Skocz do zawartości

[e34] 525i vanos problem z mocą.


piotrek.bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim. Piszę ponieważ mam taki problem z którym nie bardzo mogę sobie poradzić.. Moje e34 525 vanos miało uszkodzona sondę (urwany przewód) więc podmieniłem sondę od m20b25 (te same kolory przewodów, to samo napięcie pracy itp). Komp pokazuje że sonda działa prawidłowo aczkolwiek.. Złapała dziwnego muła tzn przy gwałtownym przyspieszaniu przy zmianie biegu potrafi się na chwilę zamulić, tak samo przy wkręcaniu się na obroty tak jak by ją coś przytrzymywało na chwilę potem dalej ciągnie i cnowu coś przytrzyma. Dodam że silnik pracuje równo, nie ma żadnego strzelania, falowania, grzechotania vanosa itp.. Ma ktoś jakiś pomysł? bo mi już się kończą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numery sond m50 i m20 różnią się tylko dlatego że nowa oryginalna sonda w różnych wersjach silnikowych ma różna długość przewodu i to tyle. wartości są te same. Poza tym ostatnio zauważyłem że przy gwałtownym rozpędzaniu silnik na chwile zamula po zmianie biegu ale jeśli dam ognia potem wcisnę sprzęgło i odczekam chwilkę aż obroty spadna potem zapnę następny bieg i ognia to wtedy zbiera się lepiej.... co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie po wypięciu sondy jak by trochę mniej to czuć ale i tak gorzej zbiera się z niskich bo ją zalewa i wyraźnie czuć PB. resetu kompa już próbowałem i nic to niestety nie dało..;/ Ale do czego zmierzasz? z tą sondą? czy długość przewodów też odgrywa rolę? W sklepie można kupić oryginalne sondy boscha które również mają kable do zarobienia więc myślę że to chyba nie będzie miało wpływu.. czy się mylę? w m20b25 sonda była 1v w m50 też jest 1v. Czy sonda może wadliwie pracować? Przez dzisiejszy dzień wymyśliłem nową teorię;] Może mam zapaćkany filtr paliwa i przez to przy gwałtownym przyspieszaniu paliwo nie nadąża i silnik momentami dostaje muła? Ale zaznaczam że nie ma żadnego przerywania, szarpania, strzelania. Silnik pracuje równiutko tylko wyraźnie czuć przez chwilę brak mocy przy przyspieszaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.