Skocz do zawartości

[e39]Dmuchawa nie dziala!bardzo dziwny przypadek!


masa52

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czyścili nic. Nawet chciałem żeby wymienili dmuchawę profilaktycznie, ale powiedzieli że zwykle tam jest syf przez lata, a u mnie było czysto i wyglądało jak z fabryki, więc nie było żadnego sensu wymieniać. Za to sprawdziliśmy dwa panele i nic, a na trzecim od razu ruszyła od małych obrotów. Nie wiem, nie upieram się, w każdym razie cieszę się, że mam teraz sprawny nawiew ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Może ktoś zechce odpisać pomimo upływu sporej ilości czasu?


U mnie w E39 525d 2003r klimatronic dwustrefowy, jest taka sytuacja, że lewa strona pięknie działa, jak trzeba to chłodzi, albo grzeje. Natomiast prawa strona zaczęła szwankować. przy włączonej klimatyzacji, upałach, jak silnik dłużej pochodzi to leci gorące powietrze, pomimo ustawionej temp tak jak po lewej stronie np 20st. Nie da się wysiedzieć. Jak zmienię pokrętło na środku na zimną górę, ciepłe nogi, to owszem górą jest zimne powietrze ale dołem jest bardzo gorąco. Jak ustawię pokrętło chociażby na środek to już wszędzie z prawej strony leci gorące powietrze.


Czy to może być wina jeża? Dla mnie najprostsza diagnoza i robota.

Jak podłączyłem INPA to widzę, że czujnik wymiany ciepła (heat exchanger sensor) z lewej strony ma 23st ale z prawej strony ok 60st miał w tamtym momencie. PRzy zgaszonym silniku i włączonym zapłonie jak działają wentylatory to prawy czujnik zmniejszał temperaturę coraz niżej do np 30st, i niżej. Dalej jużnie czekałem. Jak uruchomiłem silnik to od razu temp na tym czujniku zaczęła roznąć.


Andrzej

Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.