Skocz do zawartości

330Ci Żółta kontrolka po wymianie czujnika i oleju


BaX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam.

 

Tematów było bez liku, przekopałem się przez weekend przez większość ale nic konkretnego w nich nie ma. Jak u większości w E46 jakiś czas temu padł u mnie czujnik w misce od poziomu oleju i zapalała się kontrolka po odpaleniu auta. Przy najbliższej wymianie oleju miałem zamiar wymienić czujnik co też zrobiłem w zeszłym tygodniu. Nowy czujnik Meyle polecony przez czescidobmw.pl jako działający zamienik, nowy olej VR1 5w50 Valvoline, filtr, tydzień wcześniej nowa uszczelka pod dekiel. I miało być pięknie, a :duh: w czasie jazdy po 4-5km od odpalenia zapala się żółta kontrolka i świeci do czasu aż zgaszę silnik i odpalę na nowo. Komputer nie pokazuje błędów, wcześniej był o uszkodzonym czujniku, poziom oleju mierzony 5 min po zgaszeniu to jakieś 3/4 poziomu, po nocy jest max.

 

Co ciekawsze wydaje mi się, że nie ma znaczenia jak jadę ten dystans zanim zapali się kontrolka, czy spokojnie obroty pod 3.5k czy do czerwonego. Kontrolka się zapala i świeci, zatrzymam się i odpalę na nowo i nie świeci. Jak sprawdziłem olej zaraz po zatrzymaniu też był w połowie miarki.

 

Wcześniej jeździłem na 5w40 MaxLife Valvoline.

 

O co chodzi, w/g instr zapalanie się kontrolki w trakcie jazdy to informacja o niskim stanie oleju. U mnie jest dolane obecnie już max. Za lepki olej /w50/i nie zdąży spłynąć jak się nagrzeje?

A może coś z tym zaworem http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=11_2868&hg=11&fg=30 części 12-16?

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Kup oryginał i będziesz zadowolony :cool2:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdybym miał pewność, że to rozwiązanie problemu pewnie bym na to poszedł ale nie bardzo uśmiecha mi się zostać z czujnikiem i świecącą kontrolką jak to nie zadziała. Myle czujnika nie mogę oddać jedynie reklamować tylko w dziurę po wymontowanym musiał bym chyba wsadzić sobie palec albo postawić auto na klocki na 14 dni bo tyle to może trwać w/g sprzedawcy. Olej w sumie w najgorszym przypadku mógł bym przepuścić po zlaniu drugi raz w silnik bo ma przejechane ze 100km, jest jeszcze opcja dla testu wsadzenia sprawnej oryginalnej używki. Jak kontrolka nie zapali tzn. że czujnik 'zamiennik' nie dał rady i trzeba go reklamować, a brać oryginał. Tylko jaka jest szansa wyrwać sprawną w 100% używkę? :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że źle skalibrowany przez producenta, czy można przeprowadzić jakoś kalibrację takiego czujnika we własnym zakresie ?

Pytam, bo u mnie też pojawił się ten sam problem, ale kontrolka gaśnie po kilku sekundach, więc na razie odpuszczam sobie wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że źle skalibrowany przez producenta, czy można przeprowadzić jakoś kalibrację takiego czujnika we własnym zakresie ?

Pytam, bo u mnie też pojawił się ten sam problem, ale kontrolka gaśnie po kilku sekundach, więc na razie odpuszczam sobie wymianę.

 

Przez producenta oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na portalach aukcyjnych jest sporo ofert nowych czujników poziomu oleju w bardzo atrakcyjnej cenie około 100zł, ale firmy maxgear albo hart , czy ma ktoś moze doświadczenia z tymi firmami i czujnikami czy warto to kupić, czy nie będzie poprawnie działać, mimo że nowy?
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na tą chwile stwierdzić mogę jedynie tyle, że polecany jako działający zamiennik czujnik myle okazał się nie działać prawidłowo u mnie. Nie wiem czy to wina czujnika tej konkretnie sztuki czy w ogóle wszystkich. Założyłem dziś oryginał używany i po przejechaniu 2x dłuższej trasy niż ta przy której występował błąd w zamienniku kontrolka nie zapaliła się. Żeby nie zapeszać póki co nie feruję wyroków ale jutro postaram się sprawdzić aby mieć pewność na 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po dzisiejsze "trasie" do firmy myślę, że mogę to napisać. Czujnik Myle nie działał prawidłowo, nie wiem czy to wina tej sztuki czy to wina ogólnie zamienników ale polecam to brać pod uwagę przy ewentualnej wymianie. Zabawa w zlewanie oleju, filtrowanie i zalewnie ponowne nie jest fajna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kupiłem używkę wyjętą z miski przy mnie, data prod 2002 rok ale tylko dlatego, że nie miałem pewności czy to na 100% wina czujnika więc kupując za ponad 400 nowy w ASO mógł bym zostać z dwoma. :( Z handlarzem miałem układ, że jak po mojemu nie działa to mogę go zwrócić. Test sprawności czujnika jako takiej przed całą operacją wymiany przeprowadziłem topiąc go w butelce z olejem do góry nogami i sprawdzając po odpaleniu auta czy nie wyrzuci błędów i nie zapali kontrolek. Było ok więc zrobiłem wymianę. Koszt używki 150zł co jest przynajmniej o 50zł za dużo względem cen allegro ale odpadła mi przesyłka i ewentualna przeprawa przy odsyłaniu ze zwrotem kasy jak by okazał się zepsuty. Ten był na miejscu.

 

Na razie w końcu /odpukać/ problem rozwiązałem i mam nadzieje, że będzie spokój. Pozostała wymiana /oby nie i tylko sobie ubzdurałem robotę :mrgreen: /uszczelki pod modułem olejowym bo zauważyłem, że po krawędzi styku klei się kurz, a to oznaka że coś tam się poci i już mi zabiło kolejnego klina. Może czas zacząć palić fajkę albo chodzić na ryby, dużo mniej stresujące hobby. :duh:

 

Przy okazji, czy znowu czeka mnie spuszczanie oleju żeby wymienić uszczelkę '6' http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=11_2201&hg=11&fg=30 bo jak tak to mam to w nosie. Nic nie cieknie tylko jest przybrudzone. :mrgreen:

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.