktora mi sie podoba w nowej navi to BMW Assist MyInfo - podobno nie dziala w PL, wchodze na strone maps.google.com, wybieram sobie cele, gdzie chce dojechac, wysylam do samochodu, navi to laduje do planowania trasy, mozna to tez zrobic z iphone'a

 

reszta bzdetow jest wg mnie niewarta pieniedzy jakie sie placi za te urzadzenie (nawigacja nawet sama nie przelacza sie na tryb nocny, wybiera czasem bezsensowne trasy - i to jest szczegolnie dziwne, gdyz obecnie dostarczycielem map dla BMW jest ta sama firma, ktora jest dostacza dla tomtoma itp.) - mowie to jako wieloletni uzytkownik tomtoma

 

Bono, czy mógłbyś opisać w jaki sposób "wysyłasz" cel z googla do samochodu - chciałbym to też stosować, ale nie bardzo kumam jak to przeprowadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jedyna opcja, ktora mi sie podoba w nowej navi to BMW Assist MyInfo - podobno nie dziala w PL, wchodze na strone maps.google.com, wybieram sobie cele, gdzie chce dojechac, wysylam do samochodu, navi to laduje do planowania trasy, mozna to tez zrobic z iphone'a

 

reszta bzdetow jest wg mnie niewarta pieniedzy jakie sie placi za te urzadzenie (nawigacja nawet sama nie przelacza sie na tryb nocny, wybiera czasem bezsensowne trasy - i to jest szczegolnie dziwne, gdyz obecnie dostarczycielem map dla BMW jest ta sama firma, ktora jest dostacza dla tomtoma itp.) - mowie to jako wieloletni uzytkownik tomtoma

 

Bono, czy mógłbyś opisać w jaki sposób "wysyłasz" cel z googla do samochodu - chciałbym to też stosować, ale nie bardzo kumam jak to przeprowadzić...

 

wchodze na strone maps.google.com, wybieram punkt docelowy (nie trase od A do B), naciskam "wiecej", "wyslij do samochodu" (juz ma zapamietane: BMW + adres email), mozna dopisac opis trasy

 

cel pojawia sie po kilku sekundach w samochodzie - dwoma nacisnieciami idrive laduje sie go do nawigacji

 

ostatnio zaczalem uzywac rowniez app My BMW remote - mozna tez wyslac adres z iphone

 

kwestia jest tylko taka, ze adres emailowy musi byc jakos przypisany przez BMW do samochodu - pytanie do BMW Polska czy to robia, jesli nie, to dlaczego?

 

info jest tez tu

 

http://www.bmwusa.com/Standard/Content/Owner/BMWAssist/BMWAssistMyInfoFAQ.aspx

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Będę musiał teraz zastanowić się jak uzyskać dostęp do BMW Assis... Moje auto nie miało oryginalnie Bluetootha, ani navi - zamontowałem je niedawno i zaczynam poznawać więcej możliwości ich pełnego zastosowania.

Auto jest na gwarancji i zastanawiam się, czy dealer (poza Polską) będzie chciał uruchomić assistence bez zadawania pytań dotyczących montażu dodatkowego wyposażenia poza serwisem (oczywiście u jednego z naszych polskich elektroników).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sądzę że dealer będzie oponował ponieważ co innego będzie widział w zleceniu pojazdu. Ale próbować można !

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.